Прочитайте текст та дайте відповіді на запитання.



Інструкція Еріха Коха. Рівне,

20 лютого 1943 р.

…Для перемоги фронт потребує солдатів та зброї, батьківщина – робітників. Але фронт і батьківщина потребують хліба. З цих проблем випливають ваші обов’язки. Тому в наступні місяці ви не повинні занадто багато займатися управлінською роботою, що можна зробити пізніше, а всі сили сконцентрувати на двох важливих завданнях: 1- це набір робочої сили в Німеччину, 2-це весняні польові роботи.

…Я вимагаю від кожного генерального і окружного комісара, від управителя округи і району, щоб весняні роботи були проведені на 100 %... У час, коли в Німеччині зменшується управління, в Україні допоміжне місцеве управління може обійтися однією десятою частиною свого особового складу із більшовицьких часів.

Якщо ви придивитесь, то знайдете робітників, що займаються непотрібною роботою, яких ви б могли вислати в Німеччину. Набагато важливіше працювати В Німеччині заради перемоги, ніж переповнювати міські університети, школи тощо.

…я поставив як принцип управління українцями вимогу: жорстокість і справедливість... У надзвичайному випадку, якщо хтось із місцевого населення буде підтримувати поширені тепер більшовицькі гасла саботажу, тоді кожен гебітскомісар має право судити його військово-польським судом і зразу ж приводити вирок у виконання. Якщо цілі поселення підтримують ці гасла - підпільне вирізання худоби у власних цілях, знищення зернових запасів та ін. – ці місцевості підлягають знищенню, а населення – депортації до Німеччини на роботи.

…Хто добровільно співпрацює з нами і нас підтримує, повинен знаходитися під нашим захистом. Він не залишиться без визнання і нагороди…

1) Яку посаду займав Еріх Кох?

2) Скільки матеріальних цінностей було вивезено до Німеччини, знищено та вивезено українців на примусові роботи за період його правління?

3) Дайте визначення терміна «колабораціонізм».

4) Як називається політика німців на окупованих територіях, про яку пише Еріх Кох?

5) Які основні завдання для забезпечення тилу здійснювали окупанти на території України?

6) Яким було ставлення німців до українців за час окупації?

Прочитайте текст та дайте відповіді на запитання

Уривок з листа колгоспників

с. Попелюхи Піщанського району Вінницької області,

Адресованого М.С.Хрущову.

 Микита Сергійович, батечко наш, Заступник. Важко нам, обірвані всі ми, голі й босі, брудні й голодні, на людей не схожі, гірше худоби живемо. Харчуємося лободою, корою, а у кого є гроші, їдуть в місто і купують хліб у комерційних магазинах, но за хлібом іти далеко, а у нас ніхто не продає, з колгоспу ми нічого не отримали і немає надії, все згоріло, а ярина дуже слабка і, як виконаємо план, то всі подохнемо.

 Багато хто з колгоспників збирається виїжджати на Кавказ і в Середню Азію, там всі говорять, що життя багатше і дешевше, а Україна зубожіла і ніхто на неї не звертає уваги.

 По зведенням, наш район самий відсталий в області, надій ніяких, усі ми вбиті горем, із злиднів нам не вийти.

 Якщо Ви, Микито Сергійович, нам не допоможете, то у нас сил уже не вистачає, а із області нас ніхто не чує. Колгоспи, як не працюй, а гарантії немає, що отримаєш. В селі було шумно, а тепер вже ніхто ні свят, ні весіль не справляють. Молодь наша ходить в ганчір’ї, і їм не до веселощів, а комсомольці і партійці мовчать. В районі все погано, гірше, ніж було 10 років тому. І базара немає, і церкву повалили, і ставок повалили, і лазня не працює, наші родичі з Піщанки кажуть, що Піщанка стала гірше, ніж село.

 Люди всі змінилися - худі , чорні, злі. Ми просимо у вас підтримки, зверніть увагу на наше село Попелюхи, Піщанського району. Допоможіть нам хоч у цьому році.

1) У якому році був написаний цей лист?

2) Як називається і чим можна пояснити явище, описане в листі колгоспників?

3) За яким принципом фінансувалась відбудова села?

4) Яке ставлення було до приватної власності колгоспників у цей період?

5) За яким принципом розподілялись продукти харчування у цей період?

6) Чим пояснюється неефективність управління сільським господарством?

10. Перелік рекомендованої літератури

 

Основна:

1. Бойко О.Д. Історія України. – К.: Академія, 2005. – 565 с. (базовий)

2. Борисенко В. Курс української історії – К.: Либідь, 1998. – 616 с.

3. Кормич А.І., Багацький В.В. Історія України. Підручник. – К.: Алерта, 2004. – 407 с.

4. Субтельний О. Україна: історія. – К.: „Либідь”, 1991. – 720 с.

Додаткова:

5. Верстюк В.Ф., Дзюба О.М. Україна від найдавніших часів до сьогодення. Хронологічний довідник. – К.: Наукова думка, 1995. – 688 с.

6. Державні, політичні та громадські діячі України: політичні портрети. За ред. М.І.Панова – К.: Видавничий дім „ІнЮре”, 202 – 476с.

7. Історія України в особах: Литовсько-польська доба / Авт. колектив: О.Дзюба, М.Довбищенко, О.Русина / упорядник і автор передмови та ін. – К.: Україна, 1997. – 272 с.

8. Історія України: Посібник / За ред. Г.Д.Темка, Л.С.Тупчієнка – К.: Видавничий центр „Академія”, 2002. – 480 с.

9. Лановик Б.Д., Матисекевич З.М. Матейко Р.Л . Економічна історія України і світу – К.: Вікар., 2001. – 477 с.

10. Лановик Б.Д., Лазарович М.В. Економічна історія: Курс лекцій – К.: Вікар, 2003. – 405 с.

11. Новітня історія України (1900-2000): Підручник. / А.Г.Слюсаренко, В.І.Гусєв, В.М.Литвин – К.: Вища школа, 2002. – 719 с.

12. Політична історія України. Посібник для студентів / За ред. В.І.Танцюри. – К.: Видавничий центр „Академія”, 2002. – 488 с.

13. Полонська-Василенко Н. Історія України: У 2 т. – К.: Либідь, 1995 – 608 с.

14. Мала енциклопедія етнодержавознавства. / НАН України. Інститут держави і права ім. В.М.Корецького; Редкол.: Ю.І.Римаренко (відпов. ред.) та ін. – К.: Довіра: Генеза, 1996. – 942 с.

15. Юхименко П.І. Економічна історія: Навчальний посібник. – К.: Вікар, 2004. – 341 с.


Додаток А


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 209; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!