Методика ознайомлення дітей з декоративним мистецтвом. Ознайомлення дітей з декором, його призначення та виражальними можливостями.



Коли діти ознайомлення з особливостями декоративно-прикладного мистецтва, у них формуються творчі уміння і навички самостійно виконувати різноманітні декоративно-оздоблювальні роботи. Особлива увага приділяється розкриттю дітьми художньої виразності народного мистецтва. До декоративно-оздоблювальних робіт входить виконання узорів, орнаментів, ескізів оформлення предметі побуту, ескізів святкових листівок, транспарантів, виставкових стендів, елементів книжкової графіки і т.п. Особлива увага дітей звертається на уміння бачити і передавати красу дійсності, для розвитку у них інтересу до образотворчої діяльності велику роль відіграє підбір моделей, тематики сюжетних композицій і заданій по декоративному оформленню. Важлива роль образотворчого мистецтва в естетичному вихованні дошкільників пояснюється самою специфікою образотворчого мистецтва, художньої творчості.

 

Особливості конструювання з будівельного матеріалу і конструкторів.

Конструювання (з латини constrruere) — це процес створення моделі, побудови об’єктів та приведення у певний порядок, взаєморозміщення їхніх частин, елементів.
Конструювання належить до продуктивних видів діяльності, оскільки спрямоване на отримання певного продукту. На заняттях з конструювання дошкільники вчаться планувати майбутню діяльність, аналізувати та контролювати власні дії, виправляти помилки, робити висновки. У процесі такої роботи у дітей розвиваються рухи рук, дрібна моторика пальців, зорово-моторні координації, цілеспрямовані дії з предметами на основі тактильного та зорового сприйняття, окомір та перцептивно-рухова пам’ять.
У роботі з дошкільнятами застосовується два види конструювання - це технічне і художнє. До технічного конструювання відносяться конструювання з будівельного матеріалу, деталей конструкторів, великогабаритних модулів, а також конструювання на базі комп'ютерних програм. Конструювання з будівельного матеріалу - цей вид виявився найбільш вивченим, і в результаті всі розглянуті раніше форми навчання конструювання були розроблені щодо конструювання з будівельного матеріалу. Комп'ютерне конструювання - характерною особливістю процесу конструювання є відтворення і перетворення (комбінування) просторових уявлень (образів). При цьому особливо значущим є розвиток просторової уяви і образного мислення. Конструювання з деталей конструкторів, що мають різні способи кріплення (штифти, гайки, шпильки і т.д.), так само, як і конструювання з будівельного матеріалу, скоріше можна віднести до технічного типу конструювання.

 

Перспективність і наступність в організації образотворчої діяльності в дошкільному навчальному закладі та школі

У 1-му класі продовжується робота, яка була почата в дитячому садку. Поява інтересу-не результату лиш стадія художнього виховання дітей, але дуже важлива для подальшого розвитку.
Намічені шляхи наступності, які сприяють формуванню художніх інтересів дітей.
Обов'язковою умовою наступності в художній діяльності дошкільнят і молодших школярів, яка б допомагала формуванню художніх інтересів, є спільність розуміння вчителями початкових класів і вихователів дитячих садків теорії і практики художньої діяльності/її основні поняття, системи, організаційні форми. У підготовчих групах дитячих садків і в 1 класі початкової школи діти вчаться розглядати модель, стараючись добиватись елементів подібності зображення з моделлю, але багато дітей в дитячому садку та школі під час малювання не дивляться на натуру, зображуючи не конкретний предмет, а предмет взагалі, допускаючи великі погрішності.

 

Спільна робота дошкільного навчального закладу та сім'ї з питань розвитку дитини засобами образотворчого мистецтва.

Важливим моментом розвитку індивідуальних художніх здібностей дітей є умови, за яких задається загальний напрямок, узгодженість у діях вихователя та батьків. У сім’ї найперше має здійснюватись індивідуальний підхід до дитини, що прагне реалізувати свої художні нахили та інтереси. Тому важливо, щоб педагог акцентував увагу сімей на необхідності збагачення естетичних вражень дітей, організації співтовариства батьків і дитини, а також створення вдома атмосфери, що стимулює її до творчої діяльності.

Прагнення дошкільників до художньої діяльності формується двома шляхами: по-перше, коли батьки свідомо впливають на виникнення інтересу до прекрасного, на формування у дитини відповідних умінь та навичок,і, по-друге, коли дорослі своїм прикладом надихають малюка, спонукають брати участь у спільній діяльності.

Для активізації у дошкільників інтересу до художньої діяльності педагог може запропонувати батькам відвідати з дітьми ботанічний сад, ліс, художній музей, поговорити за участі дітей із художниками-майстрами на виставках декоративно-прикладного мистецтва. Поряд із такими культурними заходами доцільно організувати на базі дошкільної установи практикум для батьків із сучасних форм декоративних робіт: макраме, аплікація з природного матеріалу, аранжування літніх і зимових букетів тощо. На таких практикумах учасники не тільки набудуть певних навичок, а й ознайомляться з матеріалами, необхідними для певного виду роботи, методами навчання дітей художніми уміннями. В таких сім’ях дорослі й діти виступають активними учасниками спільної художньої творчості.

 


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 195; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!