Особливості методики проведення занять з малювання дітьми молодшого і середнього дошквльного віку.



Дитина слідкує за малюнком вихователя і наслідує його. У дошкільному віці наслідування виконує активну навчальну роль. У дитини, яка наглядає за тим, як створюється малюнок, розвивається і здатність бачити особливості форми, кольору в площинному їх відображенні. Але одного наслідування недостатньо для розвитку здатності самостійно мислити зображати, вільно використовувати набуті навички. Тому прийоми навчання дітей також послідовно ускладнюється. Методи навчання дітей середньої групи сюжетного малювання передбачають систему дій педагога, який організовує практичну і пізнавальну діяльність дітей, спрямовану на засвоєння елементарних законів побудови сюжетної композиції, розвиток дитячої зображувальної діяльності, вироблення навичок і вмінь малювати окремі предмети. Окремі складові частини методу називають прийомами навчання. Наприклад, демонстрування і розглядання репродукцій картин художників, ілюстрацій. Цей прийом збагачує враження і уяву дітей, викликає естетичну насолоду, розвиває образне бачення. Вихователь зосереджує увагу на композиції, виділяючи головне. Методи і прийоми навчання об’єднані і можуть переходити один в другий.Навчаючи дітей середньої групи виконувати малюнки, насамперед треба передбачати їхню творчість і додержуватись принципу розвиваючого навчання. Адже навчання має не тільки озброювати дошкільників знаннями, а і виховувати, розвивати їх особистість.

 

Малювання як засіб особистісного розвитку дитини

В.С. Мухіна зазначає, що образотворча діяльність, надаючи розвиток сприйняття й мислення, організує вміння як дивитися, а й бачити, дозволяє дитині передавати предметний світ спочатку по-своєму - і лише пізніше - за усталеними образотворчим законам. Використання кольору помалу починає проводити розвиток безпосередньо сприйняття й, що набагато важливіше, естетичних почуттів дитини.

Заняття малюванням сприяють оптимальному і інтенсивному розвитку всіх психічних процесів привчають дитину думати й над аналізувати, узгоджувати і порівнювати, складати і уявляти.

Психологію здібностей до образотворчої діяльності досліджував і В.І.Киреенко. Зокрема, він вивчав основні, як йому здавалося, хист до малювання: здатність правильно оцінювати і відтворювати горизонтальні і вертикальні напрями у площинах, їхнім виокремленням форму предметів за її зображенні в малюнку, визначати пропорції і перспективні скорочення співробітників.Багато значних психологічних досліджень у сфері вивчення художніх здібностей дозволив ближче підійти до природи дитячого малювання, можливостей та перспектив його розвитку.У цьому автори їх виходили речей, що здатність до різних видів творчої діяльності визначаються специфічними якостями особистості людини.

 

111.Завдання і зміст навчання предметного малювання в першій молодшій групі.
Завдання.: Виховання позитивного емоційного ставлення до малювання (малюнки зображуваних предметів та явищ, засобів зображення).
Розвиток образних сприймань, збагачення наочного досвіду шляхом активного пізнання.
Розвиток асоціацій. Впізнавання схожості малюнка з предметами за різними ознаками: кольором, розміром, рухом та ритмом.
Формування початкових навичок навчання на заняттях: уміння слухати пояснення вихователя, бажати та відтворювати певні дії, розуміти свій малюнок.
Засвоєння початкових технічних навичок малювання: нанесення кольорових плям, мазків, проведення вертикальних, горизонтальних, окружних ліній, розвиток координації рук та зорового контролю за їх діяльністю.

Зміст предметного малювання.
Малювання форм неточних обрисів (вода, хмари, дим, вогонь), мазків (вогники, краплі, сліди), вертикальних і горизонтальних ліній (трави, кущі, нитки, доріжки), окремих ліній (клубочок, кільця, снігові та повітряні кульки), домальовування малюнка позначеного дорослим.

Розвиток особистості дитини у процесі занять з ліплення

Заняття з ліплення є чи не одним з найважливіших видів творчої діяльності для розвитку особистості у будь-якому віці. Однією із складових загального процесу виховання дитини є розвиток художнього смаку. Працюючи з елементами ліпки (глина, пластилін тощо), починають працювати зорові, рухові і дотикові аналізатори, уява, а також ті відділи мозку, що відповідають за можливість приймати рішення. Таким чином, малювання та заняття з ліпки розвивають пам’ять, увагу, моторику, вміння аналізувати, порівнювати, уявляти, приймати рішення, впливають на процес мислення особистості та дитини зокрема. Формування лексикону і зв’язного мовлення дитини теж залежать від процесу малювання та ліплення.
Для дітей заняття з ліплення також важливе тим, що в них виховується посидючість, концентрація уваги та зосередженість. За роботою певного роду, час плине надзвичайно швидко, тому це також може слугувати як відпочинок від зовнішніх факторів, проблем.

 


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 334; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!