Охарактеризуйте аплікацію та її види.



Аплікація - найбільш простий і доступний спосіб створення художніх робіт, при якому зберігається реалістична основа самого зображення. Це дає можливість широко використовувати аплікацію не тільки в оформлювальних цілях (при виготовленні наочних посібників, посібників до різних ігор, іграшок, прапорців, сувенірів до святкових дат), а й у створенні картин, орнаментів і т.д. Основними ознаками аплікації є силуетність, площинна узагальнена трактування образу, однорідність кольорової плями (локальність) великих колірних плям. Аплікація може бути предметної, що складається з окремих зображень (лист, гілка, дерево, гриб, квітка, птах, будинок, людина і т.д.); сюжетної, що відображає сукупність дій, подій («Салют Перемоги», «Політ у космос» , «Птахи прилетіли» і т.д.); декоративної, що включає орнаменти, візерунки, якими можна прикрасити різні предмети. Аплікація є одним з найдавніших способів оздоблення одягу, взуття предметів побуту, житла, застосовуваним і понині у багатьох народів. Виникнення аплікації відноситься до найдавніших часів і пов'язано з появою, стібка, шва на одязі зі шкір тварин.

Розрізняють такі види аплікації:

1. За змістом:

-Предметна;

-Сюжетна;

- Декоративна.

2. За кількістю використовуваних кольорів:

- Силуетна (монохромна);

- Кольорова (поліхромна)

3. За формою:

- Геометрична;

- Не геометрична.

4. За способом виготовлення деталей:

- Різана;

- Рвана.

5. За кількістю деталей:

- Ціла Силуетна;

- Роздроблена на частини;

- Мозаїка.

6. За способом кріплення деталей:

- Одношарова;

- Багатошарова

 П редметна, що складається з окремих зображень (лист, гілка, дерево, гриб, квітка, птах, будинок, людина і т.д.);

 С южетною-тематична, що відображає сукупність дій, подій («Салют Перемоги», «Політ у космос» , «Птахи прилетіли» і т.д.);

Декоративна, що включає орнаменти, візерунки, якими можна прикрасити різні предмети.

Нетрадиційні форми та методи малювання.

У загальному й розумовому розвитку дошкільників і учнів особливо важливу роль відіграє їхня образотворча діяльність. Діти охоче малюють, ліплять. Але характерною ознакою малюнків більшості дітей, які приходять до школи, є схематичність зображення, що обумовлюється недостатнім загальним розвитком дітей. обмеженістю їхніх уявлень про навколишню дійсність. Техніка виконання малюнків однотипна, у них переважає лінійність зображення. Діти не передають обємності, реальних пропорцій предметів, розміщення їх у просторі, користуються відкритим кольором, тобто чистою фарбою, яка відтворює лише колір замість конкретного відтінку. Деякі діти не вміють назвати кольорів. Нетрадиційні техніки - це поштовх до розвитку уяви, творчості, прояву самостійності, ініціативи, вираження індивідуальності. Застосовуючи і комбінуючи різні способи зображення в одному малюнку, діти вчаться думати, самостійно вирішувати, яку техніку використовувати, щоб той чи інший образ вийшов виразним. Малювання з використанням нетрадиційних технік зображення не стомлює дітей, у них зберігається висока активність, працездатність протягом усього часу, відведеного на виконання завдання

Види нетрадиційних технік малювання досить різноманітні, і в кожній техніці дитина отримує можливість відобразити свої враження від навколишнього світу, передати образи уяви, втіливши їх за допомогою різноманітних матеріалів у реальні форми.

А ось техніка «Видування» - розвиває фантазію дітей, тренує легені, благотворно позначається на розвитку плавності мовного дихання, розвиває нестандартне рішення, будить уяву.

Техніка «Притисни і відпечатай» - приваблює дітей процесом друкування, вгадування того, що вийде в результаті відбитка різноманітних матеріалів (пробки, поролон, гудзики, банки з дном різного розміру, кришки тощо)

Техніка «Малювання мозаїчними мазками» - пробуджує фантазію, розвиває творчість, дає можливість відійти від традиційних способів зображення, зберігаючи при цьому реалістичність художнього образу.

Цікава техніка «Малювання по сирому листу» - відбувається розтіканню фарб на аркуші, їх змішання, в результаті чого утворюються плавні тонкі переходи кольорів і відтінків.

Можна використовувати техніку «Малювання вугіллям» - вугілля дозволяє отримати лінію бархатистого чорного кольору або чіткі глибоко чорні лінії.

Такий вид малювання як «Змішання фарб на аркуші» - дозволяє розвинути фантазію, творчий підхід до зображення, сміливість.

Є ще цікавий нетрадиційний прийом «Набризк». Це дуже непроста техніка. Її суть полягає в розбризкуванні крапель фарби. Ця техніка вимагає посидючості, терпіння.


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 208; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!