Вимоги до наукових фахових видань



Періодичні наукові фахові видання можуть бути включені до переліків, що затверджує ВАК України, за таких умов:

§ Наявність у складі редакційної колегії не менше трьох докторів наук з відповідної галузі науки - штатних працівниківнаукової установи організації чи вищого навчального закладу організації-засновника видання.

§ Журнал (періодичне видання) підписується до друку виключно за рекомендацією вченої ради наукової установи, організації чи вищого навчального закладу, що його видає, про що зазначається у вихідних даних.

§ Тираж не менше 100 примірників.

§ Повне дотримання вимог до редакційного оформлення журналу (періодичного видання) згідно з державними стандартами України.

§ Наявність журналу (періодичного видання) у фондах головних бібліотек України.

§ Публікація електронної копії періодичного видання на веб-сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Процес створення книги як виробу мистецтва: загальна характеристика.

Книга — одне з найбільших див, створених люди­ною.

Народилася книга давно. А хрещений батько Іван Федоров. Перша друкована книга з’явилася у Москві у 1564 р. (Апостол). Понад 10 років працював Федори над створенням друкарні. Цілий рік друкував свою першу книгу.

У Москві працювати Федоров не міг — книгодрукування було там припинено, бо духовенство бояло ся росту свідомості людей через книги. Тому Федора поїхав до Львова і заснував там свою друкарню.

Перша друкована книга в Україні була завершена у 1574 році, називалась «Львівський апостол».

Тривалий час Федоров жив на Волині, однак знову він вернувся до Львова, де і помер. У Львові біля ратуші височить пам’ятник Федорову.

У різних країнах використовувані різний матеріал для запису. Так у Єгипті використовували папірус. Кращим матеріалом, ніж папірус, була я роблена шкіра телят і ягнят. Це був тонкий і міцний матеріал — пергамент. До нас дійшло написане на пергаменті «Остромирове євангеліє».

Чим тільки не писали люди! Гострим каменем і кісточками, і металом, і глиною, і гусячими перами, і пізніше — різними ручками.

Найбільше видання у світі — це багато­томна збірка «Акти і публікації Британського парламенту 1800 — 1900 років».

Усі томи збірки важать разом 31 тонну. Для того щоб прочитати їх, потрібно понад 6 років. На оправу видання пішла шкіра 34 тисяч книг.

Практично у всіх країнах світу, розвинена поліграфія, видаються великими чи малими тиражами книги. Це і книги-гіганти, атласи, словники, довідники, енциклопедії, і книги-малютки.

Этапы создание книги:

Прием рукописи в издательство

Этот простой, на первый взгляд, процесс содержит ряд важных процедурных моментов, которые могут приобрести важное значение в дальнейшем в организационном, правовом и в других отношениях.

Предварительное изучение и оценка рукописи

Принятую в издательство рукопись рассматривает ответственный секретарь и передает в редакцию, занимающуюся данной тематикой. Специалисты издательства при первом просмотре или выборочном чтении рукописи приходят к общему мнению относительно того, готова ли данная рукопись к приёму в производство или необходима доработка автором текста, иллюстративных материалов, приглашения ответственного редактора, передача рукописи на внешнее рецензирование и т.п.

Рецензирование рукописей (по желанию автора)

Рецензия - это текст, содержащий критическую оценку произведения. Внешняя рецензия - производится силами авторитетного специалиста (или нескольких специалистов),известных в данной узкой области знания. (Речь может идти не обо всей работе, а об ее наиболее специфичной части).

Редактирование литературное (по желанию автора)

Редактирование (от французского redaction, латинского redaktus — приведенный в порядок) — многозначное понятие, в нашем случае — часть издательского процесса, содержанием которой является работа над рукописью произведения с целью улучшения его в литературном, языковом, профессиональном, научном, социальном отношениях. Виды редактирования, используемые в издательском процессе, литературное, научное и/или специальное, художественное, техническое. Однако основным из них является литературное. .


Дата добавления: 2020-01-07; просмотров: 98; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!