Золотий розріз : означення поняття, використання у технологіях дизайну.



Золотий перетин - це таке співвідношення розмірів, коли менший відноситься до більшого, як більший до суми більшого і меншого. Математично це виглядає як b: a = a: (a + b).

При цьому a = 1,62 b. Таке співвідношення вважається самим правильним і об'єкти, що мають такі пропорції, сприймаються людьми як найбільш гармонійні.

 

Про це правилі завжди потрібно пам'ятати, розробляючи дизайн і вибираючи розміри макета або сторінки. Найчастіше це прямокутник, і співвідношення довжин його сторін за правилом золотого перетину повинно бути 1:1,62. Для людського ока більш прийнятна вертикальна орієнтація, тому в сторони він бачить краще, ніж вгору-вниз, і менше при цьому напружується. Тому стисле в ширину і витягнуте у висоту зображення зручніше для сприйняття.

Ще одне застосування золотого перетину в графічному дизайні, а також у фотографії, - це розташування предметів у так званих «зорових центрах». Схема расположеніея зорових центрів за правилом золотого перетину показана на малюнку.

Ефективний дизайн не повинен бути просто симпатичною і яскравою картинкою. Людина розрізняє навколишні його предмети за формою. А форма, в основі побудови якої лежать поєднання симетрії і золотого перетину, сприяє найкращому зоровому сприйняттю і відчуття краси, гармонії і комфорту.

 

Основні формати комп ’ ютерної графіки: загальна характеристика, переваги, недоліки.

Спосіб розміщення графічних даних при їх збереженні в файлі визначає графічний формат файлу. Розрізняють формати файлів растрових і векторних зображень.

Формати файлів растрової графіки

BMP (англ. Bit Map image — бітова карта зображення). Стандартне розширення імені файлів цього типу bmp. Зображення в цьому форматі зберігаються у файлі попіксельно, без стиснення, тому розміри таких файлів досить великі (що є безперечним мінусом). Перевагою даного формату є підтримка практично всіма графічними редакторами растрової графіки.

JPEG (англ. Joint Photographic Expert Group — об'єднана експертна група в галузі фотографії). Для файлів цього формату стандартним розширенням імені є jpg або jpeg.

+ Цей формат використовує ефективні алгоритми стиснення даних, що дає змогу зменшити розмір графічних файлів.

- Але це досягається за рахунок втрати частини даних, тобто погіршення якості зображення. Чим менше кольорів має зображення, тим гірше ефект від використання формату JPEG, але для кольорових фотографії на екрані це малопомітно.

GIF (англ. Graphics Interchange Format — графічний формат для обміну) — «найщільніший» з графічних форматів, які використовують стиснення без втрати даних. Стандартне розширення імен файлів даного типу gif.

+ Його застосування дає змогу зменшити розміри файлів у кілька разів. У формату GIF є цікаві особливості, які дозволяють зберегти такі ефекти, як прозорість фону і анімацію зображення. GIF-формат також дозволяє записувати зображення "через рядок", завдяки чому, маючи лише частину файлу, можна побачити зображення повністю, але з меншою роздільною здатністю.

- Обмежені можливості по кількості кольорів обумовлюють його застосування винятково в електронних публікаціях.

PNG (англ. Portable Network Graphic — портативна мережна графіка) — універсальний формат графічних файлів, який підтримує три типи зображень - кольорові з глибиною 8 або 24 біта і чорно-білі з градацією 256 відтінків сірого. Стандартне розширення імен файлів даного типу png.

+ Має високий ступінь стиснення даних у файлі без їх втрати. Підтримує прозорий фон. Має автоматичну корекцію яскравості. Аналогічний формату GIF, але підтримує набагато більше кольорів.

- PNG не підтримує анімацію, файли PNG більші ніж GIF.

TIFF (англ. Tagged Image File Format — теговий формат файлів зображень). Стандартне розширення імен файлів цього формату — tif або tiff.

+ Файли цього формату зберігають зображення з високою якістю і тому широко використовуються в поліграфії, при скануванні зображень. Вони забезпечують стиснення з достатнім коефіцієнтом і можливість зберігати у файлі додаткові дані, які на малюнку розташовані у допоміжних шарах і містять анотації та примітки до малюнка.

- Недоліком цього типу є великий розмір файлів.


Дата добавления: 2020-01-07; просмотров: 150; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!