Формат и файл і в векторно ї граф і ки
WMF (англ. Windows MetaFile — метафайл Windows) — універсальний формат для програм, що працюють в ОС Windows. Використовується для зберігання колекції графічних зображень Microsoft Clip Gallery. Можливі розширення імен файлів — wmf, emf, wmz, emz. Може відкриватись як у векторних, так і растрових графічних редакторах. Однак відсутність засобів для роботи зі стандартизованими палітрами кольорів, що прийняті в поліграфії, та інші недоліки обмежують його використання. Недоліки - спотворення кольору, неможливість збереження ряду додаткових параметрів об'єктів.
CGM (англ. Computer Graphic Metafile — метафайл комп'ютерної графіки) — широко використовується як стандартний формат векторних графічних даних у мережі Інтернет. Стандартне розширення імен файлів cgm. +Він орієнтований на складні та високохудожні зображення, створює компактні файли та підтримує більше одного зображення в файлі.
SVG (Scalable Vector Graphics — векторна графіка, що масштабується) — універсальний формат, який дає змогу з високою якістю зберігати у файлі текст, графічне зображення і анімацію. Широке застосування отримав в інженерній графіці і при розробці веб-сайтів. Стандартне розширення імен файлів svg.
CDR (англ. CorelDRaw files — файли CorelDraw) — стандартний формат файлів векторного графічного редактора CorelDraw. Файли даного формату можуть мати розширення імені cdr або cdt.
АІ (англ. Adobe Illustrator files — файли Adobe Illustrator) — стандартний формат файлів редактора векторної графіки Adobe Illustrator. Файли мають розширення імені аі.
|
|
Програми комп ’ ютерної графіки у видавничому дизайні.
Програмні засоби комп'ютерної графіки
Графічний редактор — це прикладна програма, яка дає користувачеві змогу створювати й редагувати на екрані комп'ютера зображення та зберігати їх для подальшого використання.
Растрові редактори
Зазвичай растрові редактори використовують для роботи з уже готовими зображеннями, наприклад для створення колажів і редагування та корекції фотографій. Ці програми дають змогу корегувати колір рисунка, накладати та деформувати рисунки для створення різноманітних ефектів, редагувати їх на рівні пікселів. До простих растрових редакторів належить, зокрема, програма Microsoft Paint, яку ви вивчатимете протягом наступних трьох уроків. Серед більш потужних редакторів найпопулярнішими вважаються Adobe Photoshop, Corel Photo-Paint, Live Picture, Macromedia XRes, Micrografx Picture Publisher, Paint Shop Pro.
Векторні редактори
Із застосуванням цих програм можна створювати та змінювати векторні зображення, зокрема копіювати й маспггабувати об'єкти, повертати, витягувати та нахиляти їх, створювати ефекти переходу одного об'єкта в інший. Якщо підключити до комп'ютера планшет для малювання, то можна буде створювати рисунки від руки. Найвідоміші векторні редактори — Adobe Illustrator, Corel Xara, Macromedia FreeHand, CorelDRAW.
|
|
Тривимірні графічні редактори
Тривимірні редактори використовують для створення персонажів комп'ютерних ігор, мультиплікаційних та художніх фільмів, для моделювання інтер'єрів тощо. Ці програми дають змогу будувати тривимірні моделі об'єктів, розміщувати їх у просторі, призначати для об'єктів матеріали та задавати рух об'єктів. Найвідоміші представники програм цього класу — 3d-Studio Мах та Maya. Крім графічних редакторів існують й іоттті програмні засоби комп'ютерної графіки, що виконують більш специфічні функції. Наприклад, графічні браузера дають змогу переглядати зображення, змінювати їхній формат та виконувати деякі інші прості операції.
Функціональні ознаки книги як друкованого видання.
Книга – це продукт матеріальної культури і духовного життя суспільства, являє собою єдность літературного, наукового або практичного змісту, що служить знаряддям для виховання або поширення певних відомостей.
як різновид документа
Книга – текстовий документ, тобто документ, велику частину обсягу якого займає мовний (словесний) текст.
|
|
– документ вербально-письмовий, зміст якого обов'язково пов'язується з такою мовною системою, як мова, слово.
– носій текстової, вербально-писемної інформації. До її складу не включаються образотворчі, картографічні, нотні видання в тому випадку, якщо основну їхню частину складає не словесний (мовний) текст, а нотний, картографічний запис, зображення і т.ін.
– документ, що читається людиною, безпосередньо сприйманий, не потребує застосування яких-небудь технічних засобів.
— документ візуальний, який сприймається людиною за допомогою органів зору.
– документ друкований, письмовий, виготовлений за допомогою поліграфічних або інших засобів масового розмноження і призначений для широкого поширення.
– витвір друку, поліграфічний документ, створений різними способами друку.
– документ паперовий, тобто інформація зафіксована в ньому на носії з паперу або його замінників.
– блочно-кодексовий документ, тобто він складається з паперових аркушів (а не стрічок або карток), з'єднаних один з одним у корінці.
– документ неперіодичний, виходячи з ознаки регулярності її виробництва та випуску в світ.
Дата добавления: 2020-01-07; просмотров: 157; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!