Шкала нарахування підсумкових балів



 

Оцінка за системою ECTS Оцінка за шкалою ПУСКУ Оцінка за національ­ною шкалою Якісні критерії оцінки знань
А 86-100 5 (відмінно) Глибокі знання, можлива незначна кількість помилок
BC 71-85 4 (добре) Міцні знання з можливими кількома помилками
DE 60-70 3 (задовільно) Непогані знання, але значна кількість помилок
FX 35-59 2 (незадовільно) з мож­ливістю повторного складання Недостатні знання, слабо засвоєний матеріал, невміння самостійно викласти його зміст
F 0-34 2 (незадовільно) з обов’язковим повтор­ним вивченням дисци­пліни Невміння осмислити зміст теми і публічно чи письмово представити його

 


ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ, ЩО ВИНОСЯТЬСЯ НА ЕКЗАМЕН

1. Проблема якості продукції та послуг на сучасному етапі розвитку суспільства.

2. Поняття якості. Основні терміни та визначення у галузі управління якістю (якість, поняття якості, властивість, показник, параметр, показник якості продукції, процесу, послуги).

3. Фактори, що впливають на якість.

4. Механізм управління якістю.

5. Мета і сутність загального управління якістю.

6. Правові аспекти забезпечення якості продукції, послуг.

7. Державний захист прав споживачів продукції та послуг в Україні.

8. Види діяльності, які впливають на якість.

9. Ефективність і реалізація загального управління якістю.

10. Управління якістю у сфері послуг.

11. Національні премії з якості та їх роль в удосконалені систем управління якістю на підприємствах.

12. Вітчизняні системи управління якістю радянського періоду: бездефектного виготовлення продукції (БВЩ бездефектної праці (СБП), система ЯНАРЗПВ (якість, надійність, ресурс з перших виробів), наукової організації праці, виробництва і управління (НОГТВУ), наукової організації робіт по забезпеченню моторесурсу (НОРМ), комплексна система управління якістю продукції, комплексна система управління якістю продукції і ефективним використанням ресурсів(КС УЯП і ЕВР), комплексна система підвищення ефективності виробництва і якості роботи (КС ПЕВ і ЯР), система управління виробничим об'єднанням і промисловим підприємством на базі стандартів (СУ ВО і ГОТ).

13. Управління якістю в незалежній Україні.

14. Використання сучасних методів менеджменту якості.

15. Концепція Загального (всеохоплюючого) управління якістю (ТОМ). Принципи ТОМ.

16. Створення вітчизняних систем управління якістю на основі міжнародних стандартів 150 серії 9000. Державне регулювання і діяльність громадських організацій України в сфері якості.

17. Основні напрямки діяльності Українського інституту якості (УІЯ), Української асоціації якості (УАЯ), Українського товариства якості (УТЯ). Українського Міжнародного фонду якості, Академії якості, приватної організації «СЕРТИКОМ».

18. Основні відмінності сучасних систем управління якістю від комплексних систем, що існували в минулому.

19. Динаміка впровадження і сертифікація систем управління якістю відповідно до ІSО 9000 в Україні.

20. Досвід управління якістю в різних країнах світу: США, Японії, країнах Західної Європи, Азії та Африки.

21. Система управління безпечністю харчових продуктів (НАССР). Загальні відомості.

22. СУЯ як механізм діяльності закладу готельно-ресторанного господарства в сфері управління ятсістю. Складові СУЯ (організаційна структура, методики процеси, ресурси). Документація СУЯ, її рівень. Настанови з якості.

23. Політика закладу готельно-ресторанного господарства в області якості. Структура виробничо-тортових процесів закладів ресторанного господарства.  

24. Структура процесів діяльності готелів з розміщування та надавання тимчасового проживання.   

25. Структурно-функціональна схема процесів, необхідних для управління якістю

26. продукції і послуг в готельно-ресторанному господарстві

27. Процеси СУ Я на стадії маркетингових досліджень ринку готельних послуг і послуг харчування.

28.  Аналіз даних кон'юнктури й оцінювання якості своїх послуг у порівнянні з послугами конкурентів, визначення постійних і потенційних споживачів, попиту на готельно-ресторанні послуги, уточнення потреб і вимог споживачів до готельних послуг і послуг харчування. 

29. Рекламна діяльність.

30. Процеси СУЯ продукції та послугу готельно-ресторанному господарстві.

31. Процеси СУЯ на стадії проектування і розробки продукції та послуг готельно-ресторанного господарства. Аналіз вимог ринку і споживачів до продукції та послуг готельно-ресторанного господарства, їх перетворення в показники якості, по можливості в кількісну форму, чіткий опис технології виготовлення продукції та надання послуги, розробка технічних умов на продукцію та послуги тощо.

32. Процеси СУЯ на стадії розробки виробничих процесів та процесів обслуговування споживачів у закладах ресторанного господарства та мешканців у готелі. Аналіз існуючого рівня організації робіт із забезпечення якості продукції та послуг, впровадження прогресивних виробничій процесів та процесів обслуговування, перевірка підготовленості та знань персоналу, встановлення критеріїв оцінки виконання та якості робіт, розробка робочих інструкцій для виробничих операцій та процесу обслуговування.

33. Процеси СУЯ на стадії матеріально-технічного забезпечення діяльності закладу готельно-ресторанного господарства (визначення вимог документації і замовлень на постачання матеріально-технічних ресурсів, вибір постачальників, аналіз даних щодо претензій до постачальники; стосовно виконання договірних зобов'язань).

34. Процеси СУЯ на стадії виробництва кулінарної продукції та надання готельних послуг і послуг харчування. Контроль за діяльністю виробничого і обслуговуючого персоналу, стану дотримання вимог нормативної документації до виготовлення кулінарної продукції та обслуговуванім, планування та організація робіт із управління процесами технічного контролю, впровадження і аналіз ефективності функціонування економічних і неекономічних методів управління якістю послуг харчування і готельних послуг, здійснення заходів щодо стимулювання персоналу з забезпеченні належної якості продукції та послуг).

35. Процеси СУЯ на стадії контролю якості продукції та послуг. Особливості контролю якості та послуг в закладах готельно-ресторанного господарства. Оформлення протоколів, аналіз даних вхідного контролю якості матеріально-технічних ресурсів закладу, аналіз контролю дотримання технологічної дисципліни, контролю та нагляду за виробництвом та процесом обслуговування, систематичний аналіз рекламацій зовнішніх і між різними службами готельно-ресторанного комплексу, розробка пропозицій із забезпечення і підвищення якості роботи закладу готельно-ресторанного господарства.

36. Організаційна структура та особливості функціонування харчових лабораторій в системі ресторанного господарства за ринкових умов. Роль і участь працівників лабораторій у заходах з підвищення якості продукції Конференції споживачів, конкурси і майстер-класи виробників продукції та послуг готельно-ресторанного господарства.

37. Класифікація показників якості кулінарної продукції, готельних послуг та послуг харчування. Рекомендації щодо формування системи показників якості продукції та послуг.

38. Статистичні методи управління якістю продукції та послуг.

39. Контрольні листки дефектів, діаграма Парето, причино-наслідкова діаграма Ісікави, метод контрольних карток, діаграма розподілу параметрів, діаграма розсіювання, графіки, лінійні, стовбчасті, кругові діаграми, метод шести сігм.

40. Кваліметричні методи оцінювання якості продукції та послуг.

41. Диференційний і комплексний методи оцінювання.

42. Етапи алгоритму кількісної комплексної оцінки якості продукції та послуг.

43. Розробка ієрархічної структури комплексного показника якості кулінарної продукції, послуг харчування і готельних послуг.

44. Методи визначення значень показників властивостей продукції та послуг (хімічні, фізичні, фізико-хімічні, мікробіологічні).

45. Органолептичні (дегустаційні) методи визначення показників якості кулінарної продукції.

46. Соціологічні та експертні методи визначення показників якості.

47. Розрахункові методи. Експрес-методи, арбітражні та методи визначення фальсифікації продукції ресторанного господарства.

48. Оцінювання абсолютних значень показників. Використання функції бажаності Харингтона для оцінювання абсолютних значень показників.

49. Методи визначення коефіцієнтів якості, значущість показників якості.

50. Математичні моделі об'єднання одиничних показників у комплексний показник якості. 

51. Особливості використання адитивного і мультиплікативного методу узагальнення одиничних оцінок

52. якості продукції і послуг готельно-ресторанного господарства.

53. Вимоги нормативної документації до продукції ресторанного господарства.

54. Кваліфікаційні вимоги для виробничого і обслуговуючого персоналу готельно-ресторанного господарства.

55. Вимоги до організації роботи закладів ресторанного господарства різних видів і класу.

56. Вимоги до готелів різних категорій (облаштування території, зовнішні елементи благоустрою, устаткування та меблі приміщень різного функціонального призначення, загальне технічне устаткування, номерний фонд та його технічне оснащення, санітарне устаткування тощо).

57. Етапи розробки ієрархічної структури комплексного показника харчової цінності кулінарної продукції, кваліфікаційного рівня обслуговуючого персоналу готельно-ресторанного господарства, процесу обслуговування, загального рівня надання послуг закладу готельного і ресторанного господарства.

58. Визначення вагомості показників різного рівня угрупувань у структурі комплексного показника якості.

59. Конкретизація методів визначення одиничних та узагальнених показників якості продукції і послуг готельно-ресторанного господарства.

60. Вибір базових значень для оцінювання одиничних показників якості продукції та послуг готельно-ресторанного господарства.

61. Розрахунок комплексної кількісної оцінки раціонів харчування щодо забезпечення потреб у харчових речовинах різних груп споживачів, збереження харчової цінності сировинного набору при приготуванні страв, сервіруванні столу у ресторані, рівня надання послуги харчування, рівня надання готельних послуг.

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 76; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!