Та методичні рекомендації до їх виконання



1. Охарактеризуйте внесок кожного гуру якості у формування сучасної концепції управління якістю. Результати подати у вигляді таблиці за формою:

Роки Прізвища вчених Характер досліджень та отримані результати
1 2 3

2. Скласти 10 тестів за темою заняття

3. Скласти термінологічний словник за темою заняття.

1.4.Питання для самостійного вивчення

1. Дайте характеристику історії розвитку систем якості у колишньому Радянському Союзі та їх впливу на становлення сучасних систем якості.

2. Охарактеризуйте системи управління якістю, які діють у сучасній Україні.

3. За допомогою яких заходів здійснювався процес підвищення якості продукції у різних системах управління якістю, що виділено в процесі їх еволюції?

4. У чому принципова різниця між західними та східними підходами до управління якістю?

5. Які елементи досвіду управління якістю Японії, США та Європи доцільно запровадити в Україні?

6. Які вчені здійснили найбільший суттєвий внесок у формування та розвиток наукових підходів до управління якістю?

7. Розкрийте зміст концепції TQM. Як вона використовується на підприємствах готельно-ресторанного господарства.

8. Охарактеризуйте систему НАССР, основні її риси. Етапи впровадження на підприємствах готельно-ресторанного господарства та назвіть переваги від її упровадження.

Література : 1, с. 178–183; 4;  5, с. 179–198; 10; 11;15.

Тема 3 . Загальна характеристика системи управління якістю продукції та послуг в готельно-ресторанному господарстві

Основні терміни: система якості, системний підхід, елементи системи якості, документування системи якості. Проектування системи якості, вимоги до системи якості, керівництво з якості, політика в галузі якості, модель забезпечення якості, настанови з якості.

Методичні поради до вивчення теми

При вивченні цієї теми необхідно вивчити основні складові системи якості – організаційну структуру, методику, процеси і ресурси, необхідні для управління якістю.

Слід відмітити, що до основних принципів побудови систем управління якістю є орієнтація на споживача, лідерство, залучення працівників, процес ний підхід, системний підхід до управління, постійне поліпшення, прийняття рішень на підставі фактів, взаємовигідні стосунки з постачальниками.

Подальше вивчення теми доцільно спрямувати на ознайомлення з елементами системи управління якості та охарактеризувати кожний з них. До елементів системи управління кості належить 13 складових.

Після цього доцільним є вивчення цілей, функцій, завдань, основних вимог до побудови систем управління якістю продукції та послуг. До функцій системи управління якістю належать функції стратегічного, тактичного та оперативного управління.

До завдань системи якості належать: прийняття рішення; перевірка готовності виробництва та розподілу організаційної відповідальності; виготовлення продукції, надання послуг; усунення недоліків у роботі і забезпечення інформацією зворотного зв’язку з метою внесення коригуючих змін у процесі виробництва та контролю; розроблення довгострокових планів з якості.

Наступним етапом при вивченні цієї теми є ознайомлення з порядком розробки та сертифікації системи якості. Необхідно відмітити, що даний процес складається з 5 етапів. Доцільно охарактеризувати кожний з цих етапів та ознайомитися з діями, які виконують на кожному з етапів та його функціями.

 Ієрархія документації системи якості складається з 3 етапів: А – настанови з якості, Б – документовані процедури системи якості, В – інструкції, плани, звіти. Документування системи якості поділяється на зовнішню і внутрішню. При цьому необхідно вивчити сутність кожної з них та переваги та недоліки використання.

Закінчення вивчення теми передбачає ознайомлення з основними напрямами з удосконалення системи управління якістю (удосконаленням організаційного забезпечення якості, економічного, правового, науково-технічного).

 

1.2. План лабораторного заняття ( 4 години)

 

Загальна характеристика системи управління якістю продукції та послуг в готельно-ресторанному господарстві

Мета заняття: вивчення змісту стандарту ДСТУ ISO 9001: 2001, настановами з якості.

Робота 1. Використовуючи стандарт ДСТУ ISO 9001:2001 ознайомтесь з його змістом. Виясніть у чому відмінність останньої версії стандарту порівняно з ДСТУ ISO 9001:1995. Запис зробіть за формою:

 

Структура стандарту

Зміст розділів

ДСТУ ISO 9001:1995 ДСТУ ISO 9001:2001
 

Робота 2.  Вивчення змісту стандарту ДСТУ ISO 9004:2001.

Використовуючи стандарт ДСТУ ISO 9004:2001, ознайомтесь з його змістом. Виясніть у чому особливість стандарту за останньою версією.

Порівняйте вимоги цього стандарту до системи управління якістю з вимогами, які викладені в ДСТУ ISO 9001:2001.Запис зробіть за формою:

Структура стандарту

Зміст розділів

ДСТУ ISO 9001:1995 ДСТУ ISO 9001:2001
 

Робота 3. Вивчення сутності та призначення стандартів серії ISO 14000, ISO 22000. Запис зробіть за формою:

Структура стандарту

Зміст розділів

ДСТУ ISO 9001:1995 ДСТУ ISO 9001:2001
 

Робота 4. Охарактеризуйте етапи створення системи управління якістю продукції та послуг на підприємстві. Результати оформити у вигляді таблиці за формою:

Етап Сутність

Індивідуальні завдання


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 82; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!