Порядок виконання розрахунків



Розрахунки і побудову графіків будемо виконувати в середовищі Mathcad. Випишемо і введемо характеристичні дані електродвигуна. Значення коефіцієнтів опорів елементів електродвигуна для всіх двигунів беремо сталими у відносних одиницях до опору електродвигуна.

Далі порахуємо номінальні характеристики електродвигуна

По формулах 1.2 і 1.10 знайдемо номінальне і критичне ковзання електродвигуна.

Розрахуємо фактичні опори статора і ротора електродвигуна і коефіцієнт А рівняння 1.8.

 

Для кривої 3 рисунок 1.2 механічних характеристик механізмів третього виду знайдемо коефіцієнт параболічної залежності.

Розроблення моделі в Simulink

 

Для побудови блочної моделі використаємо рівняння знаходження механічних характеристик двигуна (1.1), (1.7) і (1.9) а також рівняння, яке розраховує механічну характеристику механізмів третього виду: Мс = kw2.

Для піднесення параметрів рівняння до квадрату використаємо блок Math Function    з бібліотеки  Math . Для цьогоу вікні Function слід вказати вид функції, у даному випадку це квадрат,  square.

Використовуючи блоки Constant,  введемо отримані раніше за допомогою Mathcad значення  фазної напруги (на моделі U), коефіцієнту А, ковзання в критичній точці (Sk), коефіцієнту (k) і оберти двигуна в режимі ковзання (wс). Збираємо блочну схему по даним моделі, системи використаних рівнянь. В результаті отримаємо схему моделі, рис. 1.6.

 

 Рис. 1.5. Вікно налагодження блоку Math Function

 

Встановимо час моделювання 1 секунду, а час включення напруги 0,5 секунди, щоб напруга включилася раніше кінця моделювання. На екранах осцилографів бачимо розгінні характеристики двигуна: електромагнітний момент і швидкість обертання за час перехідного процесу (рис. 1.7). При напрузі 220 В оберти двигуна складають 146,43 рад/с.

 

Рис. 1.6. Схема моделі системи: електропривод – робоча машина в блоках Simulink MATLAB

 

 

Рис. 1.7. Розгінні характеристики електромагнітного моменту М (Н×м) і швидкості обертів w (рад/с) електродвигуна при Uф = 220 В

 

Рис. 1.8. Залежність швидкості обертання електродвигуна від напруги

 

Проведемо досліди при зміні напруги від 160 до 220 вольт і в середовищі Mathcad побудуємо графік залежності швидкості обертання двигуна від напруги (рис. 1.8).

Для отримання залежності швидкості обертання двигуна і часу перехідного процесу від моменту опору електродвигуна Мс, який беремо в діапазоні від 0,4 Мн до Мн з кроком 1/6 діапазону, порахуємо значення коефіцієнту k, які і будемо вводити в модель при незмінній фазовій напрузі Uф = 220 В. В процесі дослідження будемо записувати з дисплею швидкість обертів двигуна. Для розрахунку часу перехідного процесу запуску двигуна використаємо формулу 6.11, в якій початкова швидкість обертання wпоч= 0, момент М є критичним моментом Мк = А×Uф, а моментом Мс задаємось. За допомогою Mathcad отримаємо такий розрахунок.

 

На графіках відображені залежності w = f(Мс) і tп = f(Мс).

Рис. 1.9. Залежності швидкості обертання і часу запуску двигуна від моменту опору електродвигуна

 

Результати моделювання

В результаті проведених досліджень на моделі встановлено, що зменшення напруги в мережі з 220 до 160 В приводить до зменшення обертів двигуна від 147 до 138 рад/с. Зменшення моменту опору від 26,7 до 10,7 Н×м приводить до збільшення обертів двигуна від 146,5 до 152,7 рад/с і зменшення часу розгону від 0,043 до 0,032 секунд. Двигун скоріше виходить на усталений режим.

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 87; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!