Рекомендації по створенню АСК пташника



 

Так як об’єкт керування, пташник, має динамічні властивості, бо його параметри змінюються в широкому діапазоні, то для ефективності керування слід використовувати методи ідентифікації параметрів математичної моделі за допомогою швидкодіючих, адаптивних алгоритмів ідентифікації. Це дозволить суттєво зменшити кількість обчислювальних операцій за одиницю часу, заощадити оперативну пам'ять і зменшити витрати на мікропроцесорні комплекси. Структура оптимального алгоритму ідентифікації пташника на ведена на рис. 5.7.

Для реалізації даної схеми оптимального керування пташником рекомендована система SCADA Advantech, яка представляє собою комплекс технічних засобів і пакет програмного забезпечення. До складу технічних засобів входять робоча станція, енергетичне обладнання, датчики, пристрої вводу/виводу, лінії зв’язку і персональний комп’ютер за допомогою якого персонал контролює хід технологічного процесу і оперативно змінює установки. Програмне забезпечення складається із операційної системи і пакету GENIE, де скомпільована стратегія керування ТОК.

 

 

Рис. 5.7. Структурно-алгоритмічна схема блоку ідентифікації та оптимального керування ТОК: u(t) – керуюча дія регулятора; y(t) – вихідний параметр об’єкту; yм(t) – розрахований вихідний параметр

 

Автоматизовані системи керування виробничими процесами в ТОК з біологічними об’єктами з часом пройшли декілька змін, які залежали від наявних засобів контролю і керування, умов проведення технологічних процесів і утримання тварин і птахів, ціни на корми та енергоресурси та ін.

Спочатку були створені АСК біологічних об’єктів, які забезпечували максимізацію виробництва обсягів продукції, як то м’яса, молока, яєць та ін. В таких АСК використовувались методи нелінійної одно або багато параметричної оптимізації.

Наступним етапом стало завдання оптимального керування багатокритеріальними задачами, з урахуванням декількох основних факторів виробництва, з обмеженнями по якісних характеристиках продукції. В таких АСК регулювання виконувалось з використанням таких методів оптимізації, як принцип максимуму Понтрягіна, варіаційного обчислення та ін.

Далі виникла необхідність врахування динаміки протікання процесів з включенням погодних, маркетингових і інших факторів в критерій керування, в результаті чого появилися АСК з адаптивними алгоритмами керування.

Наш час вимагає створення інтелектуальних (розумних) АСК, які б враховували багато незначних факторів, приймали рішення в аварійних і критичних ситуаціях, враховували кон’юнктуру ринку та ін. Такі АСК розраховують керуючу дію в умовах невизначеності на основі теорії ігор, статистичних рішень.

 

Контрольні запитання

1. Які можна виділити блоки у технологічному об’єкті пташника при прийнятті рішень у виробництві ?

2. Яке призначення блоку аналізу варіантів і виробітку дорадчих гіпотез у ТОК пташника ?

3. Який алгоритм аналізу процесів у птахівництві, як технологічних об’єктів керування ?

4. Перерахуйте основні технічні параметри роботи обладнання на птахофабриці ?

5. Перерахуйте основні ситуації в роботі обладнання на птахофабриці ?

6. Як пов’язано вибракування птиці у пташнику з її продуктивністю?

7. Яка стратегія в збереженні електричної енергії у пташнику ?

8. З яких блоків складається алгоритм ідентифікації пташника?

9. Перерахуйте етапи створення різних видів АСК птахоферм по мірі розвитку систем автоматизації і вимог часу?


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 393; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!