Зв’язок системи автоматичного керування із технологічним об’єктом



 

В сучасному світі технологічні процеси і системи, різних технологій і промисловості не можуть працювати без систем автоматизації і комп’ютерного керування. Технологічними об’єктами керування є цехи, окремі виробництва, апарати, електроприводи до різних видів обладнання, сукупності апаратів, в тому чисті і об’єкти сільськогосподарського призначення, такі як: теплиці, свинарники, корівники, цехи по вирощуванню грибів, цехи по підготовці кормів, цехи по переробленню сільськогосподарської продукції, водопідготовка і теплопостачання для сільськогосподарських підприємств і виробництв та ін.

Типовим об’єктом є така форма процесу або виробництва, яка має особливі суттєві якісні ознаки. Типізацією технологічних процесів називають спосіб ліквідації їх багатоводності шляхом обґрунтованого зведення до невеликої кількості вибраних типів конструкцій, машин, апаратів або приладів.

Умовно типові процеси можна розділити на два види:

а) виробничі (робочі) процеси;

б) процеси керування виробничими процесами;

Процеси керування не можливо виконати без механізації виробничих процесів. Механізація виробничих процесів – це заміна ручної праці людини на виробництві на сукупність технічних засобів, які виконують ту ж працю. Така сукупність технічних засобів, а це знаряддя праці, процеси і засоби механізації, і є об’єктами керування. Сукупність об’єкта керування і засобів керування створює систему керування.

Особливістю технологічних об’єктів керування (ТОК) для сільськогосподарських виробництв є наявність у їхньому складі біологічного об’єкта: рослини чи тварини.

 

 

Рис.1.1. Зв’язок системи автоматичного керування із технологічним об’єктом

Наявність біологічного об’єкта (рис.1.1) в складі об’єкта керування вимагає більш точного підтримання технологічних параметрів їх вирощування в об’єкті, бо відхилення їх від заданих природою умов життя може призвести до хвороби або загибелі тварин чи рослин. Так, наприклад, якщо ми візьмемо свинарник, то в ньому слід контролювати і підтримувати в заданих межах: температуру, вологість, освітленість, концентрацію вуглецю, вчасно подавати корми і воду, і відводити фекалії з приміщення. Кормоприготування для тварин також вимагає встановлення засобів автоматизації іє елементом технологічного об’єкту, тому що раціон кормів залежить від віку тварин, сезону їх вирощування та ін. В різних видах сільськогосподарських об’єктів ті чи інші фактори грають більш важливу роль, або виникають інші фактори впливу. Так при вирощуванні рослин важливу роль грає освітленість приміщення. Таж сама освітленість в пташниках створює систему день-ніч для збільшення несучості курей. Подавання кормів води і тепла в приміщення відведення відходів виробництва вимагає наявності певних пристроїв і обладнання для цього.

Таким чином можна відмітити, що під поняттям технологічний об’єкт керування розуміють сукупність технологічного процесу або сільськогосподарського виробництва функціонуючого спільно з необхідним для цього технологічним обладнанням.

 

Рис.1.2. Схема технологічного об’єкта водонапірна башта

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 153; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!