Вимоги до технологічного об’єкту керування і класифікація ТОк



УКРАЇНА

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БІОРЕСУРСІВ І
ПРИРОДОКОРИТУВАННЯ УКРАЇНИ

Кафедра автоматики

і робототехнічних систем

ім. акад. І.І.Мартиненка

Типові технологічні процеси як ОБ’ЄКТИ

Керування в галузях апк

(Методичні вказівки)

Для студентів спеціальності:

Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

(спеціалізації: 8.10010101 – Енергетика сільськогосподарського виробництва, 8.10010103 – «Електрифікація і автоматизація сільського господарства».

Освітній ступінь – «Магістр»

Київ – 20 16

УДК 681.51

У методичних вказівках викладені основи навчальної дисципліни «Типові технологічні об’єкти і процеси в галузях АПК», яка є необхідною для розробки систем автоматичного керування на підприємствах сільського господарства.

Матеріали методичних вказівок призначені для використання при підготовці магістрів спеціальності: 141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, (спеціалізація: 8.10010101 - Енергетика сільськогосподарського виробництва, 8.10010103 – Електрифікація і автоматизація сільського господарства).

В методичних вказівках наведений матеріал для виконання практичних робіт студентами по спеціальності.

Затверджено на засіданні кафедри АРС, протокол № 27 від 7  липня 2016 р.

Рекомендовано до видання навчально-методичною радою ННІ електротехніки, автоматики та енергозбереження Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Укладачі: доцент В.О.Мірошник, ас. Т. І. Лендєл

 

Рецензенти: доктор технічних наук, професор, Юрченко С.Н.

                 кандидат технічних наук, доцент Шуруб Ю.В.

 

Навчальне видання

ТИПОВІ ТЕХНОЛОГІЧНІ ПРОЦЕСИ як ОБ’ЄКТИ

Керування в галузях апк

( Методичні вказівки)

Для студентів спеціальності:

141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

(спеціалізації: 8.10010101 – Енергетика сільськогосподарського виробництва, 8.10010103 – «Електрифікація і автоматизація сільського господарства»).

Укладачі: МІРОШНИК Володимир Олександрович

            ЛЕНДЄЛ Тарас Іванович

 

Відповідальний за випуск  завідувач кафедри автоматики і робото-технічних систем ім.. акад.. І.І. Мартиненка д.т.н., проф. Лисенко В.П.

 

Умов. Друк. Арк.. – 7.88              Наклад 50 прим.

 


 

Вступ

Ці методичні вказівки дають інформацію протипові технологічні процеси, які є об’єктами керування окремих автоматизованих процесів так і виробництв в цілому

Дисципліна «Типові технологічні об’єкти і процеси в галузях АПК» відіграє важливу роль в формуванні інженера електрика і енергетика сільського господарства. Вона тісно пов’язана з організацією виробництва, його технологією і системою контролю і керування.

Послідовна інтенсифікація, підвищення технічного оснащення, комплексна механізація і електрифікація сільського господарства підготовила необхідні умови для розвитку автоматизації сільського господарства України. Тому важливим є глибоке вивчення студентами технологічних процесів і систем сільського господарства, як об’єктів автоматизації.

В сільськогосподарському виробництві виділяють ряд основних, самостійних галузей, таких як: тваринництво, птахівництво, вирощування овочів та ін. і ряд допоміжних виробництв по переробці сільськогосподарської продукції, ремонту техніки, кормоприготування та ін. Окремі типи машин, які є об’єктами автоматизації, такі як, наприклад, вентилятори, насоси, транспортні засоби можуть застосовуватись у багатьох галузях сільськогосподарського виробництва. Вони можуть бути представлені як типові об’єкти керування (ТОК).

Особливу увага в Україні приділяється такій галузі, як птахівництво, яка по випуску продукції займає 6 місце у світі. Без твердих знань організації, моделей, каналів і засобів керування цим об’єктом інженер по автоматизації не може організувати керування процесами по окремих каналах керування і всім об’єктом в цілому, а значить, не може виконувати свої безпосередні обов’язки на виробництві.

Знання, отримані при вивченні дисципліни «Типові технологічні об’єкти і процеси в галузях АПК» студенти використовують в навчанні - лабораторно-практичних заняттях, при проходженні практики, а потім, будучи магістром, постійно в своїй трудовій діяльності. В навчальному посібнику приводяться теоретичні матеріали і матеріали для виконання практичних робіт студентів.

Метою вивчення дисципліни «Типові технологічні об’єкти і процеси в галузях АПК » є теоретична і практична підготовка студентів з дослідження типових технологічних процесів у галузях АПК на основі використання комп’ютерних технологій.

Задачі вивчення дисципліни полягають в формуванні магістрів, здатних:

· Сформувати математичну модель досліджуваного об’єкта переробного підприємства АПК з використанням аналітичних і статистичних методів досліджень;

· Визначити адекватність отриманих моделей об’єктам, які досліджуються;

· Виконати аналіз математичної моделі з використанням математичних пакетів, таких, як MatLab і MathCad і зробити висновки по можливих каналах керування даним виробництвом;

· розробляти плани по створенню структурної схеми керування технологічного об’єкту, сільськогосподарського підприємства.

Матеріали методичних вказівок призначені для використання при підготовці магістрів спеціальності: 141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, (спеціалізація: 8.10010101 - Енергетика сільськогосподарського виробництва, 8.10010103 – Електрифікація і автоматизація сільського господарства).


І. Теоретичний матеріал

Вимоги до технологічного об’єкту керування і класифікація ТОк


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 159; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!