Розділ 2. Найдавніші культури світу



Семінарське заняття №2 . Культура первісного суспільства. Поняття про первісне суспільство та основні його періоди. Основні риси первісної культури: гомогенність, синкретичність, табу, ритуал. Особливості світогляду первісних людей. Анімізм, фетишизм, тотемізм та магія як основні етапи розвитку первісної свідомості. Мистецтво первісного суспільства.

Тема 3. Культури Давнього часу

Періодизація культури Стародавнього Єгипту. Міфологія, релігія, культи та обряди у Стародавньому Єгипті. Загальна характеристика культури Месопотамії. Культури Шумеру, Вавилону та Ассирії.

Студенти повинні знати:

- передумови виникнення культури Стародавнього Єгипту;

- особливості релігійного світогляду давніх єгиптян;

- причини занепаду єгипетської культури;

- особливості культури Месопотамії.

Студенти повинні вміти:

- дати характеристику основним періодам культури Стародавнього Єгипту;

- проаналізувати специфіку міфології, релігії, культів та обрядів в Стародавньому Єгиипті;

- визначити спільне та відмінне між культурами Давнього Єгипту та Месопотамії;

- розкрити основні досягнення культур Шумеру, Вавилону та Ассирії.

Семінарське заняття №3 .  Особливості мистецтва Стародавнього Єгипту та Месопотамії. Специфіка давньоєгипетського мистецтва і літератури. Наука та освіта в Стародавньому Єгипті. Політико-юридична культура, наука та освіта Месопотамії. Досягенння літератури та мистецтва месопотамської цивілізації.

Тема 4. Найдавніші культури на території України .Основні етапи розвитку стародавньої культури східних слов’ян. Релігійні вірування та міфологія східнослов’янських племен. Мистецькі набутки слов’ян.

Студенти повинні знати:

- основні етапи розвитку культури східних слов’ян, як попередників українців;

- особливості релігійного світогляду давніх слов’ян;

- основні пам’ятки давньослов’янського мистецтва.

Студенти повинні вміти:

- дати характеристику мізинської культури;

- визначити специфічні риси трипільської культури;

- охарактеризувати особливості культури скіфів;

- розкрити суть черняхівської культури;

- розкрити основні досягнення мистецтва праукраїнських народів.

 Семінарське заняття №4 . Феномен культур Сходу. Індо-буддійський тип культури (Культура Індії). Філософські концепції індійської культури та наукові знання. Мистецтво Стародавньої Індіі: його джерела та специфіка. Внесок Індії у світову культуру. Японо-буддійський тип культури (Культура Японії).  Культура Японії у колі азіатських культур. Специфіка японського мистецтва. Поезія, каліграфія, живопис, сценічне мистецтво. Архітектура та японські сади. Побутова культура: мистецтво лаку, кераміки, ікебана, чайна церемонія. Даосько-конфуціанський тип культури (Культура Китаю). Унікальність китайської культури: ритуал та етика в традиційному Китаї. Науковий геній стародавнього Китаю. Голковколювання та припікання в китайській медицині. Китайська культура і Захід. Арабо-мусульманський тип культури (Культура Ірану). Культура Стародавнього Ірану в світлі археологічних досліджень. Мораль, звичаї, повсякденне життя та релігія стародавніх іранців. Значення культури стародавнього Ірану.

Розділ 3. Культура античності та Середньовіччя

Тема 5. Антична культура

Специфіка культури Стародавньої Греції. Основні риси давньогрецької культури. Походження давньоримської культури. Характерні особливості мистецтва Стародавнього Риму.

Студенти повинні знати:

- в чому полягає специфіка давньогрецької культури;

- основні риси культури Стародавньої Греції;

- попередників культури Стародавнього Риму;

- характерні особливості давньоримської культури.

Студенти повинні вміти:

- визначити роль міфів в розвитку культури Стародавньої Греції;

- охарактеризувати інтерактивність, демократизм, атмосферу змаганн та антропоцентризм давньогрецької культури;

- розкрити особливості культури етрусків як попередників культури Стародавнього Риму;

- розкрити вплив мистецьких здобутків давніх греків на становлення римської культури;

- дати характеристику основним пам’яткам культури Стародавнього Риму.

Самостійна робота студентів .  Антична культура. Періодизація культури Стародавньої Греції. Політична еволюція Риму та римське право. Поява, розвиток та поширення християнства в Стародавньому Римі.

Семінарське заняття №5 . Основні тенденції розвитку культури Середньовіччя. Історичні передумови становлення культури Середньовіччя. Середньовічна освіта та наука. Особливості середньовічного мистецтва. Лицарська культура як феномен епохи Середньовіччя.

Самостійна робота студентів .  Культура Візантії. Особли-вості культури Візантії. Християнство – світоглядна основа візантійської культури. Мистецтво та література у Візантії.

Семінарське заняття №6 . Культура Київської Русі. Становлення та суспільне життя Київської Русі. Хрещення України-Русі та його історико-культурне значення. Зародження і розвиток шкільної освіти. Наукові знання. Архітектура Київської Русі. Обазотворче мистецтво та література.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 234; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!