Цитування та посилання на використані джерела



При написанні звіту студент повинен використовувати посилання на джерела, матеріали яких аналізуються або використовуються. Такі посилання дають змогу відшукати документи і перевірити достовірність відомостей про цитування документа, допомагають з'ясувати його зміст, мову тексту, обсяг. Посилатися слід на останні видання публікацій. На більш ранні видання можна посилатися лише в тих випадках, коли в них є матеріал, який не включено до останнього видання.

Посилання на джерела в тексті роботи слід зазначати порядковим номером за переліком у списку використаної літератури, виділеним двома квадратними дужками, наприклад, „... у працях [3,5]... ”.

Коли в тексті необхідно зробити посилання на складову частину чи конкретні сторінки відповідного джерела, в такому разі наводиться посилання у квадратних дужках, де до порядкового номера додаються відповідні сторінки джерела. Наприклад: [14, с. 31 - 47].

Для підтвердження власних аргументів посиланням на авторитетне джерело або для критичного аналізу того чи іншого друкованого твору слід наводити цитати. Науковий етикет вимагає точно відтворювати цитований текст, тому що найменше скорочення наведеного витягу може спотворити зміст, закладений автором. Існують загальні вимоги до цитування. А саме:

·  текст цитати починається й закінчується лапками і наводиться в тій граматичній формі, в якій він поданий у джерелі, із збереженням особливостей авторського написання. Наукові терміни, запропоновані іншими авторами, не виділяються лапками за винятком тих, що викликали загальну полеміку. У цих випадках використовується вираз "так званий";

·  цитування повинно бути повним, без довільного скорочення авторського тексту і без перекручень думок автора. Пропуск слів, речень, абзаців при цитуванні допускається і позначається трьома крапками. Вони ставляться у будь-якому місці цитати (на початку, в середині, на кінці). Якщо перед випущеним текстом або за ним стояв розділовий знак, то він не зберігається;

·  кожна цитата обов'язково супроводжується посиланням на джерело;

·  при непрямому цитуванні (переказі, викладі думок інших авторів своїми словами), що дає значну економію тексту, слід бути гранично точним у викладенні думок автора, коректним щодо оцінювання його результатів і давати відповідні посилання на джерело;

·  якщо необхідно виявити ставлення студента до окремих слів або думок з цитованого тексту, то після них у круглих дужках ставлять знак оклику або знак питання.

 

Оформлення додатків

Додатки оформлюють як продовження звіту на наступних його сторінках, розміщуючи їх у порядку появи посилань у тексті. При оформленні додатків після списку використаної літератури на новому аркуші, посередині листа друкують великими літерами слово ДОДАТКИ. На наступних сторінках розміщують самі додатки. Кожний додаток починається з нової сторінки. Усі додатки повинні мати назви, що відповідають їхньому змісту. Заголовок додатку друкується напівжирним шрифтом малими літерами з першої великої та розміщується симетрично до тексту сторінки. По центру сторінки над заголовком малими літерами з першої великої друкується слово Додаток і велика літера, що позначає цей додаток. Наприклад, Додаток Б. Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Г, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь. Якщо передбачається лише один додаток у роботі, то він позначається як додаток А.

 

ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ПРАКТИКИ

 

Відповідно до календарного графіку практики та встановлених вимог студент готує і оформляє письмовий звіт, який подається на перевірку керівникові практики від підприємства (організації) разом із щоденником. Підписаний керівником практики звіт завіряється печаткою підприємства (організації).

Керівник практики від підприємства (організації) також складає відзив на кожного студента–практиканта, які включають його оцінку виконання студентом програми та календарного графіку проходження практики.

Після повернення в університет студент подає на перевірку керівникові практики від кафедри звіт з додатками, щоденник.

Підсумкове оцінювання проходження студентом практики проводиться за єдиним модулем (див. таблицю), для кожного із елементів якого встановлена максимальна і мінімальна кількість балів, які може отримати практикант.

 

                                                                                                    Таблиця 6.1


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 179; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!