Обов’язки керівника практики від університету:



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

                                                             ЗатверджУЮ

                                                             Ректор НУХТ

                                                             професор   С.В. Іванов

                                                             __ _____________ 20 __р.    

ПРОГРАМА

переддипломної практикистудентів 4 курсу

напряму підготовки 6.030601 «Менеджмент»

професійного спрямування «Менеджмент ЗЕД»

усіх форм навчання

 

                                                                          

 

Схвалено Вченою радою факультету економіки і менеджменту Протокол № 11 від 24 травня 2012 р.   на засіданні кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Протокол № 17 від 29 березня  2012 р.   СХВАЛЕНО Вченою радою НУХТ Протокол № 10 від  31 травня 2012р.

 

Київ НУХТ 2012


Програма переддипломної практики студентів 4 курсу напряму підготовки 6.030601 «Менеджмент» професійного спрямування «Менеджмент ЗЕД » усіх форм навчання/ Уклад.: О.О. Гоменюк, В.В. Матвєєв – К.: НУХТ, 2012. – 38 с.

 

Рецензент: Тюха І.В., канд. екон. наук

Укладачі: О.О. Гоменюк,

В.В. Матвєєв

 

 

Відповідальний за випуск: М. А. Міненко, д–р екон. наук, доцент

 


ВСТУП

Вирішення завдань підготовки висококваліфікованих фахівців вимагає закріплення набутих у вищому навчальному закладі теоретичних знань практичними навичками роботи на підприємстві. З цією метою студенти 4 курсу проходять переддипломну практику тривалістю 2 тижні.

Переддипломна практика бакалаврів проводиться на базах практики, які відповідають певним вимогам. Об'єктами практики можуть бути підприємства різних форм власності, видів господарської діяльності, організаційно–правового статусу, які є юридичними особами і функціонують на ринку не менше двох років та здійснюють виробничу, торговельну, виробничо–торговельну, посередницьку, оптово–збутову та інші види діяльності. Підприємства повинні відповідати сучасним вимогам, тобто мають застосовувати передові форми та методи управління й організації виробничої, планово–економічної роботи, логістичної і маркетингової діяльності, бухгалтерського обліку, впроваджувати прогресивні технології виробництва, організації праці та управління. Крім того, штат підприємства має бути укомплектований висококваліфікованими фахівцями, здатними створити відповідні умови студентам у здобутті професійних навичок.

З підприємствами, що є базами практики університет завчасно укладає довгострокові договори. Тривалість дії договорів погоджується сторонами договору. Студенти, з дозволу кафедри, можуть самостійно вибирати для себе об’єкт практики і пропонувати його для використання тільки за наявності необхідної документації (договору).

Організація практичної підготовки студентів здійснюється відповідно до Освітньо–професійної програми та Освітньо–кваліфікаційної характеристики підготовки бакалаврів за професійним спрямуванням «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», їх варіативної компоненти та Положення «Про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України», затвердженого наказом Міністерства освіти України від 8 квітня 1993 р. № 93.

Програма переддипломної практики є навчально–методичним документом, згідно з яким планується навчальне навантаження і регламентується діяльність керівника практики від університету, визначаються підприємства – бази практики.


МЕТА І ЗАВДАННЯ ПРАКТИКИ

 

Метою переддипломної  практики є формування у студентів професійних умінь і навичок щодо прийняття самостійних рішень під час професійної діяльності в реальних ринкових умовах; поглиблення та закріплення теоретичних знань; опанування студентами сучасних прийомів та  методів управління; виховання у студентів потреби постійно поповнювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності.

Завданням переддипломної практики є формування інформаційної бази для написання аналітичної частини дипломного проекту; збір необхідного первинного статистичного матеріалу для розроблення проектної частини дипломного проекту;

Результатами переддипломної практики є апробація заходів проектної частини дипломного проекту на підприємстві та отримання відгуку керівника практики від підприємства щодо результатів впровадження проектної частини.

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАКТИКИ

При організації та  проходженні практики студенти повинні:

    до початку практики

· обрати та затвердити тему дипломного проекту, отримати від наукового керівника індивідуальне завдання (додаток В);

·  одержати на загальних зборах направлення, програму та щоденник переддипломної практики;

  під час практики

· своєчасно прибути на об’єкт практики та  зробити  відмітку про прибуття у щоденнику практики і поставити гербову печатку установи;

· виконувати у повному обсязі завдання, передбачені програмою практики;

· нести відповідальність за виконану роботу;

· регулярно відвідувати консультації на кафедрі;

· вчасно підготувати звіт з практики та отримати оцінку керівника від підприємства;

·  по закінченню практики в щоденнику потавити відмітку про вибуття і гербову печатку установи.

по завершенню терміна проходження практики

· захистити звіт з практики на кафедрі у встановлений термін.       

 

У разі порушення трудової дисципліни, правил внутрішнього розпорядку, техніки безпеки та інших норм перебування на підприємстві, студенти втрачають доступ до об’єкта практики про що повідомляється університет, деканат, кафедра.

Підприємство, де студент проходить переддипломну практику, стає об'єктом прове­дення самостійного прикладного дослідження та виконання випускного дипломного проекту на фактичних даних реальної організації, що функціонує в ринкових умовах.

Розподіл студентів за об’єктами практики і призначення керівників здійснюється випусковою кафедрою, погоджується з деканатом, навчально-методичним відділом університету і оформлюється наказом ректора. Після підписання цього наказу, зміни щодо організаційних питань практики студентів не допускаються.

Згідно з «Положенням про практику студентів вищих навчальних закладів» загальне і безпосереднє керівництво практикою покладено на керівників підрозділів та окремих висококваліфікованих фахівців організації, що є базою практики, шляхом видання відповідного наказу.

 

КЕРІВНИЦТВО ПРАКТИКОЮ

 

До керівництва практикою студентів залучаються досвідчені викладачі кафедри. Керівник практики видає студентові індивідуальне завдання та необхідні інструкції щодо практики, надаючи консультації в університеті, перевіряють і приймають звіти з практики.

Обов’язки керівника практики від університету:

· забезпечує проведення усіх організаційних заходів перед від’їздом студентів на практику, в тому числі:

· контролює отримання студентами необхідних документів (направлення, програми, щоденники), видає студентам індивідуальні завдання, інформує студентів про місце знаходження бази практики та порядок оформлення документів на підприємстві;

· організаційно забезпечує проходження студентами практики у відповідності до програми;

· забезпечує контроль за виконанням програми та календарного графіку проходження практики, виконання індивідуальних завдань;

· залучає студентів до проведення профорієнтаційної роботи на підприємстві (в організації) та в місцевих школах;

· контролює виконання студентами правил внутрішнього трудового розпорядку;

· бере участь у роботі комісії по прийманню заліку з практики;

· інформує завідувача кафедри про стан проходження студентами практики, подає пропозиції щодо її удосконалення.

Керівництво студентами–практикантами на підприємствах, в установах, організаціях здійснюють керівники, начальники відділів, провідні фахівці та інші кваліфіковані спеціалісти з вищою освітою даного підприємства або установи.

Обов’язки керівників практики від підприємства – об’єкта практики:

· організує проходження практики студентів у відповідності до програми практики;

· організує проведення інструктажу з правил техніки безпеки, разом із керівником практики від університету складає календарний графік проходження практики;

· знайомить студентів з організацією роботи підприємства, організацією праці на робочих місцях, з управлінням діяльністю підприємства, веденням контролю і обліку виробництва,  експлуатацією устаткування, охороною праці тощо;

· забезпечує студентів необхідною економічною, статистичною, бухгалтерською та іншою інформацією, документами, нормативними та іншими матеріалами з питань аналізу і планування господарської діяльності підприємства;

· сприяє (за можливості) користуванню студентами науково–технічною бібліотекою підприємства (організації) необхідною, проектною та іншою документацією;

· здійснює контроль за виконанням студентами календарного графіка проходження практики, консультує їх з виробничих організаційних питань;

· контролює ведення щоденників, підготовку звітів студентів, перевіряє і оцінює їх, складає виробничі характеристики на практикантів.

 

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 217; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!