Розділ 2. Аналітико-дослідницький розділ



У цьому розділі здійснюється аналіз виробничої, фінансової та зовнішньоекономічної діяльності обраного підприємства, дається характеристика конкурентного середовища функціонування підприємства на внутрішньому ринку.  Розділ 2 складається з трьох підрозділів.

У 2.1 наводяться відомості про виробничу та фінансову діяльність підприємства, проводиться аналіз за відповідними показниками, залежно від теми індивідуального завдання, зокрема розглядаються показники ефективності використання основних та оборотних засобів, трудових ресурсів, здійснюється аналіз обсягу виробництва і реалізації продукції, собівартості, фінансових результатів та рентабельності з метою дослідження ефективності діяльності підприємства в умовах, що склалися, та виявлення причин, які негативно впливають на результати діяльності (див. дод. Д).

У 2.2 проводиться аналіз зовнішньоекономічної діяльності, в результаті якого повинні бути визначені організаційна структура управління ЗЕД підприємства, товарна і географічна структура експорту та імпорту підприємства, основні канали реалізації продукції на зовнішніх ринках, найпоширеніші умови поставок, форми розрахунків.

Основою для написання 2.1 і 2.2 є документи, які мають бути отримані студентом на підприємстві:

· форма № 1 «Баланс»;

· форма № 2 «Звіт про фінансові результати»;

· форма № 3 «Звіт про рух грошових коштів»;

· форма № 4 «Звіт про власний капітал»;

· форма № 5 «Примітки до річної фінансової звітності»;

· відомості про заробітну плату і систему мотивації на підприємстві (форма 1-ПВ «Звіт з праці»);

· інформація про асортимент та номенклатуру продукції підприємства (форма 1-П «Звіт з продукції підприємства»);

· кошторис витрат  виробництва за основними продуктами, особливо за продуктом, стосовно якого передбачається планування заходів у дипломному проектуванні;

· копії товаросупровідної документації;

· інформація про географію імпорту та експорту;

·  типові контракти підприємства у галузі імпорту та експорту;

· форми № 1-м, 2-м «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва».

У 2.3 проводиться аналіз стану конкурентного середовища внутрішнього ринку для досліджуваного підприємства. Аналіз здійснюється за допомогою розробленої М. Портером моделі п’яти сил конкуренції. В результаті аналізу необхідно визначити:

· види продукції на ринку;

· державне регулювання ринку;

· обсяги ринку у вартісному і натуральному виразі,

· темпи зростання ринку за останні 3 роки;

· цінову кон’юнктуру;

· основних виробників і експортерів продукції;

· індекс Херфіндаля –Хіршмана, коефіцієнт концентрації галузі( дод. Д.4 );

· основні групи споживачів та тенденції споживання;

· вплив діяльності постачальників сировини на ринок;

· вплив на ринок товарів-замінників;

· місце продукції досліджуваного підприємства на ринку.

Основою для написання цього підрозділу є аналітичні матеріали стосовно українського ринку з періодичних видань «Експерт», «Економіка України», «Економіка АПК», «Економіка харчової промисловості», «Наукові праці НУХТ», «Харчова і переробна промисловість», «Маркетинг», «Агросвіт», «Пищепром Украины».

Всі необхідні розрахунки для підрозділів  студент повинен виконувати самостійно. При цьому має зберігатися структурно-логічна схема викладення матеріалу, чітко простежуватися зв’язок між наявними та розрахованими даними. Кожна розрахована величина чи показник мають бути проаналізовані відповідним чином, тобто має бути вказано причинно-наслідковий зв’язок і відображено, наскільки отриманий результат є прийнятним для належного функціонування підприємства.

Рекомендований обсяг розділу: 35- 45 сторінок.

 

Висновки та пропозиції щодо вдосконалення діяльності підприємства.

 У цьому пункті формулюються головні висновки, пропозиції і рекомендації щодо підвищення ефективності діяльності підприємства - бази переддипломної практики, оцінюється ефективність пропозиції, пов'язаної з проблематикою дипломного дослідження. Рекомендований обсяг 3-4 сторінки.

 

Список використаних джерел

Список використаних джерел відображає обсяг використаної автором літератури, свідчить про рівень володіння навичками роботи з науковою літературою. Список повинен містити бібліографічний опис джерел, використаних студентом під час проходження переддипломної практики та написання звіту. Укладаючи його, необхідно додержуватися вимог Державного стандарту ДСТУ 3008-95«Документи. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення». Кожний бібліографічний запис треба починати з нового рядка.

Джерела слід розташовувати в алфавітному порядку, або по мірі здійснення посилань. Усі зазначені бібліографічні записи в списку повинні мати порядкову нумерацію (додаток Е).

Мінімальна кількість – 20 джерел.

 

 Додатки в роботі є обов’язковими. До них відносять:

· форми річної звітності підприємства ( форми 1-5) за три останні звітні роки;

· інформацію про асортимент та номенклатуру продукції підприємства;

· допоміжні ілюстрації;

· організаційну структура підприємства.

В тексті звіту на додатки обов’язково повинні бути посилання.

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 183; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!