Ревізії фінансово – господарської діяльності: сутність, завдання, класифікація.



Ревізія є системою способів і прийомів фактичного і документального контролю, за допомогою яких досліджується і перевіряється фінансово-господарська діяльність підприємства, забезпечується перевірка збереження цінностей на об’єктах та відповідність їх даним балансу. Основні завдання ревізії:

· Перевірка дотримання та виконання визначених чинних законодавством та іншими нормативними актами фінансово – правових норм;

· Виявлення господарських і фінансових правопорушень, крадіжок, безгосподарності;

· Встановлення причин і умов, що сприяють порушенням, зловживанням та крадіжками, винних у цьому посадових норм;

· Прийняття заходів щодо відшкодування заподіяного збитку, як у процесі ревізії, так і після неї;

· Виявлення невикористаних резервів підвищення ефективності діяльності

Класифікація.

За змістом і призначенням комплексні, некомплексні, тематичні. Комплексна ревізія являється найбільш повною, охоплює усі сторони діяльності підконтрольного підприємства, організації, установи, господарську і фінансову діяльність суб'єкта контролю, питання збереження і ефективного використання фінансових ресурсів, якості та стану бухгалтерського обліку та звітності. Тематична ревізія проводиться в однотипних підприємствах, організаціях, установах по певному переліку питань, що дозволяє виявити типові недоліки або порушення і прийняти заходи до їх усунення. Вона дозволяє зосередитись лише на окремих аспектах діяльності.

Залежно від відомчої підпорядкованості ревізії класифікуються на:

відомчі — проводяться працівниками відомства на підпорядкованих підприємствах одного власника;

позавідомчі — здійснюються органами державного, аудиторського контролю (системи Державної контрольно-ревізійної служби в Україні, Державної податкової адміністрації тощо).

За організаційними ознаками розрізняють ревізії:

планові — здійснюються відповідно до заздалегідь розроблених і затверджених планів;

позапланові — проводяться в строки, не передбачені затвердженим планом (у разі стихійного лиха, незадовільної роботи підприємства чи взаємопов’язаних підприємств)

Залежно від повноти перевірки господарських операцій: суцільні, вибіркові, мішані. При суцільній перевірці перевіряються всі документи і регістри бухгалтерського обліку, в яких відображена фінансово-господарська діяльність. Суцільна перевірка може використовуватись не тільки по всіх операціях фінансово-господарської діяльності установи, але і по окремих однорідних операціях. При ревізіях фінансово-господарської діяльності суцільній перевірці підлягають касові і банківські операції, інші питання ревізії можуть перевірятись вибірково. У випадку встановлення недостач, крадіжок, зловживань суцільній перевірці також підлягають операції, по яких виявлені зазначені порушення. Згідно із завданням, які ставляться перед ревізією, можуть перевірятися всі документи і матеріальні цінності або лише частина Їх вибірково за певний період. Вибіркові ревізії — один з основних способів перевірки фінансово-господарської діяльності установ, коли досліджуються документи, які стосуються окремих операцій. Але методика їх проведення розроблена ще не повністю. В багатьох випадках навіть досвідченим ревізорам не завжди вдається виділити з загальної маси дослідження потрібну частину документів або господарських операцій. Якщо у процесі вибіркової ревізії виявлені серйозні порушення і зловживання, то ревізор повинен провести суцільну перевірку видатків. І слід мати на увазі, що лише суцільна перевірка повністю гарантує виявлення наявних в установах і організаціях недоліків і порушень.

 

Ревізії за зверненням правоохоронних органів

Мета: -Зміцнення держ.фінансової дисципліни;Поліпшення фінансового стану під-в, установ і організацій;Збереження державного і комунального майна;Попередження зловживань;Поповнення доходів бюджету.

Завдання : -Перевірка дотримання та виконання визначених чинним законодавством фінансово-правових норм;-Виявлення господарських та фінансових правопорушень, крадіжок;-Встановлення причин і умов, що сприяють правопорушенням;-Прийняття заходів щодо заподіяного збитку;-Виявлення невикористаних резервів.

об'єкт: -Центральні органи виконавчої влади (крім Адміністрації ПУ, ВРУ, Кабміну,СБУ);-Бюджетні установи і організації;Казенні підприємства;-Під-ва та організації, незалежно від форми власності, які отримують кошти з бюджетів, держ.цільових фондів, валютних фондів тощо;-недержавної форми власності за дорученням Адміністрації ПУ та Кабміну.

суб'єкт: Посадова особа, що здійснює ревізію, виконує службове доручення і підпорядковується органу ДФІ.

Призначення : Перевірка об’єктів ревізії.

Юридична основа для призначення : Постанова прокурора, письмові відомості про фінансові порушення та зловживання, порушення чинного законодавства на підконтрольних органах ДФІ, про нецільове використання та з простроченим терміном погашення кредитів, гарантованих державою.

Ініціювання : Органи державної влади (виконавчої,судової,МВС,СБУ)

Межі : За конкретно поставленими правоохоронними органами питаннями.

Ефективність : Висока.

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 220; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!