Перевірки, які здійснюються ограни ДПС



Ограни Державної податкової служби(ДПС) уповноваженні здійснювати у суб’єктів господарювання незалежно від форм власності такі види перевірок: документальні та оперативні (планові виїзні, позапланові виїзні та повторні).

Класифікація видів перевірок, які здійснюються органами ДПС:

1. Документальні: *попередня документальна(камеральна); *планова та позапланова виїзна документальна перевірка; *зустрічна; *тематична; *рівночасна.

Перевірки з питань дотримання порядку погашення зобов’язань перед бюджетними та державними цільовими фондами з податків та зборів(обов’язкових платежів).

2. Оперативний контроль органа ДПС здійснюють за такими напрямками:

- з питань патентування деяких видів підпр.діял.;

- з питань сплати акцизного збору;

- дотримання валютного законодавства;

- з питань дотримання суб’єктами підпр діял.(СПД) встановленого порядку розрахунків із споживачами за готівку, грошових документів;

- з питань дотримання лімітів готівки у касах та її використання при розрахунках за товари, роботи, послуги.

- наявність свідоцтв про державну реєстрацію СПД;

- наявність ліцензій, торгових патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення окремих видів підпр. дія.;

- наявності марок акцизного збору;

- обстеження виробничих, складських, торговельних та інших приміщень, що використовуються як юридична адреса СПД або для одержання доходів;

- сплати податку з реклами;

- збору за нарахування автотранспорту;

- ринкового збору;

- курортного збору;

- збору за розміщення об’єктів торгівлі та ін..

Оперативні перевірки проводяться органами ДПС за окремими планами, затвердженими керівниками державних податкових органів.

Ці перевірки проводяться у складі не менше 2-х посадових осіб; за наявності у цих посадових осіб службових посвідчень, особових знаків(медальйону з 5-значним номером) та посвідченням на право перевірки об’єктів, розміщених на конкретній території.За результатами оперативних перевірок складається Акт перевірки у 2-х примірниках. Акт перевірки підписується: посадовими особами, що проводили оперативну перевірку, керівником СПД або у випадку його відсутності матеріально відповідальною особою.

Перевірки, які здійснюються ограни ДПС за додержанням порядку розрахунків

Контроль за додержанням СПД порядку проведення розрахунків за товари(роботи, послуги) здійснюють органи ДПС шляхом проведення планових або позапланових перевірок.Планові оперативні перевірки здійснюються не частіше 1разу на календарний рік.Оперативні перевірки, які проводяться органами ДПС за додержанням порядку розрахунків, здійснюються за напрямами, визначених Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»:

- з питань розрахунків;

- забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів , яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

- з питань забезпечення порядку оформлення розрах. документів, що підтверджують виконання розрах. операцій;

- з питань дотримання порядку реєстрації, ведення книг обліку розрах. операцій і розрахункових книжок, опломбування та застосування реєстраторів розрах. операцій за товари.

Згідно зі ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачена відповідальність за порушення вимог цього закону, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

Перевірки, які здійснюються по коштах фондів соціального страхування

До переліку контролюючих органів належать установи Фонду соціального страхування(ФСС) України – стосовно внесків до Фонду.

Перевірки посадовими особами установ ФСС:

-ФСС з тимчасової втрати працездатності;

- ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань,

здійснюються у випадку:

- несвоєчасності сплати страхових внесків страхувальником;

- ухилення суб. госп. від реєстрації як платника страхових внесків;

- неповної сплати страхових внесків страхувальником;

- порушення строку реєстрації страхувальника;

- порушення порядку витрачення страхових коштів.

За порушення чинного законодавства з питань Державного соціального страхування передбачено застосування до страхувальників фінансових санкцій у вигляді штрафу і пені.

Перевірки обґрунтованості відрахувань страхувальниками до ФСС на випадок безробіття здійснюють посадові особи регіональних служб зайнятості населення.

Перевірки обґрунтованості відрахувань коштів від підр, установ і організацій, які не забезпечують установлених нормативів робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, здійснюють посадови і регіональних відділень Фонду соціального захисту інвалідів, КРІМ ТОГО: органи ДПС України проведені документальних перевірок забезпечують перевірку підпр. стосовно сплати ними платежів до Фонду та приймають рішення про стягнення додатково нарахованих сум у разі несплати їх у встановлений термін.

 

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 170; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!