Контроль соціального розвитку країни



Соц розвиток країни повинен бути чітко регламентований та керований.Основні напрямки управляння соц розвитком називаються пріоритетами соц політики. Саме економічний контроль забезпечує керованість процесу соц розвитку за визначеними пріоритетами соц політики.Пріоритети визначаються основними напрямками соц політики:забезпечення достанього життєвого рівня населення;охорона материнства і дитинства;розвито трудового потенціалу;удосконалення трудових відносин та оплати праці,соціально захисту івнвалідв, ветеранів війни і праці;реформування в системі соц страхування, у сфері пенсійного забезпечення, системи соц обслуговування; всебічний розвиток освіти і культури; поліпшення охорони здоровя і населення.Контроль за витрачанням коштів на соц заходи здійснюєтся розпорядниками бюджетних коштів та контролюючими субєктами ДФК.Параметри контролю соц розвитку кроїни визначені ЗУ „Про держ соц стандарти та держ соц гарантії” та чинним законодавством. ( мін розміри оплати праці, пенсійне забезпечення, соц допомога).

П ерев і рки,як і зд і йсн юють органи дкрс, митн і органи , держ авне казнач ейство

Контрольними органами, наділеними контрольними повноваженнями щодо проведення планових і позапланових перевірок є; митні органи, органи Державного казначейства та органи ДКРС. Планова перевірка- це перевірка фінансово-господарської діяльності СГ, яка передбачена у плані роботи контрольного органу і проводиться за місцезнаходженням такого субєкта або за місцем розташуваня обєкта власності, стосовно якого проводиться планова перевірка.Позапланова виїзна перевірка- це перевірка, яка не передбачається в планах роботи контрольного органу і проводиться за наявності нижченаведених обставин.Крім планових та позапланових виїзних перевірок, органи можуть проводити повотроні виїзні перевірки.Ці первірки проводяться у випадку, коли стосовно посадових осіб, що проводили планову чи податкову перевірку СГ , розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу.Рішеннф про проведення повторної превірки має прийняти уповноважений вищий орган.Про дату проведення планової виїзної перевірки орган контролю письмово повідомляє СГ за 10 днів до її початку.

Поняття внутрішнього контролю

Суть ВК полягає в тому,що будь яке під-во чи установа повинні в своїй організаційній структурі мати окремі елементи, які дозволяють вчасно виявити певні проблеми чи негаразди, негативні тенденції, тощо.ВК: внутрішньосистемний(здійснється вищими органами управління за діяльністю під-в керованої ними системи),його різновид відомчий(здійснюєтсяв установах і орга в організаціях, що належать до сфери управління міністерств та інших центр органів виконавчої влади, внутрішньогосподарський(здійснює субєкт господарювання за власною господарською чи фінансовою діяльністю). Мета: забезпечення економ безпеки та ефективного функціонування суб”єкта господарювання. Завдання: контроль за наявністю та збереженням активів і капіталу;виявлення внутр активів під-ва, визначення шляхів їх використання; забезпечення ефективності використання ресурсів;контроль виконавчої дисципліни;прогнозування діяльності СГ, контроль ефективності управлінських рішень.поняття ВК співвідноситься з поняятім внутрішній аудит(ВА).ВА і ВК тотожні, бо мають спілне походження і спільний інструментарій,але кожен з них має різну мету та різну специфіку. ВА- це система нагляду та експертної оцінки госп-фін. Жіяльності під-ва та його структурних підрозділів з метою обгрунтування та прийняття оптимальних тактичних рішень і стратегічних рішень. Мета: експертна оцінка обгрунтованості та виконанння фін стратегії; попередження кризових ситуацій. Завдання: визначення фін. стратегії; економічна діагностика; управлінське консультування;нагляд за дотриманням економічної політики.ВК проводиться перманентно, оцінити його систему можна за допомогою тестів та анкет.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 161; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!