Форми реалізації ревізійних матеріалів



Існують такі основні форми реалізації ревізійних матеріалів:

забезпечення усунення виявлених недоліків і порушень та контроль за станом їх усунення;

відшкодування збитків (заподіяної шкоди);

покарання осіб, винних у порушеннях законодавства з фінансових питань;

передання матеріалів ревізій правоохоронним органам;

інформування про наслідки проведення ревізії.

Усі форми реалізації матеріалів ревізії є самостійними, але постійно взаємодіючими і тісно пов'язаними між собою.

Особ ливості проведення перевірок органами податкової міліції

Податкову міліцію формують спеціальні підрозділи боротьби з податковими правопорушеннями. Ці структурні одиниці, діють у складі відповідних органів державної податкової служби. В статті 19 закону «Про державнуподаткову службу в Україні» визначенотакіголовніфункціїподатковоїміліції:
- контроль за дотриманнямподатковогозаконодавства;
- оперативно-розшуковадіяльність;
- кримінально-процесуальнадіяльність;
- охороннадіяльність.

Держава ставить перед податковоюміліцієютакізавдання:
- запобігатизлочинам та іншимправопорушенням у сферіоподаткування, розкривати й розслідуватицізлочини та порушення, відкриватисправи про адміністративніправопорушення;
- розшукуватиплатників, якіухиляютьсявідсплатиподатків та іншихплатежів;
- запобігати фактам корупції в податкових органах і виявлятитакіфакти;
- гарантуватибезпекудіяльностіпрацівниківподатковихорганів, захищатиїхвідпротиправнихзамірів, пов'язаних з виконаннямслужбовихобов'язків.

Працівникамподатковоїміліціїзабороняєтьсябрати участь у проведенніпланових та позаплановихвиїзнихперевірокплатниківподатків, щопроводяться органами ДПС, якщотакіперевірки не пов'язані з веденням оперативно-розшукових справ аборозслідуваннямкримінальних справ, порушенихстосовно таких платниківподатків (посадовихосібплатниківподатків), щознаходяться в їхпровадженні.

Проведенняперевірок органами податковоїміліції

Органи податкової міліціїмають право на проведення позапланової перевірки також на підставі постанов органу дізнання, слідчого, суду, зверненняправоохоронного органу про проведенняперевірки СПД, стосовноякого є дані про порушенняподатковогозаконодавства з ознакамизлочину.

Органиподатковоїслужби (в тому числіорганиподатковоїміліції) мають право на проведеннязустрічноїперевіркилише в тому разі, якщосуб’єктпідприємницькоїдіяльностіпротягомтрьохробочихднів не надастьпоясненнящодосвоїхправовихвідносин і взаєморозрахунківіззазначеним у запиті контрагентом та їхдокументальніпідтвердження.

Оперативні перевірки органів дпс

оперативна перевірка- це сукупність заходів контролюючих органів, спрямованих на здійснення контролю за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності вимог закону, що визначають порядок проведення розрахунків, обліку товарів та грошових коштів, а також порядок виконання операцій купівлі-продажу іноземної валюти

Згідно з Розпорядженням ДПА України від 25.09.1998 р. № 272-р. "Про порядок проведення оперативних перевірок і розгляд матеріалів по них затвердженню" оперативна перевірка передбачає:

- перевірку дотримання встановленого порядку розрахунків із споживачами за готівкові кошти

-перевірку грошових документів, лімітів готівки в касах і її використання при розрахунках за товари, роботи, послуги;

-перевірку наявності свідоцтв про державну реєстрацію СПД, ліцензій, торгових патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення окремих видів підприємницької діяльності і марок акцизного збору;

-обстеження виробничих, складських, торговельних та інших приміщень, що використовуються для отримання доходів або сплати податку з реклами, збору за паркування автотранспорту, ринкового збору, курортного збору, збору за розміщення об'єктів торгівлі, платежів, що не оподатковуються податком;

-з інших питань, обумовлених податковим законодавством, які виникають в ході оперативної перевірки.

Оперативні перевірки проводяться лише для контролю додержання СПД виконання операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. Контроль за порядком проведення розрахунків із споживачами за товари повинен здійснюватись органами ДПС шляхом проведення планових або позапланових виїзних перевірок.

Метою оперативної перевірки є визначення факту дотримання або недотримання суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють розрахунки із споживачами за готівку, вимог податкового законодавства, виявлення порушень, а також отримання інформації в інтересах повноти, своєчасності та правильності сплати в бюджети та державні цільові фонди податків та зборів (обов’язкових платежів).

Оперативні перевірки проводяться органами ДПС за окремими планами, затвердженими керівниками держаних податкових органів. Ці перевірки проводяться у складі не менше 2х посадових осіб за наявності у них службових посвідчень, особових знаків та посвідчення на право перевірки об’єктів, розміщених на конкретній території.

Проведення оперативної перевірки починається, як правило, з фіксації посадовою особою податкової служби факту купівлі споживачем товару (замовлення, отримання послуги), або з негласної контрольної закупки (замовлення, отримання послуги), або з перевірки інших питань дотримання податкового законодавства відповідно до завдань, поставлених керівником органу податкової служби або його заступником.

За результатами оперативних перевірок складається Акт перевірки у 2х примірниках, який підписується посадовими особами, що проводили оперативну перевірку, керівником суб’єкта підприємницької діяльності або у випадках його відсутності матеріально відповідальною особою.

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 165; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!