Lighting Effects (Ефекти світла)



Це саме той випадок, коли програму назвати фільтром мова не повертається, По своїх можливостях і складності даний фільтр цілком може претендувати на звання самостійної програми

Lighting Effects (Ефекти світла) імітує різні типи освітлення. Якщо декілька спростити сенс, то користувач регулює «направлене» на зображення світло.

Можливості цього фільтру просто величезні. Завдяки безлічі настройок можна імітувати практично будь-яке джерело світла, а це, погодьтеся, досить корисно.

При використанні Lighting Effects (Ефекти світла) можна також додати канал текстури і одержати абсолютно нове зображення

Параметри фільтру :

■ Зверніть увагу на піктограму у вигляді лампочки в нижній частині вікна. Вона додає джерело світла. Для цього необхідно «витягнути» її у вікно перегляду.

■ Style (Стиль). Тут зберігаються деякі готові варіанти настройок. Їх корисно проглянути хоч би ради того, щоб зрозуміти можливості Lighting Effects (Ефекти світла). Ви можете зберегти будь-який свій приклад, натиснувши кнопку Save (Зберегти).

Light type (Тип світла). Визначає вид джерела світла

• Directional (Денний). Джерело світла, що має напрям і що розсівається без обмеження.

• Omni (Лампочка), Точкове джерело. Світло розсівається з вказаної крапки на всі боки без обмеження.

• Spotlight (Прожектор). Світло має обмеження як по напряму, так і по розсіюванню

Intensity (Інтенсивність). Яскравість світла. Можна регулювати від ледве помітної плямочки до щонайпотужнішого потоку. Там же визначається н колір світла.

Focus (Фокус). Користувач задає ступінь розсіювання світла. При мінімальних значеннях світло жорсткий, направлений, при максимальних — розсівається по сторонах.

Gloss (Фактура). Визначає, як реагує поверхня на світло, точніше, з яким ступенем ефективності вона його відображає.

Exposure (Витримка) і Ambience (Підсвічування) визначають ступінь «світимості» матеріалу.

Texture Channel (Канал текстури). Багато ефектів реалізуються за рахунок виділення каналу текстури, який вибирається в цьому меню. Можна вибрати будь-який стандартний або альфа-канал. Наприклад, якщо для зображення як канал текстури вибрати будь-який колірний канал, то воно придбає об'єм.

Фільтри групи Sharpen (Різкість)

Розміщені в цій групі фільтри найчастіше застосовуються по прямому призначенню, тобто для збільшення різкості початкового зображення. Це досить часто необхідне при створенні різних ефектів і обробці відсканованого матеріалу.

 Sharpen (Різкість)

Простий фільтр, що не має свого вікна настройок. За рахунок збільшення контрасту суміжних пікселів підвищується деталізація початкового зображення. Набагато краще використовувати фільтр з цієї ж групи Unsharp Mask (Контурна різкість) або Smart Sharpen (Різкість, що настроюється)

Sharpen Edges (Різкість по краях)

Фільтр, який, подібно попередньому, не має параметрів і вікна настройки. Відмінність від Sharpen (Різкість) в тому, що цей фільтр знаходить області однакових пікселів і збільшує контрастність тільки на межах таких областей

Sharpen More (Резкость+)

Цей фільтр також не має вікна настройок. Є кілька разів повтореним застосуванням фільтру Sharpen (Різкість).

Smart Sharpen (Різкість, що настроюється)

Довгождане нововведення Photoshop CS2, яке дає можливість здійснювати гнучкі настройки при підвищенні різкості зображення. Як і інші фільтри групи Sharpen (Різкість), Smart Sharpen (Різкість, що настроюється) підвищує чіткість зображення за рахунок збільшення конраста між сусідніми пікселами.

Smart Sharpen (Різкість, що настроюється) працює в режимах Basic (Основний) і Advanced (Розширений), В першому випадку вікно містить тільки наступні параметри.

■ Amount (Величина). Ступінь підвищення різкості.

■ Radius (Радіус). Визначає кількість пікселів, що враховуються нрн збільшенні контрасту. Цей параметр також збільшує різкість зображення.

■ Remove (Видалити). Компенсує розмиття, виконане по одному з алгоритмів:

• Gaussian BLur (Розмиття по Гаусу);

• Lens BLur (Фокус);

• Motion Blur (Розмиття в русі). При виборі цього варіанту стає активним параметр Angte (Кут), вказуючий напрям застосованого розмиття.

У режимі Advanced (Розширений) перераховані параметри відображаються на вкладці Sharpen (Різкість). Окрім неї, у вікні фільтру з'являються вкладки Shadow (Тінь) і Highlight (Світло). Настройки їх співпадають, але перша використовується для підвищення різкості темних областей зображення, а друга — світлих. Розглянемо вкладку Shadow (Тінь)


 

 

Рис. Вкладка Shadow (Тінь) вікна фільтру Smart Sharpen (Різкість, що настроюється)

■ Fade Amount (Величина ослаблення). Ступінь підвищення різкості в тінях.

■ Tonal Width (Тональна ширина). Діапазон яскравості, який буде захоплений дією фільтру. Його зменшення приведе до того, що різкість буде збільшена тільки в найтемніших ділянках.

■ Radius (Радіус). Розмір зони навколо піксела, яка використовується для того, щоб визначити, чи є він темним.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 178; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!