Ocean Ripple (Океанські хвилі)



Простій, але барвистий фільтр, який додає на зображення своєрідні хвилі. Поза сумнівом, що в основі він, як і попередні фільтри цієї групи, несе текстуровану карту, тільки користувачі не мають можливості її змінити.

Ocean Ripple (Океанські хвилі) майже єдиний фільтр, результат застосування якого точно характеризується його назвою. Якщо за допомогою цього фільтру імітувати хвилі на воді, то мало хто запідозрить, що це всього лише результат застосування одного фільтру.

Параметри фільтру

Ripple Size { Розмір хвиль). Цій дуже суворо» визначається ширина і довжина майбутніх хвиль, тобто площинна розмірність.

Pinch (Щипок)

Перший, по-справжньому спотворюючий фільтр з групи Distort (Деформація)

Єдина настройка даного фільтру — Amount (Ефект). Позитивні значення утворюють угнутість, негативні - опуклість поверхні.

Область застосування фільтру Pinch (Щипок) — це перш за все спецефекти. Але його золоте століття залишилося в раніших версіях — тепер основні функції цього фільтру виконуються за допомогою інструменту Liquify (Розрідження).

Polar Coordinates (Полярні координати)

Один з найпростіших з математичної точки зору і видовищних фільтрів. Він замінює лінійні координати кожного піксела полярними. В результаті відбувається сильне спотворення зображення.

Параметри фільтру:

■ Rectangular to Polar (Лінійні в полярні). Основний спосіб застосування, що переводить звичайні координати в полярні.

■ Polar to Rectangular (Полярні в лінійні). Якщо застосувати цей варіант до зображення, яке вже пройшло даний фільтр з параметром Rectangular to Polar (Лінійні в полярні), то ми одержимо початкову картинку.

За допомогою Polar Coordinates (Полярні координати) можна отримати досить цікаві результати.

Ripple (Брижі)

Фільтр, дуже точно відповідний назві. Він дійсно додає в зображення брижі, дещо схожі на ту, яка з'являється на морській поверхні при невеликому вітрі. Використовуючи цю властивість фільтру Ripple (Брижі), можна підсилювати реалістичність при зображенні води, чим багато і користуються.

Параметри фільтру :

■ Amount (Ефект). Визначається розмір «волн*-. Результат в значній мірі залежить від розмірів в дозволи зображення, але при максимальному значенні (999) зображення стає повністю спотвореним, в ньому важко розрізнити навіть першооснов ьное зображення.

■ Size (Розмір). Визначає частоту хвилі. При комбінуванні цього параметра з параметром Amount (Ефект) можна одержати достатньо велику кількість варіантів, що робить фільтр Ripple (Брижі) застосовним у багатьох випадках.

Shear (Викривлення)

Фільтр, що пропонує «найчистіше» спотворення зі всіх фільтрів групи distort (Деформація). Користувач сам, за допомогою кривої, може задати форму спотворення, що дуже зручно. Застосовується Shear (Викривлення) для вирішення цілого ряду завдань, але найбільш відома його можливість імітувати достатньо правдоподібні складки на одязі

У даному фільтрі тільки одна, вертикальна, крива. Це означає, що для роботи з горизонтальною площиною необхідно заздалегідь повернути зображення на 90°.

Параметри фільтру:

■ Wrap Around (Обертати). Цей параметр, як і наступний, визначає, яким чином заповнювати порожні області, що з'явилися в результаті спотворення зображення. В даному випадку імітується своєрідний поворот циліндра з наклеєною на нього картинкою, тобто незаповнені області заповнюються повторенням інших областей.

■ Repeat Edge Pixels (Повторити крайні піксели). На відміну від Wrap Around (Обертати), область заповнюється не скопійованими ділянками, а домальовувався новими виходячи з кольору крайніх пікселів.

Spherize (Сферізация)

Дуже корисний фільтр, який, судячи з робіт різних дизайнерів, є одним з самих використовуваних для ефектів. Залежно від настройок створює або опуклу, кулясту, область, або увігнуту. Цей фільтр декілька нагадує Pinch (Щипок).

За допомогою Spherize (Сферізация) досить просто одержати цікаві ефекти, наприклад очі звіра. Для цього досить намалювати їх плоскими за допомогою кіл, а потім застосувати цей фільтр.

Параметри фільтру:

■ Amount (Ефект), Визначає ступінь дії фільтру на вибрану область, Коливається в інтервалі від -100 до +100%. -100% — максимально увігнуте зображення +100% — максимально вигнуте. Решта значень — проміжна між цими двома крайніми станами.

■ Mode (Режим). Настроює, в яких рамках застосовуватиметься фільтр.

 

• Normal (Нормальний). Викривлення йде одночасно по двох координатах, результат має кулясту форму.

• Horizontal only (Тільки по горизонталі). Аналогічний попередньому, тільки як основа виступає горизонтальний циліндр

• Vertical only (Тільки по вертикалі), Як основа, на яку «накладається» зображення, виступає вже не куля, а вертикальний циліндр.

 

Twirl (Скручування)

Один з фільтрів, на який відразу звертають увагу новачки в Photoshop. Даний фільтр дозволяє скручувати зображення або його виділену частину. Результат, як правило, більш ніж цікавий, тому Twirl (Скручування) часто застосовується і в професійних роботах.

Зокрема, за допомогою цього фільтру легко намалювати спіралевидну галактику або просто водоверть.

Параметри фільтру приведені на рис.:

Єдиною настройкою в цьому вікні є Angle (Кут) — кут повороту. Він коливається від -999° до 999°, При негативних значеннях поворот здійснюється проти, при позитивних — за годинниковою стрілкою. Оскільки кут можна вибрати абсолютно будь-який, то і спектр результатів неймовірно широкий — від трохи уловимого спотворення до скаженого вихору.

Wave (Хвиля)

Один з найскладніших фільтрів в Adobe Photoshop CS2. Деяку схожість можна знайти з вже описаним вище фільтром Ripple (Брижі), але цього разу все складніше. Значно більше параметрів, складніша настройка і, як наслідок, більший спектр результатів. Цей фільтр при правильному підході дозволяє одержувати дійсно реалістичні хвилі.

Параметри фільтру:


 

■ Number of Generators (Кількість джерел). Більша кількість джерел формує складніший малюнок.

■ Wavelength (Довжина хвилі). Має два повзунки. Верхній визначає мінімальну довжину хвилі, нижній — максимальну. Чим більше різниця між цими значеннями, тим складніше виходить малюнок.

■ Amplitude (Амплітуда). Параметр, що визначає амплітуду хвилі. Має два повзунки для максимального і мінімального значення.

■ Scale (Масштаб). Задає ступінь застосування фільтру по горизонталі і вертикалі.

■ Турі (Тип), Задає математичний тип хвилі. Є три варіанти:

• Sine (Синусоїда). Звичайна синусоїдальна хвиля, з якою все познайомилися ще в школі.

• Triangle (Трикутник). Гострокутна хвиля, що по вигляду нагадує зуби пили.

• Square (Квадрат). Зображення скривлюється у вигляді своєрідних прямокутників (у математиці подібна функція називається меандрой).

■ Wrap Around (Обертати). Скопіювати в порожні області зміщені піксели.

■ Repeat Edge Pixels (Повторити крайні піксели). Заповнити порожні області новими пікселами, використовуючи колір крайніх.

ZigZag (Зигзаг)

Фільтр, який також привертає новачків простотою використання і цікавим результатом. Формує хвилі, витікаючі з однієї крапки. Приблизно таке явище ми можемо спостерігати, якщо кинемо який-небудь предмет у воду.

ZigZag (Зигзаг) нерідко застосовується саме для додавання реалістичності створюваної водної поверхні. Для цих цілей він, мабуть, підходить краще, чек вся решта фільтрів.

Параметри фільтру:

■ Amount (Ефект). Визначає розмір хвиль.

■ Ridges (Складки). Цей параметр визначає кількість волі

■ Style (Стиль). Задає стиль розбіжності хвиль:

• Around center (Навколо центру);

• Out from center (З центру назовні);

• Pond ripples (Морські брижі).

Фільтри групи Noise («Шум»)

Що таке «шум»? Думаємо, що кожен інтуїтивно розуміє, про що йде мова. «Шум» — це піксели з випадковими значеннями яскравості.

На перший погляд, «шум» тільки заважає комп'ютерному художнику. Насправді це далеко не так. «Шум» дозволяє малювати величезну кількість вешен, в основному при імітації природних матеріалів. Основа цього — випадковість появи «шуму».

Add Noise (Додати «шум»)

Фільтр, що додає «шум» на зображення. Основний фільтр цієї групи. Він незамінний при створенні текстур і в багатьох інших випадків. Важливою якістю фільтру Add Noise (Додати «шум») є те, що інтенсивність «шуму | визначається користувачем

Параметри фільтру:

■ Amount (Ефект). Визначається, як багато «шуму» буде додано на зображення. При мінімальних значеннях «шум» майже не помітний, при максимальних — зображення складається тільки з «шуму».

■ Distribution (Розміщення). Яким чином «шум» буде розподілений по зображенню, Є два варіанти.

■ Uniform (Однорідний). Розподіл відбувається приблизно з однаковою частотою по всьому зображенню.

■ Gaussian (По Гаусу). «Шум* накладається на зображення випадковим чином.

 Monochromatic (Монохромний). Якщо ви встановите даний прапорець, то піксели «шуму» відрізнятимуться тільки за показниками, яскравості, але колірна складова у всіх буде однакова. Це необхідно, наприклад, при імітації зоряного неба.

Despeckle (Ретуш)

Фільтр, що дозволяє видаляти муар і «шум» із зображень. Він не має свого вікна настройок, тому діапазон застосування Despeckle (Ретуш) невеликий.

Цей фільтр дозволяє ефективно боротися з «шумом» тільки на зображеннях, що знаходяться в режимі Grayscale (Відтінки сірого) або сильно постеризован-ных. У інших випадках краще користуватися фільтром Dust & Scratches (Пил і подряпини).

Dust & Scratches ( Пил і подряпини )

Основний інструмент для боротьби з такими ворогами фотографій, як пил, що в'їдається, і дрібні множинні подряпини. Для ретушування зображень фільтр Dust & Scratches (Пил і подряпини) застосовують практично всі користувачі.

Дія цього фільтру заснована на своєрідному розмитті зображення. При цьому втрачається цілий ряд дрібних деталей, зате можна дійсно позбавитися недоліків фотографії. Завжди прагніть знайти золоту середину, щоб зникли не дуже багато деталі і дефекти були усунені.

Параметри фільтру:

■ Radius (Радіус). Визначає ступінь розмиття зображення. Чим сильніше виражені дефекти, тим більше високе значення доводиться задавати. Але, знову повторимося, потрібно знаходити компроміс між втратою деталізації і видаленням недоліків.

■ Threshold (Поріг). Складний параметр. Він задає, як сильно повинні відрізнятися яскравість і колір об'єкту від навколишнього середовища, щоб він був прийнятий за дефект і видалений. По можливості Threshold (Поріг) повинен мати максимальне значення.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 199; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!