Нагляд за законністю виконання покарання, не пов’язаного із позбавленням волі.



 

Під час проведення перевірок за законністю виконання покарання, не пов’язаного із позбавленням волі прокурори звертають увагу перш за все на те, як додержуються вимоги щодо реагування на ухилення засуджених від виконання покарання у вигляді громадських та виправних робіт. Стосовно таких осіб кримінально-виконавча інспекція повинна на­правляти матеріали прокурору для вирішення питання про при­тягнення до відповідальності відповідно до статті 389 КК, а також про оголошення їх у розшук.

Прокурор повинен реагувати на кожний випадок бездіяльності адміністрації кримінально-виконавчої інспекції, на факти ухилення засудженого від виконання громадських і виправних робіт.

Прокурор повинен також реагувати:

- на порушення строку щодо приведення до виконання пока­рань у вигляді громадських та виправних робіт (такі вироки повинні приводитись до виконання не пізніше десятиденного строку з дня набрання вироком законної сили або звернення його до виконання);

- на недотримання засудженими умов відбування названих ви­дів покарань (ст.ст. 82-10, 95 ВТК);

- на недодержання вимог ВТК власниками підприємств, уста­нов, організацій або уповноваженим ними органом за місцем відбування засудженим покарань у вигляді громадських та ви­правних робіт (ст.ст. 82-12, 97 ВТК).

Виконання вимог вироку щодо позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю забезпечується і контролюється кримінально-виконавчими інспекціями за місцем роботи засудженого, а також органами внутрішніх справ - за місцем його проживання.

Разом із тим варто мати на увазі, що фактичне виконання цього виду покарання покладається на адміністрацію підприємства, уста­нови, організації, де працює засуджений.

До завдань прокурорського нагляду, у зв'язку із цим входить:

- перевірка законності дій кримінально-виконавчих інспекцій та органів внутрішніх справ щодо своєчасного скерування копії вироку суду адміністрації організації, де працює засуджений;

- своєчасного скерування копії або виписки із вироку суду та повідомлення органу (вищестоячому структурному підрозді­лу), правомочному анулювати дозвіл на заняття певним ви­дом діяльності;

- нагляд за виконанням передбачених законом обов'язків адмі­ністрацією організацій, де працюють засуджені, щодо позбав­лення їх права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю;

- вжиття заходів, котрі б унеможливили займання засудженим аналогічних посад під час зміни місця праці;

- чи ведеться КВІ облік осіб, засуджених до позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю;

- чи організовується інспекцією проведення із засудженими ви­ховної роботи тощо.

 

Нагляд за законністю звільнення та умовно-дострокового звільнення.

Основне питання, яке виникає при умовно-достроковому звільненні, - чи виправився засуджений. Що стосується строку, після завершення якого можливе подання на дострокове звільнення і категорій засуджених, що не підлягають звільненню, то вони вказані в законі.

Адміністрація виправно-трудової установи має достатню кількість даних для вивчення засудженого: особистий нагляд за ним, повідомлення контролерського складу, оперативної служби, викладачів школи, майстрів, представників громадських організацій, що беруть участь у перевихованні засуджених.

Ці матеріали дозволять зробити висновок, чи дійсно виправився засуджений і наскільки стійкою стала його позитивна поведінка.

Тому прокурор повинен домагатись, щоб рішення про подання щодо умовно-дострокового звільнення приймалось адміністрацією і спостережною комісією не за формальними показниками (засуджений не має стягнень, відбув установлену частину терміну тощо), а з урахуванням усіх обставин, що характеризують поведінку засудженого.

Прокурор не може давати вказівок, які конкретні дані повинні бути покладені в основу рішення адміністрації, спостережної комісії про подання до дострокового звільнення. Але він має право вимагати, щоб при прийнятті рішення були достатні дані для відповіді на питання, чи виправився засуджений, чим це підтверджується чи заперечується.

Прокурор повинен цікавитись заходами, що вживались адміністрацією виправно-трудової установи щодо надання звільненому допомоги у працевлаштуванні.

 

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 139; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!