Які права та обов’язки  випливають із реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару?



Законом визначаються як права, що випливають із реєстрації кваліфікованого зазначення  походження товару так і права щодо його використання.

Перш за все слід відмітити, що вказані права діють від дати реєстрації і не обмежують прав інших осіб на вказані дії (реєстрацію), обсяг правової охорони визначається занесеними до Реєстру і зафіксованими у свідоцтві характеристиками товару та межами географічного місця.

Власник свідоцтва має право:

۞ використовувати класифіковане зазначення  походження товару ;

۞ попереджувати неправомірне використання;

۞ на відшкодування матеріальної і моральної шкоди у разі порушення своїх прав.

Використанням зареєстрованого кваліфікованого зазначення  походження товару  визнається нанесення його на товар чи на етикетку, упаковку товару, у рекламі, запис на бланках, рахунках та інших супроводжувальних документах.

Власник свідоцтва одночасно має право наносити попереджувальне маркування, що свідчить про те, що зазначення зареєстровано в Україні.

Для попереджувального маркування назви місця походження товару застосовується обведена товаром абревіатура НМП. Замість цього маркування або разом із ним може наноситися текст: „Зареєстрована в Україні назва місця походження товару”.

Для попереджувального маркування назви місця походження товару застосовується обведена товаром абревіатура ГЗП, або відповідний текст.

Власник свідоцтва не має права:

۞ видавати ліцензію на використання кваліфікованого зазначення  походження товару;

۞ забороняти спеціально уповноваженим органам здійснювати контроль за наявністю в товарі особливих властивостей тощо, на підставі яких здійснюється реєстрація та/або право на його використання.

 

Якими є особливості комерційних позначень?

Особливостями  комерційних позначень  є:

1)їх не високий творчий рівень (для правової охорони не потребується світової новизни);

2)обов’язковість експертизи, державної реєстрації на відміну від авторського права;

3)індивідуалізація ними учасників цивільного обороту, товарів, послуг.

 

Як припиняється право на комерційні зазначення?

1) Право на комерційне найменування може бути припинено достроково за будь якої підстави його власників. У цьому разі використовувати комерційне найменування може будь яка особа. Але така ситуація веде до омани споживачів, які не знають про заміну товаровиробника.  

2) Правова охорона торговельної марки може припинитись шляхом припинення дії свідоцтва або визнання свідоцтва недійсним. Дія свідоцтва припиняється у разі: відмови від нього; не сплати збору за його дію(після публікації таких відомостей); на підставі рішення суду якщо ця торговельна марка стала загальновизнаною для такого виду товарів; у зв’язку із тривалим не використанням; наявністю в торговельній марці зображень, які не подавались для реєстрації; невідповідність зареєстрованої марки умовам надання правової охорони.

3) Охорона права на зазначення походження товарів припиняється достроково або визнається недійсною, якщо недійсною визнана реєстрація. Це можуть бути такі випадки: товар втратив особливі якості зазначеного географічного місця; у разі ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи; несплата збору, особиста відмова від використання з будь якої підстави.

 

Чи може бути визнана недійсною правова охорона кваліфікованого зазначення походження товару?  

Правова охорона кваліфікованого зазначення походження товару може бути визнана недійсною та припинена.

Недійсною може бути визнана як реєстрація кваліфікованого зазначення походження товару, так і право на його використання. Таке рішення в праві прийняти лише суд.

Реєстрація кваліфікованого зазначення визнається недійсною, якщо зазначення походження товару не відповідає умовам правової охорони, тобто – назві географічного місця, з якого походить, чи не має певних якостей та інших характеристик місця походження.

Реєстрація права на використання кваліфікованого зазначення походження товару  визнається недійсною, якщо порушуються вимоги законодавства (ст. 7,8,9 Закону).

Дія реєстрації кваліфікованого  зазначення походження товару  може бути припинена судом у разі втрати географічним місцем умов і можливостей виготовлення товару, описаних в Реєстрі, а також у випадках визнання зазначення видовою назвою товару.

Право на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару  припиняється у таких випадках:

۞ у зв’язку з втратою товаром особливих властивостей та ін., описаних у Реєстрі;

۞ у разі ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, що є власником свідоцтва;

۞ у разі відмови від права на використання цього зазначення;

۞ у разі несплати збору за продовження строку дії свідоцтва.

Визнання реєстрації та відповідного свідоцтва недійсним проводиться Апеляційною палатою чи судом.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 152; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!