Як оформляється свідоцтво на торговельну марку?



Право власності на торгівельну марку засвідчується свідоцтвом. У ньому міститься перелік товарів і послуг, що позначається зареєстрованою торгівельною маркою.

Свідоцтво на торгівельну марку посвідчує: пріоритет, виключне право на торгівельну марку для товарів і послуг. Свідоцтво видається будь-якій особі, об'єднанню осіб.. Видача свідоцтва здійснюється   в місячний строк після державної реєстрації торгівельної марки. Свідоцтво видається особі, яка має право на його одержання. Якщо право на одержання свідоцтва мають кілька осіб, їм видається одне свідоцтво. Порядок подання заявки на торгівельну марку, її експертиза, видача свідоцтва визначаються законом. Строк дії свідоцтва - 10 років від дати державної реєстрації, він може бути подовжений   щоразу на десять років.

Свідоцтво надає його володільцеві виключне право користуватися і розпоряджатися торгівельною маркою на свій розсуд. Якщо свідоцтво належить кільком особам, то користування торгівельною маркою здійснюється за угодою між ними. Торгівельна марка, свідоцтво на неї є їх спільною власністю. Частки кожного із співвласників визначаються угодою між ними, а за їх відсутності визнаються рівними. Якщо згоди не досягнуто, кожен із володільців свідоцтва може користуватися і розпоряджатися торгівельною маркою на свій розсуд, але жоден із них не має права видавати ліцензію на використання торгівельної марки і передавати виключне право на неї іншим особам без згоди останніх володільців.

Товарний знак використовується: на товарах; при наданні послуг; на упаковці товарів; у рекламі; друкованих виданнях; на вивісках; під час демонстрації експонатів на виставках і ярмарках; в проспектах, рахунках, на бланках, в іншій документації.

Свідоцтво надає його володільцеві право забороняти іншим особам використовувати зареєстровану торгівельну марку без його дозволу, крім випадків, якщо використання торгівельної марки не визнається порушенням прав володільця свідоцтва. Володілець свідоцтва може передавати на підставі договору виключне право на торгівельну марку іншій особі, яка стає правонаступником володільця свідоцтва. Передання виключного права на торгівельну марку не допускається, якщо це може ввести в оману споживача щодо товарів і послуг або особи, що виробляє товари чи надає послуги.

Які права  виникають із свідоцтва на торговельну марку?

Володілець свідоцтва має право дати будь - якій особі дозвіл (видати ліцензію) на використання торгівельної марки на підставі ліцензійного договору. Ліцензійний договір має містити умову про те, що якість товарів і послуг, вироблених або наданих за ліцензійним договором, не буде нижчою від якості товарів і послуг володільця свідоцтва і що останній здійснюватиме контроль за виконанням цієї умови. Свідоцтво на торгівельну марку встановлює певні права і обов'язки для володільця. Власник має:

۞ право власності на торгівельну марку;

۞ виключне право на використання торгівельної марки. Право власника є виключним, тому що власник свідоцтва є єдиною особою, якій дозволено використовувати торгівельну марку за своїм розсудом не порушуючи при цьому законодавства. Власник зберігає за собою виключне право на торгівельну марку тільки впродовж свідоцтва;

۞ право забороняти іншим особам використовувати зареєстровану торгівельну марку без його дозволу;

۞ право порушувати судові справи проти несанкціонованого використання торгівельної марки та вимагати від порушника відшкодування заподіяних збитків;

۞  право проставляти поряд із торгівельною маркою попереджувальне маркування про його реєстрацію в Україні;

۞  право вимагати усунення з товару, його упаковки незаконно використану торгівельну марку або позначення, схожого з ним настільки, що їх можна сплутати.

Право власності на торгівельну марку, що підтверджується свідоцтвом, надає його власникові повноваження, подібні до тих, що і право власності на будь-який об'єкт, який чинним законодавством визнаний товаром, і тому може бути об'єктом будь-яких цивільних правочинів. Зокрема, у власника свідоцтва є можливість обрати будь-яку форму підприємницької діяльності щодо організації використання своєї торгівельної марки, а саме:

۞ надавати послуги або розпочати власне виробництво та збут товарів, на яких буде проставлятися торгівельна марка;

۞ внести право власності на зареєстровану торгівельну марку чи право його використання як свій внесок у статутний фонд підприємства, що створюється або вже діє, тобто використати своє право власності як інвестиції;

۞ передати право на торгівельну марку в заставу.

 

32. Які обов'язки  виникають із свідоцтва на торговельну марку?

Законодавством встановлено обов'язки власника свідоцтва. Володілець свідоцтва зобов'язаний добросовісно користуватися виключним правом, що визначається свідоцтвом. Якщо торгівельна марка не використовується або недостатньо використовується в Україні протягом трьох років від дати публікації відомостей про видачу свідоцтва або від дати, коли використання торгівельної марки було припинено, будь-яка особа може звернутися в суд із заявою про дострокове припинення чинності свідоцтва. При вирішенні цього питання суд може взяти до уваги подані володільцем докази того, що торгівельна марка не використовувалась з незалежних від нього причин. Чинність свідоцтвана торгівельну марку припиняється із закінченням строку дії.

Свідоцтво на торгівельну марку може бути достроково припинено. Власник свідоцтва в будь-який час може відмовитися від нього повністю або частково. Для цього потрібно подати заяву до Установи. З дати публікації відмови від свідоцтва в офіційному бюлетені установи вона є чинною. Також дія свідоцтва припиняється у разі несплати збору за продовження строку дії. Дія свідоцтва припиняється і за рішенням суду (господарського суду) у зв'язку з перетворенням торгівельної марки в позначення, що стало загальновживаним як позначення товарів і послуг певного виду. Якщо право на свідоцтво не було поновлено, то торгівельна марка анулюється. Хоча вона може бути відновлена за клопотанням володільця. Заява про відновлення права на свідоцтво може бути подана протягом трьох років від дати припинення його чинності. Відмова у відновленні права на свідоцтво може бути оскаржена в суді. У разі відновлення права на свідоцтво заявник зобов'язаний сплатити протягом одного місяця збір у розмірі десяти мінімальних заробітних плат.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 173; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!