Як припиняється  правова охорона на об’єкти промислової власності?



Припинення правової охорони об’єктів промислової власності має свої особливості:

1)зазначене припинення здійснюється офіційно – судом чи Установою;

2)основними способами припинення правової охорони є  припинення дії патенту , або визнання його недійсним.

Патент діє 20 років за умови сплати щорічного збору. Якщо збір не сплачується, то правова охорона припиняється, тобто патент може використовувати будь яка особа, як резидент, так і не резидент. У спеціальному законі не зазначається про перехід прав у цьому разі до держави, чи про суспільне надбання на винахід. Його може, теоретично і практично використати і іноземна держава в особі своїх громадян.

Від патенту можна офіційно відмовитись. Підстави цього законом не визначені, вони можуть бути різними.  

Патент може бути визнаний недійсним у разі:

1) невідповідності запатентованого об’єкта умовам;  

2) наявності у формулі винаходу ознак, які не були зазначені у заявці;

 Патент є недійсним від дати публікації відомостей про його недійсність. Всі договори, укладені на підставі такого патенту, також визнаються недійсними. Особисті немайнові та майнові права також визнаються такими, що не набрали чинності.

 

Які вимоги пред’являються до комерційного найменування?

Комерційне найменування є одним із складових засобів індивідуалізації учасників цивільного обороту. Правова охорона надається комерційному найменуванню, якщо воно дає можливість вирізнити одну особу з-поміж інших та не вводить в оману споживачів щодо справжньої її діяльності.

Право інтелектуальної власності на комерційне найменуван­ня є чинним з моменту першого використання цього найменування та охороняється без обов'язкового подання заявки на нього чи його реєстрації і незалежно від того, є чи не є комер­ційне найменування частиною торговельної марки.

Комерційне найменування не може бути подібне до вже зареєстрованого настільки, щоб їх можна було б сплутати або ввести в оману споживача. Комерційне найменування повинно відповідати характеру діяльності юридичної особи. Це так званий принцип "істинності фірми”. Право на найменування виникає з моменту реєстрації юридичної особи і припиняється у разі виключення юридичної особи з Державного реєстру.

Зміст права на найменування полягає у тому,  що юридична особа має виключне право на використання комерційного найменування. Використання можливе на товарах, їхній упаковці, В рекламних проспектах, рахунках, друкованих виданнях, офіційних бланках, вивісках та іншій документації пов'язаній з діяльністю фірми, а також при демонстрації товарів на виставках і ярмарках, які проводяться на території України та іншим чином. Комерційне найменування не може відчужуватися окремо від підприємства, але юридична особа може своє комерційне найменування передавати і іншим юридичним особам шляхом видачі виключної або не виключної ліцензії. Але при цьому ліцензійний договір має передбачати заходи, які б не вводили в оману споживача.

 

Які вимоги пред’являються до торговельної марки?

Торговельна марка - це будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень, які придатні для вирізнення товарів (послуг), що виробляються (надаються) однією особою, від товарів (послуг), що виробляються (надаються) іншими особами. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, літери, цифри, зображувальні елементи, комбінації кольорів.

Торгівельна марка виконує в основному наступні функції:

1. вирізнення товару чи послуг серед інших подібних;

2. вказівка на походження товару або послуг;

3. вказівка на певну якість товару чи послуг;

4. рекламування певного товару і послуг.

Суб'єктами права на торгівельну марку можуть бути будь-які, фізичні чи юридичні особи, які подали заявки особисто або через представника за умови правильного оформлення матеріалів, мають пріоритет, пройшли експертизу та одержали свідоцтво. Правова охорона надається тільки тій торгівельній марці, яка не суперечить суспільним інтересам, принципам гуманності та моралі, відповідає умовам патентоспроможності, зареєстрована у встановленому порядку.

Не можуть мати правової охорони позначення які зображають:

۞ державні герби, прапори, емблеми;

۞ офіційні назви держав;

۞ емблеми, скорочені або повні найменування міжнародних міжурядових організацій, офіційні, контрольні, гарантійні клейма, печатки;

۞ нагороди та інші відзнаки. Такі позначення можуть бути включені до торгівельної марки як елементи. Також не можуть одержати правову охорону такі позначення, що:

۞ не мають розрізняльної здатності;

۞ є загальновживаними як позначення товарів і послуг певного виду; 

۞ вказують на вид, якість, кількість, властивості, призначення, цінність товарів і послуг, а також на місце і час виготовлення чи збуту товарів або надання послуг;

۞ є оманливими або такими, що можуть ввести в оману щодо товару, послуги або особи, яка виробляє товар або надає послугу;

۞ є загальновживаними символами і термінами. Не можуть бути зареєстровані як торгівельна марка ті позначення, які є тотожними або схожими настільки, що їх можна сплутатиз:раніше зареєстрованою торгівельною маркою чи заявленою на реєстрацію в Україні на ім'я іншої особи для однорідних товарів і послуг;

۞  є торгівельною маркою інших осіб, якщо вона охороняється без реєстрації на підставі міжнародних договорів, учасником яких є Україна;

۞ є торгівельною маркою, яка відома в Україні і належать іншим особам, які одержали право на неї раніше;

۞ є найменуваннями місць походження, крім випадків, коли вони включені до торгівельної марки як елементи, що не охороняються;

۞ є сертифікаційними знаками, зареєстрованими у встановленому порядку.

Не реєструються як торгівельна марка позначення, які відтворюють:

۞ промислові знаки, права на які належать в Україні іншим особам;

۞ назви відомих в Україні творів науки, літератури і мистецтва або цитати і персонажі з них, портрети відомих в Україні осіб без їх згоди.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 170; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!