РОЗДІЛ 2. ТЕХНОЛОГІЯ І ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ТУРИСТИЧНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ



(НА ПРИКЛАДІ ТУРИСТИЧНОЇ ФІРМИ «МЕГА-ТУР»)

 

Загальні відомості про туристичну фірму «Мега-тур»

 

Туристичне агентство «Мега-тур» знаходиться за адресою: м.Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 28, телефони: +38 (0342) 73-83-71,         +38 (096) 491-86-11.

Фірма заснована в 2008 році. Має ліцензію №04282 від  02.03.2008 р. на надання всіх туристських послуг.

Директор – Чорна Оксана Богданівна

За роки успішної діяльності це турагенство знайшло своїх постійних клієнтів, яке має досить велику популярність у місті та за його межами, здобула великий досвід роботи і завоювала симпатію своїх партнерів і клієнтів.

На підприємстві працюють: директор, менеджер по внутрішньому туризму, по іноземному туризму, рекламного відділу. З екскурсоводами фірма працює по договорам.

До повноважень директора, як керівника підприємством відносяться такі м повноваження, вміле ведення фірмової політики, своєчасне та помірковане прийняття рішень різної складності.

До повноважень менеджера фірми відносяться: обґрунтований вибір рекламної політики, своєчасне реагування на зміни у зовнішньому середовищу фірми, попередження керівництва та прийняття обґрунтованих рішень, щодо змін у політиці фірми, консультаційне – інформаційне забезпечення клієнтів.

Основними видами діяльності компанії являються: прийом на відпочинок і лікування дорослих, молоді, дітей в Одесі та Одеській області, в Карпатах, бронювання готелів, проведення екскурсійних програм, організація конференцій, фестивалів, семінарів, спортивних зборів, продаж путівок по Дніпру і Чорному морю та відпочинок на гірсько-лижних курортах Європи.

Існують такі форми поїздок : індивідуальні поїздки (фірма виступає як турагент); прийом індивідуалів; прийом груп; прийом груп на конференції і семінари. Мають договірні відносини з готелями Одеси: «Юність» , «Вікторія», «Чорне море», «Пасаж», «Спартак», «Аркадія», «Моцарт»; з санаторіями і пансіонатами такими, як : пансіонат «Валентина», військовий санаторій «Одеський», санаторій «Магнолія», «Чорне море», будинок відпочинку «Кооператор»; з дитячими пансіонатами: «Мрія», «Лазурний», «Сергіївка», «Лескі», «Хаджибей» і Англійський табір; з базами відпочинку: «Примор'я», «Море». Також фірма укладає договірні відносини з транспортними компаніями , з іншими туристичними підприємствами і з екскурсійними бюро, які мають потрібну інформацію чи туристичний продукт.

Туристів, які приїжджають з інших країн, фірма не застраховує, А особам, які проживають на території України,  компанія надає послугу страхування, яка входить у вартість путівки , Для турфірми кращим варіантом є включення у контракт вимоги обов'язкового страхування туристів, страховка повинна бути такою, щоб забезпечити оплату передбачених страховим полісом витрат.

Безпека туристів на території України гарантується державою. Держкомітет України по туризму, разом з зацікавленими підприємствами і відомствами, розробляє програму забезпечення захисту і безпеки туристів. Суб'єктами туристської діяльності розробляються конкретні заходи щодо забезпечення туристів, екскурсантів, запобігання травматизму і нещасних випадків і несуть відповідальність за їх виконання.

Рекламу туристичної фірми можна побачити на сайті: https://www.facebook.com/megatour.if/. На сторінках сайта можна почерпнути багато корисної інформації про діяльність фірми, основні напрямки поїздок, розцінки на послуги та багато іншого. Туристичне агентство «Мега-тур» бере участь на різних ярмарках і виставках в країнах Європи. Також розміщує рекламу у газетах, по телебаченню. Входить в різні каталоги. Туристичне агентство «Мега-тур» додержує всі нормативи, які пов'язані з туристською діяльністю. Тури та їх технічна документація відповідає нормативним вимогам, які направлені на захист прав споживачів. Вони контролюються в процесі проведення сертифікацій туристської продукції. Технологічна документація комплектується в папки турів.

В набір технологічної документації обов'язково включають : технологічна карта туристської подорожі по маршруту; інформаційний листок до путівки тур подорожі, лист бронювання, бланки договорів з клієнтами - тур агентства, договір з партнерами - постачальниками послуг (готельними, транспортними компаніями, екскурс іонними бюро і т.д.), калькуляція і розрахунок вартості тура, розгляд маршруту, графік руху по маршруту, карта - Схема маршруту, текст подорожньої екскурсії (для автобусних турів), розгляд технологічних особливостей тура, тексти пам'яток для туристів, довідкові матеріали по маршруту, варіанти рекламних проспектів і буклетів, прайс - листи (каталоги).

Туристичне агентство «Мега-тур»  використовує різні типи маршрутів, такі як: лінійні, радіальні, кільцеві і кросинг тури. В основному це маршрути по Україні, Європі, близькому і далекому зарубіжжю. Для кожного виду туристів фірма пропонує відповідний маршрут.

Туристські документи – документи, які видаються гіду –- перекладачу, чи керівнику групи, діють з першого до останнього пункту обслуговування групи (туриста) на маршруті. Складаються з книжки підтвердження, маршрутного листа, туристичної путівки з відривними талонами на транспорт і харчування, а також проїзних документів.

В останні роки спостерігається деяке пожвавлення у рості туристичної галузі в цілому по Україні. Для більшої ясності інформацію можна відобразити у вигляді графіку. Для досягнення вищого рангу проводяться роботи над покращенням загальної результативності роботи підприємства. Зробивши аналіз діяльності Туристичного агентства «Мега-тур» ми можемо побачити сильні та слабкі сторони його діяльності.  До позитиву підприємства можна віднести: вдале розміщення відносно території міста (воно знаходиться в центрі); орієнтованість на клієнтів середнього рівня (яких на даний момент більшість); наявність власного транспорту; наявність всіх необхідних засобів зв'язку (факс, Інтернет і т.д).

До негативі підприємства можна віднести: малий робочий колектив: недостатність транспорту (в наявності один мікроавтобус); не досить широке використання рекламної діяльності.

В зв'язку із розширенням туристичної галузі та спектру послуг відповідно зростає і попит на туристичні послуги. На прикладі даного підприємства нам не вдасться чітко відобразити структуру підрозділів, що виконують комерційні функції. Тому що на підприємстві працює всього три працівники, директор та 2 менеджера. До обов'язків директора даного підприємства відноситься: управління діяльністю; укладання угод; сплата податків та інше. До обов'язків менеджерів відноситься: обов'язки секретаря; пошук нових напрямків співробітництва; обробка інформації; робота з клієнтом; обов'язки експедитора та ін.

Підприємство визначає обсяги пропонованого продукту на основі аналізу потреб ринку. В залежності від сезону та виду послуг, В пік сезону підприємство намагається пропонувати нові види послуг. Наприклад, тур з екскурсією, а в екскурсію в свій час включається ще один вид послуг (дайвінг, сьорфінг і т.д.). В пік, під час різкого зросту попиту на підприємстві необхідно вводити ще одного працівника з ціллю підвищення продуктивності підприємства. До обов'язків секретаря референта відноситься: складання розпорядку дня; прийом інформації; обробка інформації; статистичний аналіз об'єму продаж підприємства; сплата податків та ін. До обов'язків менеджера відноситься: безпосередня робота з клієнтом; пошук нових напрямків співробітництва; контроль та корегування рекламної діяльності підприємства; обов'язки експедитора та ін. На даний момент на підприємстві є всі засоби зв'язку та власний транспорт, що дозволяє своєчасно та якісно задовольняти потреби клієнтів та підприємства.

Туристичне агентство «Мега-тур»  ввело графік заїздів туристів. З тією метою, щоб постійно були завантажені всі місця відпочинку, що пропонує підприємство. Такий графік існує не тільки на даному підприємстві, це загальновизнаний спосіб роботи туристичних підприємств.

Функціонування підприємства супроводжується безперервним кругообігом коштів, який здійснюється у вигляді витрат ресурсів і одержання доходів, їхнього розподілу й використання. При цьому визначаються джерела коштів, напрямки та форми фінансування, оптимізується структура капіталу, проводяться розрахунки з постачальниками матеріально-технічних ресурсів, покупцями продукції, державними органами (сплата податків), персоналом підприємства тощо. Усі ці грошові відносини становлять зміст фінансової діяльності підприємства.

Основні завдання фінансової діяльності такі: вибір оптимальних форм фінансування, структури капіталу підприємства і напрямків його використання з метою забезпечення стабільно високої прибутковості, балансування в часі надходжень і втрат платіжних засобів, підтримування належної ліквідності та своєчасності розрахунків.

Головний зміст фінансової діяльності туристичного підприємства полягає в належному забезпеченні фінансування. Закон України «Про туризм» передбачає наступні джерела фінансування туризму. Туристична діяльність здійснюється за рахунок: власних фінансових ресурсів суб'єктів туристичної діяльності, грошових внесків громадян і юридичних осіб;  позичкових фінансових коштів (облігаційні позики, банківські та бюджетні кредити); безоплатних та благодійних внесків, пожертвувань підприємств, установ, організацій і громадян; позабюджетних фондів; коштів фонду розвитку України, що формується за рахунок відрахувань суб'єктів підприємництва незалежно від форм власності; іноземних інвестицій; надходжень від туристичних лотерей; інших джерел, не заборонених законодавством України".

Відповідно до джерел коштів фінансування поділяється на внутрішнє і зовнішнє. Внутрішнє фінансування здійснюється за рахунок коштів, одержаних від діяльності самого підприємства: прибуток, амортизаційні відрахування, виручка від продажу чи здачі в оренду майна. Зовнішнє фінансування використовує кошти, не пов'язані з діяльністю підприємства: внески власників у статутний фонд, кредит, зобов'язання боржників, державні субсидії тощо.

Фінансова діяльність туристичного підприємства характеризується ступенем його прибутковості та оборотності капіталу, фінансової стійкості та динаміки структури джерел фінансування, здатності розраховуватися за борговими зобов'язаннями. Правильна оцінка фінансових результатів діяльності та фінансово-економічного стану підприємства є першою і найбільш необхідною інформацією як для його керівництва, так і для інвесторів, партнерів, кредиторів, державних органів.

Основними джерелами формування прибутку туристичного підприємства є: прибуток від надання туристичних послуг або від продажу туристичного продукту. (Це основна складова загального прибутку); прибуток від позареалізаційних операцій – це прибуток від пайової участі в спільних підприємствах, здавання майна в оренду, дивіденди на цінні папери, надходження з депозитних вкладів, дохід від володіння борговими зобов'язаннями, надходження від економічних санкцій тощо.

У фінансовій політиці підприємства важливе місце займає розподіл і використання одержуваного прибутку як основного джерела фінансування інвестиційних потреб і задоволення економічних інтересів власників. Із загального прибутку сплачується податок згідно з умовами, передбачуваними законодавством про оподаткування прибутку підприємств. Рентабельність капіталу обчислюється в кількох модифікаціях: рентабельність активів, рентабельність власного капіталу, рентабельність акціонерного капіталу [23].

 


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 336; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!