Тема 8. Захист права власності та інших речових прав



Підготовка та захист рефератів за питаннями, що входять до теми. Підготовка конкурсної наукової роботи з проблематики теми. Підготовка наукової статті з проблематики теми. Підготовка доповіді на наукову конференцію, семінар, круглий стіл тощо з проблематики теми. Підготовка доповідей на засідання наукового гуртка кафедри з проблематики теми. Підготовка пропозицій щодо вдосконалення чинного вітчизняного законодавства. Розробка сценарію ділової гри на практичне або семінарське заняття, а також завдань, питань та відповідей на них. Підготовка документів, що складаються у практичній діяльності фахівців при використанні та застосуванні норм права у цій сфері.

Вирішення задач:

Задача 1.

До стада корів, власником яких є пан Онопрієнко, прибилася корова. Оскільки корову нічим було годувати, фермер забив її, м'ясо продав на базарі, а шкуру передав на шкіряний завод в обмін на шкіряні вироби.

Через два місяці з'явився власник корови.

До кого і які вимоги він може пред'явити згідно чинного законодавства?

 

Задача 2.

Скульптор Анікєєв давно хотів встановити скульптурний портрет на могилі своєї матері, але не міг знайти для цього необхідний мармур. Сторож цвинтаря за домовленістю з Анікєєвим дістав йому за плату необхідний мармур, знявши його з однієї з покинутих могил. Документи про те, хто похований в цій могилі, під час війни виявилися загубленими і її проьягом багатьох років ніхто не відвідував. Анікєєв зробив із мармура портрет своєї матері та поставив його на могилу. Дізнавшись про це, прокурор пред'явив до Анікєєва позов про стягнення в дохід казни вартості витраченого мармура за ринковими розцінками. До сторожа був пред'явлений позов про стягнення в доход казни сум, що були отримані від Анікєєва.

Дайте правову оцінку діям прокурора, посилаючись на чинне законодавство.

 

Задача 3.

Пан Петренко, власник невеликого будинку, тривалий час був відсутнім. Вікна та двері були заколочені. Районна адміністрація розпорядилася відкрити будинок. Після складання акту про зруйнованість будинку на 15 відсотків земельна ділянка, на якій знаходився будинок була відведена під забудову Костянтинову. Будинок пана Петренка безоплатно передали Костянтинову, як будівельний матеріал.

Костянтинов протягом літнього будівельного періоду повністю відновив будинок, перепланував та капітально відремонтував його.

Восени на попереднє місце проживання повернувся пан Петренко і звернувся до Костянтинова з вимогою про повернення йому будинку. На що Костянтинов запропонував Петренко звернутися до районної адміністрації. Районна адміністрація визнала претензію Петренка безпідставною, посилаючись на його тривалу відсутність.

В якому порядку і як саме треба вирішити спір?

 

Задача 4.

Пан Івасюк в червні 2010 року придбав у пана Петренка автомобіль. Угода була оформлена шляхом фактичної передачі автомобіля, видачі паном Петренко пану Івасюку розписки в отриманні грошової суми за автомобіль, і оформленням на пана Івасюка довіреності на право розпорядження цим автомобілем. Довіреність була видана строком на 3 роки.

Через 1,5 роки, в січні 2012 року пан Івасюк, вважаючи себе власником автомобіля, вирішив зняти автомобіль з обліку для його продажу. Орган внутрішніх справ вилучив у нього автомобіль, в зв'язку з тим, що пан Петренко в березні 2011 року був засуджений за вчинення тяжкого злочину, і йому призначили покарання, пов'язане з позбавленням волі та конфіскацією майна, що йому належить.

Пан Івасюк звернувся до суду з позовом про повернення йому автомобіля, як правомірному власнику.

Дайте правову оцінку діям органу внутрішніх справ. Чи є підстави для визнання права приватної власності пана Івасюка на автомобіль?

 

Задача 5.

Пані Нестерчук була притягнута до кримінальної відповідальності за розкрадання державного майна шляхом підробки платіжних документів. Слідчим був проведений опис майна Нестерчук, куди були включені належні їй привілейовані акції AT «Чорномортранс», а також імпортна в'язальна машина, що була внеском Нестерчук в статутний фонд ТОВ «Елегант», але знаходилася у неї вдома.

Представники «Чорномортранс» та «Едегант» звернулися в суд з заявою про виключення привілейованих акцій та в'язальної машини з опису.

Чи є правомірними вимоги означених юридичних осіб?

 

Задача 6.

При виконанні маневрових робіт на ділянці залізниці біля заводу залізобетонних виробів відбулося зіткнення вагону з тепловозом, який належав заводу. Внаслідок аварії, яка виявилась наслідком порушення правил безпеки працівниками залізниці, вагон отримав ушкодження, а тепловоз повністю вийшов з ладу.

Завод від відшкодування збитків у грошовій формі, запропонованого залізницею, відмовився, а натомість зажадав, щоб та передала йому для компенсації шкоди один з нещодавно придбаних нею тепловозів.

Оскільки залізниця цю претензію відхилила, завод звернувся до господарського суду з позовом про передачу йому нового тепловозу замість того, що згорів.

Яке рішення повинен винести господарський суд?

 

Задача 7.

Пан Козаченко та пан Ковальський мали на праві спільної власності автомобіль «Волга». Під час поїздки Козаченко зіткнувся з іншою автомашиною з вини водія останньої. В результаті аварії автомобіль було ушкоджено і він вимагав проведення ремонту. Вартість ремонту оплатив Козаченко і звернувся до Ковальського з проханням компенсувати половину витрат на ремонт автомобіля. Але Ковальський відмовив йому в цьому, посилаючись на те, що автомобіль був ушкоджений тоді, коли їм користувався Козаченко, який і повинен нести всі розходи по його ремонту.

Чи повинен Ковальський задовольнити вимоги Козаченко?

 

Задача 8.

Пан Затонський виїхав у тривале відрядження. Оскільки в помешканні нікого не залишалося, то він залишив ключі сусідам і попрохав їх наглядати за квартирою.

Повернувшись з відрядження, він виявив нестачу у квартирі DVD програвача і декількох DVD дисків. Пізніше з'ясувалося, що малолітній (14 років) товариш сина сусідів випадково (за його поясненнями) поламав DVD програвач і зараз той знаходиться у ремонті в його знайомого. Повернуто DVD програвач буде незабаром, коли знайомий знайде необхідні для ремонту запчастини. Що ж стосується DVD дисків, то їх; очевидно, взяв подивитися хтось із знайомих, але хто саме - ні сусіди, ні їх син пригадати не змогли.

Які вимоги і до кого може пред'явити Затонський?

 


Методи контролю

поточний контроль: опитування, тестування, письмові завдання, задачі;

проміжний контроль: письмові контрольні роботи з окремих блоків тем, підсумковий модульний контроль;

підсумкові контролі: залік;

подальший контроль: «зрізи» знань, кваліфікаційні завдання.


Схема нарахування балів

Схема нарахування балів за різними формами контролю.

Модуль (М)

ЗАЛІК (З)

Поточний контроль

(ПК)

Модульний контроль

(МК)

Аудиторна робота Самостійна робота Індивідуальна робота
≤30 ≤15 ≤15

≤60

≤40

Підсумкова оцінка (П)=М=ПК+МК100

Підсумкова оцінка у випадку складання екзамену (П)=ПК+Е≤100


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 317; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!