Тема 7 . Речові права на чуже майно



 

Підготовка та захист рефератів за питаннями, що входять до теми. Підготовка конкурсної наукової роботи з проблематики теми. Підготовка наукової статті з проблематики теми. Підготовка доповіді на наукову конференцію, семінар, круглий стіл тощо з проблематики теми. Підготовка доповідей на засідання наукового гуртка кафедри з проблематики теми. Підготовка пропозицій щодо вдосконалення чинного вітчизняного законодавства. Розробка сценарію ділової гри на практичне або семінарське заняття, а також завдань, питань та відповідей на них. Підготовка документів, що складаються у практичній діяльності фахівців при використанні та застосуванні норм права у цій сфері.

Вирішення задач:

Задача 1.

Між власниками земельних ділянок, що межують одна з одною виникнув спір щодо того, хто має право на збір плодів фруктових дерев, корні яких знаходяться на одній ділянці, а гілки з плодами схиляються на іншу ділянку. Власник ділянки на якій ростуть дерева, наполягав на тому, що право збору плодів належить йому, оскільки саме коріння забезпечує життя дерева. Власник сусідньої ділянки вважав, що його влада поширюється не тільки на поверхню земельної ділянки, а й на все інше, ідо знаходиться над цією поверхнею. До того ж плоди зріють саме завдяки сонячному промінню, що падають на його ділянку і він як власник не зобов'язаний впускати сусіда на свою ділянку для збору фруктів.

Як вирішити спір сусідів? Обґрунтуйте свою точку зору.

 

Задача 2.

Користувачі земельних ділянок, що розташовані поруч (пан Василь та пан Іван) приватизували їх. Після цього власник однієї земельної ділянки - пан Василь заборонив сусіду - пану Івану використовувати його земельну ділянку з метою проходу або проїзду. В свою чергу пан Іван закрив сусіду підхід до криниці, якою до приватизації вони користувалися сумісно. Свої дії сусіди обґрунтовували тим, що після набуття права власності вони мають право за власним бажанням володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном і можуть не допускати сусідів на свої земельні ділянки.

При розгляді спору у відділі земельних ресурсів та землеустрою було встановлено, що доступ на ділянку пана Івана минувши ділянку пана Василя суттєво ускладнюється. В той же час спроба забезпечити криницями обидві ділянки була безрезультатною, бо не дивлячись на буріння свердловин, вода не пішла.

Як можна вирішити означений спір? Обґрунтуйте свою точку зору посиланням на чинне законодавство.

 

Задача 3.

Мешканці села Синьки у піщаному кар'єрі біля села брали пісок для господарських потреб. Та одного разу, прийшовши за піском, селяни побачили на стовпі об'яву за підписом голови сільради, де зазначалося, що брати пісок у будь-якій кількості суворо забороняється.

Які наслідки такої заборони?

 

Задача 4.

Христинівська сільрада, провівши перевірку використання земельних ділянок, наданих для індивідуального будівництва, встановила, що лише на деяких розпочато будівництво, значна кількість ділянок використовується під городи, а деякі взагалі не використовуються і заростають бур'янами.

Обговоривши цю інформацію, депутати сільради прийняли рішення:

1. Встановити строк у 2 роки для завершення розпочатого будівництва.

2. Заборонити використовувати ділянки під городи, якщо на них не розпочато будівництво.

3. Клопотатися перед районного Радою про вилучення ділянок у громадян, які не будуються і не утримують ділянки у належному стані.

Дайте оцінку рішенню сільради.

 

Задача 5.

Одеська міська рада передала пану Чалєнко за безстроковим договором суперфіція земельну ділянку у 25 га. з розрахунку, що він побудує приміщення для будинку дитячої творчості. Однак пан Чалєнко організував на означеній території тимчасовий ринок з невеликими тимчасовими будівлями.

Чи є в означеній ситуації підстави для припинення договору суперфіція? Чи зміниться відповідь в залежності від строковості або безстроковості означеного договору?

 

Задача 6.

Укладаючи договір суперфіцію між сторонами виник спір щодо його форми. Одна сторона говорила про те, що достатньо простої письмової форми та встановленої законом державної реєстрації, друга сторона вважала, що необхідно дотримуватися письмової нотаріальної форми договору і що після нотаріального посвідчення можна починати забудову земельної ділянки (державна реєстрація при цьому має другорядне значення). Сторони звернулися до юриста, який пояснив, що обов'язковою є і письмова нотаріальна форма і державна реєстрація, а починати забудову земельної ділянки можна з будь-якого моменту за домовленістю сторін.

Оцінить консультацію юриста.


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 298; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!