Вертикальне положення



 


 

 

Б

 

Рис. 118. Переведення вертикального положення плода в нижню позицію шляхом бинтування кін-цівок та застосування костура Кюна:

А – перший; Б – другий етап.


плода з черевним передлежан-ням. Таке положення нагадує позу “сидячої собаки”. Голова плода при цьому скерована до хребта матері, задня частина тулуба – до вентральної стінки живота, а че-ревна стінка – до виходу. Така патологія частіше буває у кобил, рідше у корів, овець та кіз.


 

Діагноз. При внутрішньому дослідженні виявляють, що передні кінцівки і голова плода знаходяться у тазовій порожнині, а тазові кінцівки розміщені перед входом у тазову порожнину.

Надання допомоги. Якщо у тазовій порожнині знаходять передні кінцівки і голову, то на них накладають петлі. Задні кінцівки відштовхують у матку і одночасно тягнуть за зафіксовані петлями голівку та передні кінцівки плода.

Одночасне вклинення в таз двох плодів. При двійнях під час родів один плід буває у головному, а другий у тазовому передлежанні. Спочатку народжується плід, з головним передлежанням, а другий – через 1–2 години після першого. Інколи другий плід затримується в матці на одну добу. В таких випадках породілля байдуже відно-ситься до народженого плода. У корови після народження одного з плодів з’являють-ся сильні перейми та потуги з ознаками колік. У таких випадках необхідно провести внутрішнє дослідження матки і при виявленні плода надати тварині відповідну родо-поміч.

 

 


Оперативне акушерство

 

 

Діагноз. При внутрішньому дослідженні у корів при одночас-ному вклинюванні в тазову по-рожнину двох плодів у родових шляхах виявляють чотири кінців-ки, дві передні і дві задні, голо-ву одного плода і тазову частину другого. У таких випадках необ-хідно старанно дослідити плоди, встановити, які кінцівки належать одному плоду, які другому, і вирі-шити, в якій послідовності витя-гати плоди.

петлі різного кольору, опарно
Надання допомоги. Наклада-ють на голову та кінцівки плодів

зв’язують петлі тазових пі петлі Рис.119. Одночасне вклинення в таз двох плодів. грудних кінцівок. Спочатку витя-

гують той плід, який розміщений ближче до виходу, а другий плід відштовхують у матку рукою або акушерською клюкою. Якщо обидва плоди вже вклинилися у тазову порожнину, то спочатку слід витягувати той плід, який лежить зверху, а нижній від-штовхнути в матку. Після народження першого плода видобувають другий плід. Пе-реважно при двійнях обидва плоди бувають невеликі, що полегшує їх народження.

У свиней при вклиненні в таз двох плодів на один із них накладають петлі і ви-ймають плід, а другий відштовхують у матку.

Якщо руки в матку ввести не можливо, то використовують щипці Вітта.

 

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 32; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!