Неправильні членорозміщення плода при тазовому передлежанні



 

Патологія родів при тазовому передлежанні плода вимагає швидкого втручання, оскільки в таких випадках може наступити асфіксія плода внаслідок перетискання пупкового канатика.

Згинання кінцівок у скакових суглобах або п’яткове передлежання кінцівки. Клінічно дана патологія характеризується тим, що потуги і перейми проходять нор-мально, але народження плода не відбувається. Причиною такого стану є зігнуті у скакових суглобах кінцівки, які впираються в дно таза, що значно збільшує тазовий пояс і унеможливлює народження плода.

Діагноз. При однобічному згинанні кінцівки із родових шляхів виступає одна та-зова кінцівка, розміщена нормально, тобто звернена підошвою копитця догори. При дослідженні рукою, при вході в таз пальпують зігнутий скаковий суглоб другої кін-цівки. При двобічному згинанні кінцівок у скакових суглобах при вході в таз виявля-ють втиснутими у порожнину таза обидва скакові суглоби разом із тазовою частиною тулуба (п’яткове передлежання).

Надання допомоги. Для виправлення кінцівок плода у великих тварин необхідно рукою захопити зігнуті кінцівки за плесну і, відштовхуючи плід у матку, сильно тяг-нути за зафіксовану кінцівку.При цьому згинаються всі суглоби кінцівки і з’являється

 


Оперативне акушерство

 

 

можливість виведення її у тазову порожни-ну, але при цьому слід поступово опустити вниз до пута, зігнути його, зафіксувати до-лонею копитце і обережно вивести кінців-ку в просвіт таза. Щоб полегшити маніпу-ляції, доцільно спочатку накласти на плес-ну акушерську петлю і саме це дає змогу працювати двома руками, однією ззовні потягувати за петлю, а іншою – виправляти згинання кінцівки всередині матки.

При неможливості виправити непра- А вильно розміщену кінцівку, тварину повер-

тають на хребет і надають родову допомо-гу за описаним планом.

У овець та кіз дана патологія розмі-щення тазових кінцівок виправляється без затруднень, оскільки відштовхнути плід


у матку значно легше. Виправлення кін-цівки проводять аналогічно, як у великих тварин. Інколи вдається витягнути плід без виправлення кінцівок, бо рухома крижова кістка дає можливість значно збільшува-тися розміру таза. Якщо плід мертвий, то його витягують за допомогою введеного в анальний отвір гачка, захопивши ним за край лобкової кістки.

У свиней вводять руку в матку, виправ-ляють розміщення кінцівок і виводять плід назовні.

Згинання кінцівок у кульшових (та-зово-стегнових) суглобах, сідничне пе-редлежання. При такій патології розмі-щення кінцівок плід вклинюється в родові шляхи тільки своєю каудальною частиною,


 

Б

 

Рис. 112. Згинання кінцівок у скакових (заплесневих А) та кульшових (тазово-стегнових Б) суглобах.


 

а кінцівки бувають підігнуті під черевну стінку.

 

Діагноз. При внутрішньому дослідженні рукою пальпують хвіст, сідничні горби плода і підігнуті під тулуб кінцівки плода.

Надання допомоги. У великих тварин для розширення матки вливають у неї вели-ку кількість слизистого відвару. Якщо є можливість дотягнутися рукою до кінцівки, тофіксують в долоні копитце, згинають всі суглоби і виводять кінцівку у витягнутому стані в тазову порожнину.

 


Розділ 12

 

 


 

 

Рис. 113. Видобування плода за допомогою мотузки при односторонньому стегновому передлежанні кінцівки.


У тих випадках, коли не можливо досягнути рукою копитця з допомогою петлепровідника проводять мотузку під скаковий суглоб. Згинають його і під-тягують кінцівку, щоб взяти рукою за копитце, виправляють, вводять у тазову порожнину і фіксують. Аналогічно ви-правляють і другу кінцівку та витягу-ють плід.

У овець та кіз ширина таза, відносно величини плодів, більша, тому виправи-ти кінцівку буває дещо легше.

Неправильне розміщення хвоста. Дана патологія зустрічається при тазо-


 

вому передлежанні. Хвіст може бути загнутий на спину чи на бік, що створює пев-ні труднощі для родового процесу. Подібна патологія зустрічається у корів, кобил, овець і кіз.

Надання допомоги. При спинному чи боковому розміщенні хвоста відтягують його руками і надають правильного положення, тобто розміщують його між двома стегнами і направляють вниз.

 

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 30; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!