Класифікація неправильних взаємовідношень плода і родових шляхів роділлі



 

Залежно від характеру взаємовідношення плода до родових шляхів роділлі роз-різняють наступні причини патологічних родів:

1. Невідповідність розмірів плода і порожнини таза роділлі, що буває при вели-ких плодах та вузькому тазу.

 

2. Неправильні членорозміщення плода: a) при головному передлежанні:

– завертання голови на бік; – опускання голови вниз;

– закидання голови на спину; – скручування шиї;

– згинання однієї чи обох кінцівок у карпальному суглобі; – згинання кінцівки в ліктьовому суглобі;

– плечове передлежання кінцівки; – потиличне розміщення кінцівок;

б) при тазовому передлежанні:

 

– стегнове передлежання кінцівки; – п’яткове передлежання кінцівки; – неправильне розміщення хвоста.

3. Неправильні позиції плода:

 

– нижня позиція при головному передлежанні (з правильним або непра-вильним розміщенням голови чи кінцівок):

– нижня позиція при тазовому передлежанні; – бокова позиція при головному передлежанні; – бокова позиція при тазовому передлежанні.

 

4. Неправильні положення плода:

 

– поперечне положення з черевним передлежанням; – поперечне положення із спинним передлежанням;

– вертикальне положення із спинним передлежанням; – вертикальне положення із черевним передлежанням.

У кожному випадку за результатом власного дослідження акушер визначає харак-тер патології і складає план надання родової допомоги.

 


Розділ 12

 

 

Невідповідність величини плода розмірам тазової порожнини роділлі

 

Великий плід вважається тоді, коли його величина не відповідає розмірам та-зової порожнини. Основною причиною великоплідності є невідповідний добір бать-ківських пар, коли молодих самок осіменяють спермою бугаїв великих порід. Вели-копліддя передається за спадковістю по-батьківській лінії. Якщо батько даної самки належав до великих порід, то телята-самці переважно родяться великими.

На величину плода має великий вплив рівень годівлі самки. Причиною велико-плідності можуть бути також розлади ендокринної системи матері або плода.

Діагноз. Невідповідність величини плода розмірам тазової порожнини визнача-ють під час родів; при правильних взаємовідношеннях плода і родових шляхів, ви-ражених переймах і потугах, при повному розкритті шийки матки народження плода без надання допомоги стає неможливим.

При пальпаторному дослідженні плода виявляють, що його розміри значно більші просвіту тазової порожнини. Великоплідність слід відрізнити від вироджень та во-дянки плода.

Надання допомоги. Родові шляхи і доступні частини плода необхідно старанно зволожити стерильними масляними чи слизовими речовинами. На передлежачі час-тини плода накладають акушерські петлі і поступово витягують його зусиллям 3–4-х чоловік під час потуг. При цьому, слід почергово тягнути спочатку за одну кінцівку, а потім за другу і голівку. Найзручнішим положенням роділлі при цьому є стояче. Якщо плід надто великий, то необхідно негайно виконати кесарів розтин.

Вузький таз. Під даною патологією розуміють невідповідність величини плода і розмірів входу в таз. Вузький таз може бути вродженою або набутою вадою. Уро-джена вузькість таза часто спостерігається у тих самок, яких осіменяють до настання фізіологічної зрілості тіла. Набута вузькість буває наслідком переломів кісток таза, рахіту та періоститу.

Діагноз. Заключення про вузькість таза роблять на основі пельвіметрії, іспівстав-лення величини плода з промірами входу до тазової порожнини.

Надання допомоги. Фіксують плід акушерськими петлями за передлежачі части-ни, зволожують родові шляхи маслами або слизовими відварами і зусиллям 3-х чоло-вік, почергово підтягуючи за одну і другу ніжку, намагаються витягнути плід під час потуг у корови. Якщо це не вдається, то негайно виконують кесарів розтин.

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 22; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!