Неправильні позиції плода



 

При нормальних родах плід переміщується у родових шляхах у верхній позиції, тобто оберненим до спини роділлі. Рідше при народженні плід виявляється у нижній або боковій позиції – ненормальній і складній для виправлень. Неправильні позиції плода можуть реєструватися як при головному, так і при тазовому передлежанні.

 

А

 

Б

 

Рис. 114. Видобування плода при сідничному передлежанні за допомогою двох мотузок (А) та петлі Зааке (Б).

 

 

378


Оперативне акушерство

 

 

А
Б
Нижня позиція. При ниж-ній позиції плід розміщується спинкою до нижньої черевної стінки матері. Причиною такої патології є недостатні скоро-чення м’язів матки і черевно-го преса, заклякання мертвого плода, особливо у тварин із надмірно розтягнутою маткою

оболонок, при виникненні че-
при двійнях, водянці плодових Рис.115.Нижняпозиціяплодаприголовному(А)та ревних гриж, що і призводить тазовомупередлежанні (Б).

до народження плода у тій по-

 

зиції, яку він займав у період свого внутрішньоутробного розвитку.

 

Діагноз. При внутрішньому дослідженні роділлі промацують плід з розміщеними зверху кінцівками. При головному передлежанні плода підошвенна поверхня копи-тець буває зверненою до хребта матері, а при тазовому передлежанні – підошви мо-жуть бути звернені вниз.

Надання допомоги. Щоб виправити дану патологію необхідно повернути плід на 180° навколо своєї осі. Для цього потрібно накласти акушерські петлі на передлежачі кінцівки, відштовхнути плід назад у матку, натискаючи лише в один бік, у плече, з тою метою, щоб повернути його у верхню позицію. Для полегшення даної маніпуля-ції зв’язують мотузкою кінцівки плода, що вийшли з родових шляхів, вкладають між ними палицю і, повертаючи плід навколо осі, виправляють позицію.

Якщо неправильна позиція поєднується з неправильним розміщенням кінцівок чи голови, то спочатку потрібно виправити неправильне членорозміщення, а тоді вже виправляти неправильну позицію і виводити плід.

У овець та кіз при неправильній позиції плід витягують без його виправлення або ж виправляють наскільки це можливо.

Для полегшення повертання плода у матку вливають велику кількість теплої мильної води, а тазову ділянку тіла матері при цьому припідіймають. Після цього плід фіксують за кінцівки, а тулуб тварини перевертають з боку на бік декілька разів, переводячи плід у верхню позицію.

У свиней надають плодові верхню позицію введеною в родові шляхи рукою і ви-водять плід з родових шляхів.

Бокова позиція. При боковій позиції плід буває повернутий спиною до лівої чи правої черевної стінки роділлі, тобто лежить на боці. В зв’язкузцим розрізняють пра-ву та ліву бокові позиції. Частіше бокові позиції бувають у телят, рідше у лошат.

Діагноз. Дана патологія легко діагностується шляхом огляду зовнішньої частини кінцівок, що вийшли з родових шляхів з підтвердженням за допомогою внутрішнього дослідження, при цьому встановлюють, що спина плода звернена в правий чи лівий бік черевної стінки матері.

 


Розділ 12

 

 

Надання допомоги. Якщо голова плода не ввійшла у таз, то не слід квапитися з виправленням даної позиції, оскільки при поступовому вклиненню плода він може самостійно зайняти верхню позицію. Якщо цього не сталося, то введеною в родові шляхи рукою тиснуть на плід. Якщо це не вдається, то накладають на кінцівки пет-лю, міцно їх зв’язують і за допомогою палиці повертають у відповідний бік. Можна виправити нижню позицію плода, наклавши на кінцівку, що розміщена ближче до хребта матері, петлю і сильно потягнути за неї.

 

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 84; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!