Анатомо-топографічні взаємовідношення плода до родових шляхів матері



 

Нормальний перебіг родів можливий, по-перше, коли розміри тіла плода відпо-відають розмірам родових шляхів матері, а по-друге, при відповідному розміщенні плода в родовому каналі. Звичайно розміщення плода в утробі матері істотно відріз-няється від того, яким воно було в період вагітності. Знання цих особливостей самок має важливе значення при наданні родової допомоги тваринам.

З цього погляду слід розрізняти і користуватися такими акушерськими поняттями або термінами: положення, передлежання, позиція і членорозміщення плода.

Положення – відношення повздовжньої осі тіла плода до повздовжньої осі тіла матері. Нормальним положенням вважається повздовжнє, коли осі тіла плода і матері співпадають, а неправильним – поперечне, або вертикальне положення.

Передлежання – це відношення окремої анатомічної ділянки тіла плода до входу в таз. Нормальним передлежанням вважається головне, або тазове, тобто коли плід скерований головою або тазом до входу в тазову порожнину. Неправильні – усі інші (спинне, черевне положення).

Позиція – це розміщення спини плода відносно хребта і черевних стінок матері. Нормальною позицією плода вважається верхня, коли спина плода скерована догори,

 

 


Фізіологія родів

 

А Б

 

Рис. 79. Правильні положення, позиція і членорозміщення плода під час родів при голов-ному (А) та тазовому (Б) передлежанні.

 

 

до спини матері, а неправильними є – нижня та бокова (ліва і права) позиція, коли спина плода скерована до нижньої або бокових черевних стінок матері.

Членорозміщення – це відношення рухомих частин тіла плода (кінцівки, го-лова і хвіст) стосовно його тулуба. Тулуб – відносно нерухома основа тіла плода. Про членорозміщення у поросяти судять по відношенню його рухомих частин до голівки чи таза.

Нормальним членорозміщенням вважається, коли при головному передлежанні передні ніжки зігнуті в плечових суглобах і прилягають до тулуба та разом з головою скеровані до виходу з тазової порожнини, а при тазовому передлежанні, коли тазові кінцівки розправлені в усіх суглобах і скеровані до виходу з тазової порожнини, а хвіст опущений між ними (рис. 79).

 

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 27; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!