Математична інтерпретація П. Мак-Гоуена



Зазначимо, що зовнішня політика є взаємозв’язком між зовнішнім і внутрішнім середовищами держави, який реалізується через владні інституції суверенної національної держави. Власне таке розуміння зовнішньої політики заклав у її математичну формалізацію П. Мак-Ґоуен. У його інтерпретації зовнішня політика (Р) у певний час (t) залежить від трьох змінних:

1) Lt — характеристики особи, яка приймає рішення;

2) Et — характеристики зовнішніх змін у міжнародному середовищі;

3) St — характеристики внутрішніх змін у державі.

Тоді, на певний момент часу зовнішню політику держави можна визначити як: Pt=Lt+Et+St. У концепції П. Мак-Ґоуена внутрішнє та міжнародне середовище держави взаємопов’язані та визначають один одного. Внутрішнє середовище можна зобразити як: St= ß Et-1 (де ß — стресор, тобто чинник тиску з боку міжнародного середовища).

Міжнародне середовище, навпаки, визначається як: Et= a Pt-1 (де а — адаптер, тобто чинник тиску зовнішньої політики держави на міжнародне середовище). У будь-яких політичних рішеннях існує певна взаємозалежність між раціонально визначеними цілями діяльності, комплексом цінностей, що є визначальним і обмежувальним чинником, холоднокровною калькуляцією та емоційним станом осіб, що їх приймають.

Зовнішня політика держави є процесом вибору цілей та засобів діяльності у міжнародному середовищі й випливає зі співвідношення параметрів її внутрішнього та зовнішнього середовищ.



Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!