Поняття дипломатичних відносин.



Головним засобом зовнішньої політики є дипломатія. Цей термін грецького походження: «диплома» (гр. diploma) ― здвоєні дощечки з нанесеними на них письменами, які видавалися посланцям замість нині діючих завірчих грамот, що підтверджують їхні повноваження. Дипломатичні функції офіційно виконувались представниками Римського сенату, яких він скеровував у провінції імперії або за кордон, надаючи їм певні письмові повноваження. Дипломатія, як особлива сфера суспільної діяльності та система державних інституцій, сформувалася у 15–18 ст., коли набула близьких до сучасної рис.

Дипломатія є специфічною сферою зовнішньополітичної діяльності держави, яка ґрунтується на застосуванні несилових засобів досягнення власних цілей у міжнародному середовищі. Тобто, дипломатія ― це сукупність невійськових практичних заходів, прийомів і методів, що застосовуються з урахуванням конкретних умов і поставлених завдань. За визначенням Я. П’єтрася, дипломатія — це «офіційна діяльність держави на зовнішній арені за допомогою постійних чи тимчасових інституцій, яка має на меті реалізацію принципів та основ зовнішньої політики через проведення переговорів і укладення міжнародних угод». Дипломатія полягає у досягненні певних задовільних рішень через безпосереднє обговорення проблем між повноважними представниками держав та фіксуванні їх у міжнародних договорах. Визначення дипломатії, запропоноване відомим французьким юристом Ш. Дюпюї на початку 20-х років 20 ст., на нашу думку, актуальне і сьогодні. Зокрема, він підкреслює, що «дипломатія діє в межах міжнародного права, але вона може переступити через ці межі та розірвати їх. Вона чинить великий і часто вирішальний вплив на формування, розвиток, прогрес та регрес, на здійснення і порушення міжнародного права. Дипломатія чинить вплив радше політичний, ніж юридичний, оскільки покликана регулювати передусім політичні питання».

Резюмуючи різні точки зору з приводу визначення дипломатії, можна визначити її як науку міжнародних відносин і мистецтво ведення переговорів керівниками держав і урядів та спеціальними органами зовнішніх відносин (міністерствами закордонних справ, дипломатичними представництвами), участь дипломатів у визначенні курсу зовнішньої політики країни та її втіленні у життя мирними засобами. Головна мета дипломатії ― захист інтересів держави та її громадян.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!