Прав и льнівідповіді на тест “Крок 1 Лікувальна справа” 1998р. 2 страница



A. Комплексоутворення амінокислот з міддю

B Переамінування амінокислот

C. Глюконеогенезу

D Разпаду тканинних білків

E. Синтезу сечовини

36. У мишей з відсутнім волосяним покривом (тобто nude - голі) не було клітинних реакцій уповільненого типу. Для цієї патології найбільш вірогідним є:

A. Дефект фагоцитозу

B Порушення гемопоезу

C. Відсутність вилочкової залози

D Дефіцит компонентів системи комплементу

E. Відсутність гамаглобулінів у крові

37. Чоловіку 56 років, що страждає на безсоння, був призначений фенобарбітал. Ритм сну нормалізувався. Але поступово протягом двох місяців дія препарату почала знижуватись і безсоння відновилось. Яке явище призвело до зменшення ефективності снодійного засобу?

A. Погана абсорбція в шлунку

B Толерантність

C. Тахіфілаксія

D Погана розчинність

E. Фіксація в ліпоїдах

38. Експериментальній тварині давали надлишкову кількість глюкози, міченої по вуглецю, протягом тижня. В якій сполуці можна виявити мітку?

A. Арахідоновій кислоті

B Метіоніні

C. Холіні

D Вітаміні А

E. Пальмітиновій кислоті

39. На судово-медичну експертизу був доставлений труп невідомої жінки. На секції в яєчнику виявлено круглий утвір діаметром біля 5 см, що містить пігмент жовтого кольору. Патоолгічних змін в яєчнику не виявлено. З яких клітин складається цей утвір?

A. Iнтерстиціальних

B Міоїдних

C. Фолікулярних

D Фібробластів

E. Лютеїнових

40. Пацієнт (правша) скаржиться на втрату здатності виконувати тонкі рухи, необхідні для написання букв, слів та інших знаків (аграфія). Яка область кори головного мозку уражена?

A. Задній відділ середньої лобної звивини в лівій півкулі

B Середня частина прецентральної звивини зліва

C. Задній відділ середньої лобної звивини справа

D Кутова звивина і шпорна борозна в обох півкулях

E. Середня частина прецентральної звивини справа

41. Хвора 76 років страждає на атеросклероз судин головного мозку 2 стадії. Скаржиться на зниження пам'яті й сльозливість. Під час розмови жвавішає й посміхається, розповідаючи про онука, але через три хвилини, згадавши про смерть батька, плаче. Які емоційні порушення мають місце у пацієнтки ?

A. Слабкодухість

B Ейфорія

C. Апатія

D Депресія

E. Тривога

42. Після ампутації лівої верхньої кінцівки хворий тривалий час відчував сильний біль у ній. Який механізм формування болісних відчуттів найбільш імовірний у цьому випадку?

A. Фантомний

B Рефлекторний

C. Каузалгічний

D Гіпопродукція b-ендорфіну

E. Гіпопродукція енкефаліну

43. Кухар в результаті необачності обпік руку паром. Підвищення концентрації якої речовини викликало почервоніння, набряклість та болючість ураженої ділянки шкіри?

A. Галактозаміну

B Глутаміну

C. Гістаміну

D Тіаміну

E. Лізину

44. Проводять експеримент на спінальній жабі. Після збільшення площі шкіри, на яку діє розчин кислоти, час захисного згинального рефлексу зменшився з 10 до 6 секунд. Який з зазначених механізмів лежить в основі скорочення часу рефлексу?

A. Рециркуляція збудження

B Часова сумація збудження

C. Просторова сумація збудження.

D Iррадіація збудження дивергентними нервовими ланцюгами.

E. Принцип домінанти

45. У тварини в експерименті перерізали спинний мозок вище 5-го шийного сегменту. Як зміниться характер дихання?

A. Стане глибоким і рідким

B Припиниться

C. Стане поверхневим і рідким

D Стане поверхневим і частим

E. Стане глибоким і частим

46. Хворий переніс операцію з приводу резекції пілоричного відділу шлунку. Через рік скаржиться на слабкість, періодичну появу темних кіл під очима, задишку. В крові: Hb - 70 г/л, ер. - 3,0 $10^{12}$ /л. Які зміни еритроцитів в мазках периферичної крові характерні для даного захворювання?

A. Гіперхромні еритроцити

B Еритроцити з тільцями Кебо

C. Гіпохромні еритроцити

D Еритроцити з тільцями Жоллі

E. Макроцити

47. В каріотипі матері 45 хромосом. Встановлено, що це пов'язано з транслокацією 21-ї хромосоми на 15-у. Яке захворювання вірогідніше всього буде у дитини, якщо каріотип батька нормальний?

A. Синдром Дауна

B Синдром Патау

C. Синдром Клайнфельтера

D Синдром Морріса

E. Синдром Едвардса

48. Хворому 50 років з метою лікування черевного тифу призначений левоміцетін, але на наступний день стан хворого погіршився, температура піднялась до $39,6^o$С. Чим пояснити погіршення стану хворого?

A. Дією ендотоксинів збудника

B Реінфекцією

C. Алергічною реакцією

D Нечутливістю збудника до левоміцетину

E. Приєднанням вторинної інфекції

49. При штовханні штанги спортсмен закидає голову назад для максимального підвищення тонусу м'язів-розгиначів верхніх кінцівок. Де розташовані центри рефлексів, які при цьому виникають?

A. В червоних ядрах

B В спинному мозку

C. В ядрах Дейтерса

D В базальних гангліях

E. В руховій корі

50. В діагностиці інфаркта міокарду важлива роль належить методам ензимодіагностики. Визначення рівня вмісту в крові якого ферменту є вирішальним у перші 2-4 години після інфаркту?

A. Альдолази

B Ліпопротеїнліпази

C. Аланінамінотрансферази

D Креатинфосфокінази

E. Ацетилхолінестерази

51. У відділенні новонароджених різко зросла захворюваність дітей на ГРВI, викликану різними групами вірусів. З метою попередження розповсюдження інфекції рекомендовано призначення людського лейкоцитарного інтерферону. Яким шляхом вводять інтерферон?

A. Внутрішньом'язово

B Iнгаляційно

C. Перорально

D В носові ходи

E. Підшкірно

52. Чоловік 37 років госпіталізований до хірургічного відділення з явищами гострого панкреатиту (блювота, пронос, брадикардія, гіпотензія, слабість, явища зневоднювання організму). Який препарат найбільш доцільно використати в першу чергу?

A. Платифілін

B Контрикал

C. Етаперазин

D Ефедрин

E. Но-шпа

53. Дефіцит якого ферменту найчастіше є причиною неповного перетравлення жирів в шлунково-кишковому тракті і збільшення кількості нейтрального жиру в калі?

A. Шлункової ліпази

B Кишкової ліпази

C. Печінкової ліпази

D Ентерокінази

E. Панкреатичної ліпази

54. В клінічних умовах у пацієнта діагностована травма м'язів гомілки. Тканина регенерує повільно за рахунок:

A. Мітотичного поділу міосателітоцитів

B Поділу ядер м'язових волокон

C. Поділу та диференціації фібробластів

D Збільшення кількості міофібрил

E. Збільшення кількості саркоплазми

55. Після накладання джгута у досліджуваного спостерігаються точкові крововиливи на поверхні передпліччя (15 штук). З порушенням функції яких клітин крові це пов'язано?

A. Нейтрофілів

B Макрофагів

C. Базофілів

D Тромбоцитів

E. Еритроцитів

56. У хворого на виразкову хворобу шлунка при проведенні фіброгастроскопії взятий біоптат слизової оболонки в області виразки. З біоптату виготовлений мазок-відбиток, пофарбований за методом Грама; з рештою біоптату проведена проба на уреазну активність. Під час мікроскопії мазка-відбитка виявлені Грам-негативні спіралеподібні мікро-організми, тест на уреазну активність - позитивний. Які бактерії були виявлені?

A. Spirilla minor

B Shigella flexneri

C. Treponema pallidum

D Campylobacter jeuni

E. Helycobacter pylori

57. При розтині чоловіка 60 років у легенях та печінці знайдено багато білуватих вузликів розміром з пшонину. Мікроскопічно виявлені гранульоми з осередком некрозу у центрі, по периферії його - епітеліоїдні, лімфоїдні, плазматичні клітини, а також макрофаги і велика кількість клітин Пирогова-Лангханса, які переважають у інфільтратах. Яка з перелічених гранульом найбільш вірогідна?

A. Епітеліоїдно-клітинна

B Фагоцитомна

C. Макрофагальна

D Гігантоклітинна

E. Гранульома чужорідних тіл

58. Для оцінки придатності води для пиття проведено бактеріологічне дослідження. Який показник характеризує кількість бактерій групи кишкових паличок, що знаходяться в 1 л води?

A. Колі-індекс

B Мікробне число

C. Перфрінгенс-титр

D Колі-титр

E. Титр колі-фага

59. Жінка з I (O) Rh- групою крові вийшла заміж за чоловіка з IV (AB) Rh+ групою крові. Який варіант групи крові і резус-фактора можна очікувати у дітей?

A. I (O) Rh-

B III (B) Rh+

C. IV (AB) Rh+

D I (O) Rh+

E. IV (AB) Rh-

60. Характерними ознаками холери є втрата організмом великої кількості води та іонів натрію. Основою біохімічної дії холерного токсину є:

A. Окислення альдостерону в корі наднирників

B Активація аденілатциклази тонкого кишечника

C. Підсилення секреції реніну клітинами юкстагломерулярного апарату ниркових артеріол

D Гальмування синтезу антидіуретичного гормону в гіпоталамусі

E. Активація синтезу передсердного натрійуретичного фактора

61. До лікаря звернулися пацієнти з аналогічними скаргами: слабість, болі в кишечнику, розлад ШКТ. Після дослідження фекалій вияснилось, що терміновій госпіталізації підлягає один з пацієнтів, у якого були виявлені цисти з чотирма ядрами. Для якого найпростішого характерні такі цисти?

A. Кишкової амеби

B Балантидію

C. Дизентерійної амеби

D Трихомонади

E. Лямблії

62. У чоловіка 32 років діагностована гостра променева хвороба. Лабораторно встановлено різке зниження рівня серотоніну в тромбоцитах. Найбільш вірогідною причиною зниження тромбоцитарного серотоніну є порушення процесу декарбоксилювання:

A. Серину

B 5-окситриптофану

C. Тирозину

D Піровиноградної кислоти

E. Гістидину

63. В гістопрепараті представлена слизова оболонка органа. На поверхні ворсинок в епітеліальному пласті визначаються призматичні каймисті та келихоподібні клітини. В склад якого органа входять дані клітини?

A. Бронха

B Товстої кишки

C. Шлунка

D Тонкої кишки

E. Сечоводу

64. При клiнiчному обстеженнi жінки встановлено: пiдвищення основного обмiну на 40\%, пiдсилене потовидiлення, тахiкардiя, худорлявiсть. Функцiї якої з ендокринних залоз порушено i в якому напрямку?

A. Статевих залоз, гіпофункція

B Кіркової речовини наднирників, гіперфункція

C. Мозкової речовини наднирників, гіперфункція

D Щитовидної залози, гiперфункцiя

E. Підшлункової залози, гiперфункцiя

65. Дитина доставлена в санпропускник в стані асфіксії. При огляді в гортані виявлені білуваті плівки, що обтурують просвіт та легко видаляються. Лікар запідозрив дифтерію. Про яку форму запалення гортані йде мова?

A. Крупозне запалення

B Дифтеритичне запалення

C. Гнійне запалення

D Катаральне запалення

E. Серозне запалення

66. Чоловік 65 років, який страждає на подагру, скаржиться на болі в області нирок. При ультразвуковому обстеженні встановлена наявність ниркових каменів. Підвищення концентрації якої речовини є найбільш імовірною причиною утворення каменів в даному випадку?

A. Білірубіну

B Сечової кислоти

C. Сечовини

D Цистину

E. Холестерину

67. У кішки в експерименті спостерігається підвищений тонус м'язів-розгиначів кінцівок та спини (децеребраційна ригідність). На якому рівні зроблено переріз головного мозку?

A. Нижче вестибулярних ядер

B Між спинним та довгастим мозком

C. Спинного мозку

D Вище червоних ядер

E. Нижче червоних ядер

68. При копрологічному дослідженні встановлено, що кал знебарвлений, у ньому знайдено краплі нейтрального жиру. Найбільш імовірною причиною цього є порушення:

A. Надходження жовчі в кишечник

B Секреції кишкового соку

C. Кислотності шлункового соку

D Процесів всмоктування в кишечнику

E. Секреції підшлункового соку

69. Хвора звернулася до лікаря зі скаргами на появу в випорожненнях білих плоских рухливих утворів, які нагадують локшину. При лабораторному дослідженні виявлені членики з такою характеристикою: довгі, вузькі, з розміщеним поздовжньо каналом матки, яка має 17-35 бічних відгалужень з кожного боку. Який вид гельмінтів паразитує у кишечнику жінки?

A. Taeniarhynchus saginatus

B Echinococcus granulosus

C. Hymenolepis nana

D Taenia solium

E. Diphyllobothrium latum

70. В живильне середовище, де вирощуються клітини тварин, додали амінокислоти лейцину з радіоактивною міткою. Через деякий час методом радіоавтографії виявили високу концентрацію міченої амінокислоти біля певних органоїдів. Цими органоїдами можуть бути:

A. Рибосоми

B Лізосоми

C. Гладка ендоплазматична сітка

D Клітинний центр

E. Апарат Гольджі

71. Судово-медичний експерт при розтині трупу 20-річної дівчини встановив, що смерть настала внаслідок отруєння ціанідами. Порушення якого процесу найбільш вірогідно було причиною смерті дівчини?

A. Транспорту кисню гемоглобіном

B Тканинного дихання

C. Синтезу гемоглобіну

D Синтезу сечовини

E. Транспорту водню за допомогою малат-аспартатного механізму

72. У людини з медикаментозним отруєнням відсутня свідомість, спостерігається міоз і посилення спінальних моносинаптичних рефлексів. Яка речовина могла бути причиною отруєння?

A. Аміназін

B Морфін

C. Димедрол

D Діазепам

E. Етамінал натрію

73. У хворого після видалення щитовидної залози виникли напади судом. Який препарат треба призначити в даному випадку?

A. Преднізолон

B Iнсулін

C. Тироксин

D Соматотропін

E. Паратиреоїдин

74. У чоловіка при ураженні одного з відділів ЦНС спостерігається астенія, м'язова дистонія, порушення рівноваги. Який з відділів ЦНС уражено?

A. Мозочок

B Ретикулярна формація

C. Вестибулярні ядра

D Чорна субстанція

E. Червоні ядра

75. Жінку 59 років непокоять болі в правому колінному суглобі. Об'єктивно: шкіра в області коліна гіперемійована. Температура підвищена, тканини напружені, в ділянці колінного суглоба рентгенологічно виявлено ексудат. Який препарат найбільш ефективний для лікування цієї хворої?

A. Iндометацин

B Парацетамол

C. Промедол

D Анальгін

E. Новокаїн

76. До гінекологічного відділення госпіталізована жінка з клінікою гострого живота з підозрою на позаматкову вагітність. Крізь яке анатомічне утворення або його частину буде виконувати пункцію черевної порожнини гінеколог ?

A. Fornix vaginae posterior

B Cervix uteri

C. Fornix vaginae anterior

D Rectum

E. -

77. При визначенні групи крові по системі АВО за допомогою стандартних сироваток були отримані наступні результати: аглютинація відбулася в сироватках I, II та III груп. Яка група досліджуваної крові?

A. Неможливо визначити

B II (A)

C. III (B)

D IV (AB)

E. I (O)

78. При пункційній біопсії в трансплантованій нирці виявлена дифузна інфільтрація строми лімфоцитами, плазмоцитами, лімфобластами, плазмобластами, а також некротичний артеріїт. Який патологічний процес розвинувся у трансплантаті?

A. Iмунне відторгнення

B Iшемічне пошкодження нирки

C. Гломерулонефрит

D Пієлонефрит

E. Тубулонекроз

79. У чоловіка, який тривалий час не вживав з їжею жирів, але отримував достатню кількість вуглеводів і білків, виявлено дерматит, погане загоювання ран, погіршення зору. Яка можлива причина порушення обміну речовин?

A. Низька калорійність дієти

B Нестача олеїнової кислоти

C. Нестача вітамінів РР, Н

D Нестача пальмітинової кислоти

E. Нестача лінолевої кислоти, вітамінів А, Д, Е, К

80. При ревматизмі у хворих часто виявляється збільшення та деформація суглобів. Який вид запалення лежить в основі цих змін?

A. Альтеративне

B Проліферативне

C. Ексудативне

D Фібринозне

E. Геморагічне

81. У чоловіка 34 років з туберкульозом надниркових залоз шкіра на розтині сірувато-коричневого кольору, артеріальний тиск (прижиттєво) був знижений, спостерігалась адинамія та зниження рівня 17-оксикортикостероїдів в сечі та плазмі крові. Порушення якого пiгменту обумовило клiнiчнi прояви у хворого?

A. Гемосидерину

B Лiпохрому

C. Бiлiрубiну

D Меланiну

E. Лiпофусцину

82. Альбіноси погано переносять вплив сонця - загар не розвивається, а з'являються опіки. Порушення метаболізму якої амінокислоти лежить в основі цього явища?

A. Метіоніну

B Глутамінової

C. Гістидину

D Фенілаланіну

E. Триптофану

83. В експерименті на тварині були пошкоджені нервові шляхи, які проходять в ніжці гіпофізу, що порушило надходження в кров наступних гормонів:

A. Гормонів гіпофізу

B Вазопресину і окситоцину

C. Гормонів аденогіпофізу

D Тиреотропного гормону

E. Аденокортикотропного гормону

84. Жінка 25 років скаржиться на постійний біль в області серця, задишку при русі, загальну слабість. Об'єктивно: шкіра бліда та холодна, акроціаноз. Пульс 96 за 1 хв., АТ - 105/70 мм рт.ст. Межа серця зміщена на 2 см вліво. Перший тон над верхівкою серця послаблений, систолічний шум над верхівкою. Діагностована недостатність мітрального клапана серця. Чим обумовлене порушення кровообігу?

A. Збільшенням об'єму судинного русла

B Зниженням об'єму циркулюючої крові

C. Перевантаженням міокарда підвищеним опором відтоку крові

D Пошкодженням міокарда

E. Перевантаженням міокарда збільшеним об'ємом крові

85. У недоношених новонароджених часто спостерігається синдром дихальної недостатності. Яка найбільш вірогідна причина цього?

A. Ковтання біляплідних вод

B Незрілість альвеол легень в зв'язку з нестачею сурфактанта

C. Внутріутробна гіперкапнія

D Недосконалість нервової регуляції дихального акту

E. Внутріутробна асфіксія

86. У хворого 53 років, що тривалий час страждав на бронхоектатичну хворобу, кровохаркання, з'явилися набряки на обличчі, в поперековій області, в сечі - білок 33 мг/л. Смерть настала від легеневої кровотечі. Результат аутопсії: нирки збільшені в об'ємі, ущільнені, поверхня розрізу має сальний вигляд. Гістологічно відмічено відкладення в клубочках і по ходу канальців гомогенних еозинофільних мас, котрі вибірково зафарбовуються Конго-Рот і дають метахромазію з метиловим фіолетовим. Який патологічний процес мав місце в нирках в даному випадку?

A. Зерниста дистрофія

B Жирова дистрофія

C. Мукоїдне набухання

D Амілоїдоз

E. Гіаліноз

87. РНК, що містить вірус СНIДу, проник всередину лейкоцита і за допомогою ферменту ревертази примусив клітину синтезувати вірусну ДНК. В основі цього процесу лежить:

A. Зворотна транскрипція

B Конваріантна реплікація

C. Зворотна трансляція

D Репресія оперона

E. Дерепресія оперона

88. В лабораторiї була визначена чутливість стафiлокока до антибіотиків i отримані наступні результати дослідження - діаметр зон затримки росту дорівнює: пенiцилiн - 8 мм, оксацилiн - 8 мм, ампiцилiн - 25 мм, гентамiцин - 22 мм. Який метод дослідження був використаний?


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 775; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!