Прав и льнівідповіді на тест “Крок 1 Лікувальна справа” 1998р. 3 страница



A. Біохімічний

B Метод серійних розведень

C. Бактерiоскопiчний

D Метод паперових дисків

E. Біометричний

89. У хворого в анамнезі відмічено тривалий ріст кінцівок, видовжені "павукові" пальці, дефекти кришталика ока, аномалії серцево-судинної системи. Iнтелект в нормі. Які фенотипічні ознаки ще можуть бути у цього хворого?

A. Недорозвинення гонад

B Плоске обличчя і широке перенісся

C. Недорозвинення нижньої щелепи

D Порушення розвитку з'єднувальної тканини

E. Розщеплення м'якого і твердого піднебіння

90. У хворого на рівні 4-го грудного хребця рентгеноскопічно діагностовано чужорідне тіло стравоходу. В ділянці якого стравохідного звуження зупинилося чужорідне тіло?

A. Діафрагмального звуження

B Біфуркаційного звуження

C. Глоткового звуження

D Аортального звуження

E. Абдомінального звуження

91. Жінка 44 років скаржиться на загальну слабість, біль в ділянці серця, значне збільшення маси тіла. Об'єктивно: обличчя місяцеподібне, гірсутизм, АТ - 165/100 мм рт.ст., зріст - 164 см, вага - 103 кг, переважно накопичення жиру на шиї, верхньому плечовому поясі, животі. Що є основним патогенетичним механізмом ожиріння у жінки?

A. Зниження продукції тиреоїдних гормонів

B Зниження продукції глюкагону

C. Підвищення продукції глюкокортикоїдів

D Підвищення продукції інсуліну

E. Підвищення продукції мінералокортикоїдів

92. При електронній мікроскопії в кірковій речовині нирки визначаються структури, вистелені призматичним епітелієм, для якого характерна щіточкова облямівка і глибокі складки плазмолеми в базальній частині. Між складками розташовується велика кількість мітохондрій. Якому відділу нефрона належать описані структури?

A. Петлі Генле

B Звивистому дистальному канальцю

C. Прямому дистальному канальцю

D Нирковому тільцю

E. Проксимальному канальцю

93. У чоловіка 45 років через 3 роки після операції видалення шлунка вміст еритроцитів в крові складає 2,0 $10^{12}$/л, Hb - 85 г/л, кольоровий показник - 1,27. Порушення всмоктування якого вітаміну викликало зміни еритропоезу?

A. С

B Р

C. А

D. В6

E. В12

94. При обстеженні хворої на медіальній поверхні стегна відмічено припухлість, збільшення розмірів вен, утворення вузлів. З боку якої вени відмічається патологія?

A. V.saphena parva

B V.iliaca externa

C. V.poplitea

D V.saphena nagna

E. V.femoralis

95. Хвора звернулася в травмпункт з приводу нагноєння різаної рани. Лікар для очищення рани від гнійних виділень промив її 3\% розчином перекису водню. При цьому піна не утворилася. З чим зв'язана відсутність дії препарату?

A. Неглибока рана

B Низька концентрація Н2О2

C. Спадкова недостатність каталази

D Спадкова недостатність фосфатдегідрогенази еритроцитів

E. Наявність у рані гнійного вмісту

96. При розтині тіла жінки 50 років, померлої від уремії, знайдено аденому паращитовидної залози, деформацію кінцівок, хребта, ребер. Кісткі м'які, на розрізі підвищеної порозності, з пухлиноподібними вузликами, які на розрізі мають пістрявий вигляд, а також з кистами. При мікроскопічному дослідженні виявляється значна перебудова кісткових структур, осередки лакунарного розсмоктування остеоїдної та фіброзної тканини. Яка хвороба найбільш вірогідна?

A. Хронічний остеомієліт

B Остеопороз

C. Хвороба Педжета

D Хвороба Реклінгхаузена

E. Фіброзна дисплазія

97. У неврологічне відділення у несвідомому стані доставлено молодого чоловіка з підозрою на отруєння наркотичною речовиною. Яке з порушень зовнішнього дихання слід очікувати?

A. Асфіксію

B Альвеолярну гіпервентіляцію

C. Дихання Куссмауля

D Дихання Біота

E. Альвеолярну гіповентіляцію

98. Одним із самих небезпечних моментів в патогенезі некрозу міокарда є подальше наростання зон некрозу, дистрофії та ішемії. Важлива роль в цьому належить підвищенню споживання міокардом кисню. Які речовини сприяють даному процесу?

A. Iони хлору

B Холестерин

C. Катехоламіни

D Ацетилхолін

E. Аденозин

99. При мікроскопії шматочків епідермісу уражених ділянок шкіри, взятих з міжпальцевих складок та підошов хворих шахтарів, лікар виявив двоконтурні нитки міцелію, як круглі, так і квадратні спори. Про збудника якої грибкової хвороби може йти мова в даному випадку?

A. Епідермофітії

B Трихофітії

C. Мікроспорії

D Кандидозу

E. Парші

100. Після виробничої травми потерпілий доставлений в лікарню з пошкодженням хребта. Виявлено ураження задніх канатиків спинного мозку на рівні 1-го грудного хребця. Які провідні шляхи постраждали при цьому?

A. Больової та температурної чутливості

B Кірково-спинномозкові

C. Спинно-мозочкові

D Тактильної і пропріоцептивної чутливості

E. Екстрапірамідні

101. У жінки 34 років діагностована спадкова мікросфероцитарна гемолітична анемія (хвороба Мінковського-Шоффара). Який механізм викликав гемоліз еритроцитів у хворої?

A. Ензимопатія

B Гемоглобінопатія

C. Аутоімунне ураження

D Мембранопатія

E. Гіпоплазія кісткового мозку

102. Після інсульту з ураженням ядер гіпоталамусу у хворого виник нецукровий діабет. Що стало причиною посиленого сечовиділення у цього хворого?

A. Зменшення реабсорбції натрію

B Прискорення клубочкової фільтрації

C. Зменшення реабсорбції води

D Зниження артеріального тиску

E. Гіперглікемія

103. Хвора 25 років звернулася зі скаргами на погіршення зору. При огляді виявлено порушення акомодації, зіниця розширена, не реагує на світло. Функція яких м'язів порушена?

A. М'яз, що звужує і м'яз, що розширює зіницю

B М'яз, що звужує зіницю, війковий

C. Верхній навскісний, війковий

D М'яз, що розширює зіницю, війковий

E. Латеральний прямий, м'яз, що звужує зіницю

104. У хворої зі скаргами на болі в епігастральній області оперізуючого характеру при лабораторному обстеженні виявлено підвищений вміст діастази в сечі, а також вміст в калі великої кількості неперевареного жиру. Для якої форми патології ШКТ найбільш характерні змальовані явища?

A. Запалення товстого кишечника

B Гострий апендицит

C. Iнфекційний гепатит

D Виразкова хвороба шлунку

E. Гострий панкреатит

105. Тромбоз коронарної артерії спричинив розвиток інфаркту міокарда. Які механізми ушкодження клітин є домінуючими при цьому захворюванні?

A. Електролітно-осмотичні

B Ацидотичні

C. Протеїнові

D Ліпідні

E. Кальцієві

106. В крові хворого виявлено низький рівень альбумінів і фібриногену. Зниження активності яких органел гепатоцитів печінки найбільш вірогідно обумовлює це явище?

A. Агранулярної ендоплазматичної сітки

B Мітохондрій

C. Гранулярної ендоплазматичної сітки

D Комплексу Гольджі

E. Лізосом

107. Чоловік 52 років, що страждає на екзему, звернувся до дерматолога за консультацією з приводу застосування нового гормонального засобу із групи глюкокортикоїдів. Лікар звернув увагу на наявність фтору в молекулі цього препарату і вказав хворому приблизну різницю між новим засобом і преднізолоном. Чим відрізняється новий препарат?

A. Не збільшує концентрацію глюкози в крові

B Не викликає зниження рівня кортикотропіну

C. Порушує обмін калію

D Діє сильніше

E. Діє слабше

108. На ЕКГ пацієнта мають місце такі зміни: зубець Р – нормальний, інтервал Р-Q - вкорочений, шлуночковий комплекс QRST - розширений, зубець R - двогорбий або двофазний. Яка із форм аритмії має місце у даного пацієнта?

A. Синдром WPW (Вольфа-Паркінсона-Уайта)

B Атріо-вентрикулярна блокада

C. Миготіння шлуночків

D Синдром Фредеріка (тремтіння передсердь)

E. Миготлива аритмія

109. При дослідженні біоптату лімфатичного вузла дано заключення "Лімфогранульоматоз". На підставі наявності яких ознак був поставлений діагноз?

A. Клітин Мікулича

B Клітин Пирогова-Лангханса

C. Клітин Березовського-Штернберга

D Клітин Тутона

E. Клітин Вірхова

110. У хворого 35 років, який часто вживає алкоголь, на фоні лікування сечогінними засобами виникла сильна м'язова і серцева слабість, блювота, діарея, АТ - 100/60 мм рт.ст., депресія. Причиною такого стану є посилене виділення з сечею:

A. Хлору

B Кальцію

C. Натрію

D Фосфатів

E. Калію

111. Хворий 23 років скаржиться на головний біль, зміну зовнішнього вигляду (збільшення розмірів ніг, кистей, рис обличчя), огрубіння голосу, погіршення пам'яті. Захворювання почалося приблизно 3 роки тому без видимих причин. При огляді - збільшення надбрівних дуг, носа, язика. Аналіз сечі без особливих змін. Причиною такого стану може бути:

A. Нестача альдостерону

B Гіперпродукція кортикостероїдів

C. Нестача тироксину

D Гіперпродукція соматотропіну

E. Нестача глюкагону

112. При гнійному отиті гноєм пошкоджено верхню стінку барабанної порожнини. У яку ямку черепа розповсюдився гній із барабанної порожнини?

A. В очну ямку

B В крилопіднебінну ямку

C. В передню черепну ямку

D В задню черепну ямку

E. В середню черепну ямку

113. Зріст дитини 10 років сягає 178 см, маса - 64 кг. З порушенням діяльності якої ендокринної залози це пов'язано?

A. Статевих залоз

B Надниркових залоз

C. Паращитовидної залози

D Гіпофізу

E. Щитовидної залози

114. У хворого спостерігається типова для нападу малярії клінічна картина: озноб, жар, проливний піт. Яка стадія малярійного плазмодію найвірогідніше буде виявлена в крові хворого в цей час?

A. Спорозоїт

B Оокінета

C. Мерозоїт

D Спороциста

E. Шизонт

115. Хворий 70 років протягом кількох років перебуває на диспансерному обліку з приводу цирозу печінки. В результаті незначної травми руки виникла кровотеча. Протромбіновий індекс в нормі, в зв'язку з чим встановлено діагноз фібринолітичної кровотечі. Який з гемостатиків необхідно призначити даному хворому?

A. Кальцію хлорид

B Кислоту амінокапронову

C. Вікасол

D Тромбін

E. Губку гемостатичну

116. Жінка 40 років звернулась до лікаря зі скаргами на болі в дрібних суглобах ніг і рук. Суглоби збільшені, мають вигляд потовщених вузлів. У сироватці крові виявлено підвищений вміст уратів. Причиною є порушення обміну:

A. Амінокислот

B Пуринів

C. Вуглеводів

D Піримідинів

E. Ліпідів

117. Хворий звернувся до лікаря зі скаргами на неможливість приведення та відведення пальців в п'ястно-фалангових суглобах по відношенню до 3 пальця. Функція яких м'язів порушена?

A. Коротких згиначів пальців

B Міжкісткових

C. Довгих згиначів пальців

D Розгиначів

E. Червоподібних

118. При гістологічному дослідженні передміхурової залози, оперативно видаленої у чоловіка 72 років, який скаржився на утруднення сечовипускання, виявлено: збільшення кількості залозистих та м'язових елементів. Часточкова будова залози порушена. Який процес у передміхуровій залозі найбільш вірогідний?

A. Аденокарцинома

B М'язово-фіброзна гіперплазія

C. Залозиста гіперплазія

D Змішана форма простатопатії

E. Простатит

119. У практиці невідкладної терапії та реанімації нерідко зустрічаються стани, що супроводжуються набряком клітин мозку. Для боротьби з цим в організм хворих доцільно вводити речовини, які:

A. Змінюють кислотно-лужний баланс крові

B Понижують системний артеріальний тиск

C. Зменшують ОЦК

D Підвищують колоїдно-осмотичний тиск крові

E. Понижують центральний венозний тиск

120. Жінку 32 років вжалила оса. На шкірі лівої щоки (на місці укусу) - набряк та гіперемія. Який механізм набряку є первинним у даному випадку?

A. Зниження онкотичного тиску крові

B Утруднення лімфовідтоку

C. Підвищення онкотичного тиску тканинної рідини

D Підвищення проникливості капілярів

E. Підвищення гідростатичного тиску крові у капілярах

121. В пологовому будинку під час першого годування у новонародженого було помічено постійне витікання молока з носа. Про яку аномалію розвитку може свідчити цей симптом?

A. Бронхіогенні нориці

B Макростома

C. Мікростома

D Заяча губа

E. Вовча паща

122. У мазку дуоденального вмісту хворого з розладом травлення виявлено найпростіших розміром 10-18 мкм. Тіло грушоподібної форми, 4 пари джгутиків, у розширеній передній частині тіла два ядра, які розміщені симетрично. Який вид найпростіших найбільш імовірний?

A. Лямблія

B Трихомонада

C. Кишкова амеба

D Дизентерійна амеба

E. Балантидій

123. Хворий на гострий інфаркт міокарда в складі комплексної терапії отримував гепарин. Через деякий час з'явилась гематурія. Який препарат (антидот) купіює це ускладення?

A. Фібриноген

B Протаміна сульфат

C. Неодокумарин

D Амінокапронова кислота

E. Вікасол

124. Хворий 59 років госпіталізований у кардіологічне відділення в тяжкому стані з діагнозом: гострий інфаркт міокарда в області задньої стінки лівого шлуночка та перегородки, початковий набряк легень. Який первинний механізм, що викликає розвиток набряку легень у пацієнта?

A. Легенева артеріальна гіпертензія

B Лівошлуночкова недостатність

C. Легенева венозна гіпертензія

D Гіпоксемія

E. Зниження альвеоло-капілярної дифузії кисню

125. При обстеженні міміки хворого виявлено, що він не може скласти губи трубочкою, не може свистіти, а ротова щілина розтягується в боки (поперечна посмішка). На атрофію якого м'язу вказують дані симптоми?

A. Колового м'яза

B Великого виличного м'язу

C. Щічного м'язу

D Жувального м'язу

E. М'язу сміху

126. До жінки, що намагалась покінчити з життям, був викликаний психіатр, який виявив стан ендогенної депресії. Який препарат найбільш доцільно призначити хворій для проведення курсу лікування?

A. Кофеїн

B Амітриптилін

C. Етимізол

D Ноотропіл

E. Сиднокарб

127. У хворого з частими кровотечами з внутрішніх органів і слизових оболонок виявлені пролін і лізин в складі колагенових волокон. Через відсутність якого вітаміну порушене їх гідроксилювання?

A. Тіаміну

B Вітаміну А

C. Вітаміну Н

D Вітаміну С

E. Вітаміну К

128. Через рік після субтотальної резекції шлунка з приводу виразки малої кривизни виявлені зміни в лабораторному аналізі крові: анемія, лейко- і тромбоцитопенія, кольоровий показник - 1,3, наявність мегалобластів та мегалоцитів. Дефіцит якого фактора призводить до цих змін?

A. Гастромукопротеїну

B Гастрину

C. Пепсину

D Хлороводневої кислоти

E. Муцину

129. При бактеріологічному дослідженні випорожнень чотиримісячної дитини з симптомами гострої кишкової інфекції на середовищі Ендо виросли у великій кількості червоні колонії. Які це можуть бути мікроорганізми?

A. Шигели

B Стафілококи

C. Стрептококи

D Сальмонели

E. Ешерихії

130. У дитини зі спадково обумовленими вадами зразу ж після народження спостерігався характерний синдром, який називають "крик кішки". При цьому у ранньому дитинстві малюки мають "нявкаючий" тембр голосу. Під час дослідження каріотипу цієї дитини було виявлено:

A. Додаткову Y-хромосому

B Додаткову 21-у хромосому

C. Додаткову Х-хромосому

D Делецію короткого плеча 5-ї хромосоми

E. Нестачу Х-хромосоми

131. Чоловіку 42 років, що страждає на виразкову хворобу 12-палої кишки призначені такі препарати: де-нол, ампіцилін, метронідазол. Терапія виявилась доцільною. Яка основна причина високої ефективності цього комплексу препаратів?

A. Зменшення впливу патогенної флори кишечника

B Покращення мікроциркуляції

C. Пригнічення Helycobacter pylori

D Підсилення резистентності слизової оболонки 12-палої кишки

E. Підсилення синтезу простагландинів

132. У хворого з жовтяницею встановлено: підвищення у плазмі крові вмісту загального білірубіну за рахунок непрямого (вільного), в калі і сечі – високий вміст стеркобіліну, рівень прямого (зв'язаного) білірубіну в плазмі крові в межах норми. Про який вид жовтяниці можна стверджувати?

A. Жовтяниця немовлят

B Паренхіматозна (печінкова)

C. Хвороба Жильбера

D Гемолітична

E. Механічна

133. При обстеженні хворого була виявлена недостатня кількість імуноглобулінів. Які з перелічених клітин імунної системи виробляють імуноглобуліни?

A. Плазмобласти

B Т-кілери

C. Плазматичні

D Т-хелпери

E. Т-супресори

134. В реанімаційне відділення було доставлене немовля із такими ознаками: блювота, діарея з порушенням росту і розвитку, катаракта, розумова відсталість. Був встановлений діагноз галактоземія. Дефіцит якого ферменту має місце?

A. Гексозо-1-фосфат уридилілтрансферази

B Глюкокінази

C. Глюкозо-6-фосфат дегідрогенази

D УДФ глюкозо-пірофосфорилази

E. УДФ глюкозо-4-епімерази

135. При виконанні столярних робіт працівник випадково вдихнув предмет кулястої форми біля 0,5 см в діаметрі, що викликало реакцію у вигляді сильного кашлю. Подразнення якого відділу дихальних шляхів мало місце?

A. Правого головного бронха

B Лівого головного бронха

C. Трахеї

D Гортані нижче голосових зв'язок

E. Гортані вище голосових зв'язок

136. При вірусоскопії клітинного моношару, зараженого інфекційним матеріалом, лікар-лаборант поставив діагноз - респіраторно-синцитіальна вірусна інфекція. Які зміни викликає цей вірус у культурі клітин?

A. Утворення багатоядерних клітин

B Тотальна деструкція клітинного моношару

C. Круглоклітинна дегенерація

D Відшарування моношару

E. Наявність тілець Бабеша-Негрі

137. У шматочку шкіри 1х2 см, який доставлений для гістологічного дослідження, знайдено новоутворення бурого кольору діаметром 0,5 см. Мікроскопічно пухлина складається з невусних клітин у вигляді тяжів та гнізд, розташованих у дермі, з бурим пігментом у цитоплазмі, який дає негативну реакцію Перлса. Який пігмент найбільш вірогідний?

A. Гемосидерин

B Меланін

C. Білірубін

D Гемомеланін

E. Гематоїдин

138. Хворому для попередження нападу бронхіальної астми лікар призначив кромолiн натрію. Який із зазначених механізмів може бути найбільш характерним для препарату?

A. Зменшення вмісту iмуноглобулiнiв

B Блокада гiстамiнних рецепторів

C. Стабілізація мембран тучних клітин

D Зв'язування вільного гiстамiну

E. Зменшення вмісту iмуногенiв

139. Основна маса азоту з організму виводиться у вигляді сечовини. Зниження активності якого ферменту в печінці приводить до гальмування синтезу сечовини і нагромадження аміаку в крові і тканинах?

A. Уреази

B Пепсину

C. Аспартатамінотрансферази

D Амілази

E. Карбамоїлфосфатсинтази

140. При обстеженні юнака з розумовою відсталістю виявлено євнухоїдну будову тіла, недорозвиненість статевих органів. В клітинах порожнини рота - статевий хроматин. Який метод генетичного дослідження слід застосувати для уточнення діагнозу?


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 388; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!