ГІСТОЛОГІЯ, ЦИТОЛОГІЯ, ЕМБРІОЛОГІЯ 63 страница



A * ентерогеморагічними E. coli.

B ентеропатогенними E. coli.

C ентеротоксигенними E. coli.

D ентероінвазивними E. coli.

E Ентероадгезивними E. coli.

241.У молодої жінки раптово підвищилась температура до 39 °С і появився сильний головний біль. При огляді відмічено ригідність м’язів потилиці. Зроблено люмбальну пункцію. У мазку із спинномозкової рідини, пофарбованому за Грамом,виявлено багато нейтрофілів і грамнегативних диплококів. Які з наведених бактерій могли бути причиною цієї хвороби?

A *Neisseria meningitidis

B Streptococcus pneumonia

C Haemophilus influenzae

D Staphylococcus aureus

E Pseudomonas aeruginosa

242.Під час виконання земельних робіт один з робітників отримав важку травму. В лікарні йому проведено обробку рани та введено антибіотик пеніцилінового ряду. Через 2 тижні у хворого почались судоми. Який препарат необхідно було ввести хворому, крім вказаного вище?

A *Антитоксин

B Донорський гамаглобулін

C Інтерферон

D Антибіотик з групи аміноглікозидів

E Антибіотик тетрациклінового ряду

243.Для попередження грибкового дисбактеріозу, що розвивається внаслідок інтенсивної антибактеріальої терапії, доцільно одночасно з прийомом антибіотиків призначати відповідний препарат, що містить живі мікроорганізми, не чутливі до антибактерійних антибіотиків. Про які мікроорганізми йдеться?

A *Сахароміцети

B Лактобактерії

C Біфідобактерії

D Кишкові палички

E Молочнокислі стрептококи

244.При бактеріологічному дослідженні сечі виідлено E.coli, мікробне число якої склало 106 КУО/мл. Про що свідчить виділення кишкової палички в сечі у вказаній кількості?

A *Висхідну інфекцію сечових шляхів (пієлонефрит)

B Гломерулонефрит з автоімунним компонентом

C Іфікування сечі мікрофлорою уретри

D Інфікування сечі повітряною мікрофлорою

E Септицемію, що супроводжується виділенням збудника з сечею

245.У хворого з проносами та субфібрильною температурою попередньо було поставлено діагноз "дизентерія". Виділена культура ферментувала глюкозу та манніт до кислоти та газу, повільно розщеплювала лактозу та білок з утворенням індолу. Який з видів збудників дизентерії характеризується вказаними властивостями?

A *S.sonnei

B S.boydiі

C S.flexneri

D S.dysenteriae

E P.shigelloides

246.У хворого з ознаками інтоксикації і ниркової недостатності в сечі виявлені рухливі мікроорганізми з безліччю дрібних завитків, що зафарбувалися по Романовському-Гімзі в рожевий колір. З анамнезу відомо, що хворий кілька днів назад купався у відкритій водоймі. Яке захворювання можна запідозрити?

A * Лептоспіроз

B .Сифіліс

C Грип

D Бруцельоз

E Псевдотуберкульоз

247.Хворому з підозрою на харчову токсикоінфекцію був виставлений діагноз “ботулізм”. Яка тактика лікаря, які препарати необхідно призначити для лікування даного хворого?

A * Промивання шлунка, протиботулінічні сироватки, антибіотики

B Антибіотики, вакцина

C Промивання шлунка, вакцина, антибіотики

D Протиботулінічні сироватки, вакцина

E Промивання шлунка, вакцина, антибіотики

248.У дитячому саду міста М. зареєстрований спалах дизентерії. Які препарати необхідно використовувати для проведення специфічної

профілактики в дітей ?

A *Бактеріофаг

B Антибіотики

C Вакцини

D Пробіотики

E Вітаміни

249.На підставі мікробіологічного обстеження, у хворого фурункульозом була підтверджена стафілококова етіологія захворювання. Який основний метод мікробіологічної діагностики використовувався в даному випадку?

A *Бактеріологічний

B Алергійний

C Серологічний

D Мікроскопічний

E Біологічний

250.При мікроскопії мазка з виділення рани, були виявлені грампозитивні, кулясті клітки, що розташовуються у вигляді ’’грон

винограду’’. До якого виду можуть бути віднесені виявлені мікроорганізми?

A *Стафілококи

B Клостридії

C Стрептококи

D Мікоплазми

E Гонококи

251.У дитини 8 міс. спостерігається дисфункція кишечнику. Якісний і кількісний аналіз кишкової мікрофлори дозволив діагностувати дисбактеріоз. Для лікування дитини був призначений коло-протейний бактеріофаг. Який механізм дії цього препарату?

A *Викликає лізис умовно-патогенних ентеробактерій

B Сприяє розмноженню біфідобактерій

C Підсилює антагоністичну активність лактобацил

D Стимулює синтез секреторного Ig

E Підвищує бар'єрні властивості слизової кишечнику

252.З метою профілактики післяопераційного ускладнення в черевну порожнину хворого ввели 50 мол рідкого полівалентного стафілококового бактеріофага. Який механізм дії цього препарату?

A *Лізис мікробних клітин

B Нейтралізація стафілококових токсинів

C Активізація імунітету

D Затримка росту збудника

E Порушення біосинтезу ферментів патогенності

253.З статевих шляхів чоловіка 35 років, що страждає хронічним уретритом, була виділена Chlamydia trachomatis. Які ще органи може уражати цей збудник?

A *Очі

B Нирки

C Суглоби

D Центральну нервову систему

E Шлунково-кишковий тракт

254.У дитини 6 міс. розвилася гостра кишкова інфекція. З метою

бактеріологічної діагностики був зроблений посів фекалій на середовище Ендо. По характерному росту збудника лікар зробив попередній висновок про те, що збудником захворювання є Escherichia coli. Які колонії були виявлені на середовищі Ендо?

A *Малинові з металевим блиском

B Великі слизуваті

C Дрібні безбарвні

D Блідо-рожеві з білим ободком

E “Повзучий” ріст

255.У бактеріологічну лабораторію доставлений пат.матеріал – гнійні виділення з статевих шляхів хворого з гострим уретритом. Для виділення збудника було приготовлене живильне середовище: сироватковий агар з ванкоміцином і ністатином. Який мікроорганізм передбачається виділити?

A *Гонококк

B Бліду трепонему

C Грибки роду кандіда

D Хламідії

E Золотистий стафілокок

256.У хворого, що знаходиться в опіковому відділенні, виникло гнійне ускладнення. Гній, що виділяється, має синювато-зелений відтінок, що вказує на інфекцію, викликану Pseudomonas aeruginosa. Яка морфологічна ознака характерна для цього збудника?

A *Негативне фарбування по Граму

B Наявність спор

C Кокова форма

D Розташування клітин парами

E Утворення міцелію

257.У хворого з підозрою на поворотний тиф узята кров у період підйому температури. З крові приготували мазок „товста крапля” для бактеріоскопічного дослідження. Який метод фарбування варто використовувати для виявлення збудника?

A *По Романовському – Гімзі

B По Цілю- Нільсену

C По Буррі – Гінсу

D По Нейссеру

E По Ожешку

258.У бактеріологічну лабораторію доставлені блювотні маси хворого з підозрою на холеру. З пат.матеріалу приготовлений препарат “висяча крапля”. Який метод мікроскопії буде використаний для виявлення збудника по його рухливості?

A *Фазово-контрастна

B Електронна

C Імунна електронна

D Люмінесцентна

E Імерсійна

259.При санітарно-бактеріологічному обстеженні м’ясних виробів (варена ковбаса, на вимогу покупця) було проведено висів на спеціальні живильні середовища (МПА, Ендо, Вільсона-Блера). Через дві доби на МПА виявлено більше 250 колоній, на

Ендо – 45 колоній, на Вільсона-Блера – 3 колоній. Як можна оцінити ступінь свіжості та якість даного виробу?

A *Сильно забруднений, непридатний до вжитку

B Чистий, в межах норми

C Помірно забруднений, в межах норми

D Забруднений кишковою паличкою, в межах норми

E Забруднений клостридіями, непридатний до вжитку

260.Під час перевірки повітря в операційній до проведення оперативного втручання було отримано наступні результати: на МПА виросло 356 колоній, на кров’яному агарі – 6 золотого кольору колоній з чіткою зоною гемозу навколо. Чи відповідає таке повітря нормам?

A *Забрудене золотистим стафілококом

B Відповідає нормі

C Відповідає помірному забрудненню

D Важко оцінити результат

E Забруднена грибами

261.При мікроскопічному дослідженні струпа скотаря з підозрою на сибірку у препараті виявлено характерні Гр+ палички, оточені капсулою, які при культивуванні на середовищах давали колонії у вигляді „гриви лева”. Які препарати слід використати для профілактики членів сім’ї, що буди в контакті з хворим та хворими тваринами?

A * Протисибірковий гамаглобулін

B Вакцину СТІ

C Вакцину СТІ-1

D Протиправцеву сироватку

E Секстаанатоксин

262.У лікарню надійшов хворий 55 років з характерною висипкою, лихоманкою, запамороченням. Поставлено попередній діагноз - “висипний тиф”. Більше схожих випадків захворювання не зареєстровано. В юності (15 років) переніс висипний тиф в інтернаті. Про яке захворювання може йти мова?

A * Хвороба Брила

B Черевний тиф

C Кір

D Краснуха

E Холера

263.Після тривалого лікування антибіотиками у пацієнта розвинулися симптоми стоматиту. У препататах, приготованих зі слизової рота виявлені овальні поліморфні Грам-позитивні мікроорганізми, розташовані скупченнями. Який з перелічених нижче мікроорганізмів може бути причиною таких проявів?

A * С.albicans

B C.perfringens

C S.aureus

D S.pyogenes

E C.pylori

264.При ідентифікації культури коринебактерій дифтерії використовують вивчення культуральних властивостей, ферментація крохмалю, гемолітичну активність для:

A *визначення біоварів

B Визначення сероварів

C Визначення токсигенності

D Фаготипування

E Визначення бактеріоцинів

265.Після огляду хворої на ангіну дівчинки 6 років, лікар запідозрив дифтерію. Він взяв для дослідження мазок зі слизової мигдаликів. Яка мікроскопічна картина є характерною для збудника цього захворювання?

A * Грампозитивні палички, розташовані під кутом

B Грампозитивні коки, розташовані ланцюжками

C Грамнегативні коки, розташовані парами

D Грам негативні палички, розташовані хаотично

E Грамнегативні коки, розташовані парами

266.Визначення сероваріанту холерного вібріона дозволяє ідентифікувати виділений штам та відслідковувати епідемічну ситуацію. Як це проводиться?

A *РА з О-специфічною і типоспецифічними сироватками

B За Мурерджі

C За Хейбергом

D За чутливістю до поліміксину

E За аглютинацією курячих еритроцитів

267.Зі скаргами характерними для чуми до лікаря звернувся геолог, який повернувся з експедиції. При обстеженні лікар виявив симптоми пневмонії. Який метод мікроскопії дослідного матеріалу (харкотиння) дозволить виявити характерні для збудника чуми нерівномірність зафарбовування?

A * метиленовим синім (за Лефлером)

B Фуксином Пфейфера

C Фуксином Циля

D Романовського-Гімзи

E Грама

268.При вивченні властивостей виділеної від хворого культури шигел встановлено наявність екзотоксину. Для якого виду шигел характерна ця ознака?

A *S. dysenteriae

B S. flexneri

C S.boydii

D S. sonnei

E -

269.У хворого на черевний тиф при проведенні серологічного дослідження (р-ція Відаля) виявлено О- і Н-аглютитиніни у титрі 1: 800 і 1:200 відповідно. Це свідчить про

A *період реконвалесценції

B Раніше перенесене захворювання

C Проведене щеплення

D Початок захворювання

E Неможливість підтвердити діагноз

270.При поточному контролі санітарно-епідемічного стану аптеки проведено бактеріологічне дослідження повітря. Встановлено наявність у ньому бацил, дріжджоподібних грибів, гемолітичних стептококів, мікрококи. Які з виявлених мікроорганізмів свідчать про пряму епідемічну небезпеку?

A *гемолітичні стрептококи

B Мікрококи

C Бацили

D Дріжджоподібні гриби

E -

271.Звичайно грунт є не сприятливим середовищем для більшості патогенних видів бактерій, вірусів, грибів і найпростіших. Проте, як фактор передачі ряду збудників інфекційних захворювань він відіграє важливу роль. Які з названих мікроорганізмів найдовше можуть зберігатися у грунті?

A *Мікобактерії туберкульозу

B Збудники чуми

C Холерний вібріон

D Збудники туляремії

E Шигели

272.З метою масового обстеження студентів на носійство S.aureus перед виробничою практикою у дитячому відділенні клінічної лікарні було використано елективне середовище з метою отримання чистої культури цього збудника. Яке з перерахованих середовищ було використано?

A *Жовтково-сольовий агар

B Середовище Ендо

C М’ясо-пептонний агар

D Середовище Вільсона-Блера

E Кров’яний телуритовий агар

 

273.У працівника м’ясокомбінату після роботи з черговою партією м’яса худоби (вівці) через декілька тижнів розвинувся артрит, що супроводжувався запаленням регіонарних лімфатичних вузлів, болем, підвищенням температури, станом алергії. При проведенні лабораторних досліджень збудника не було виділено одразу, проте встановлено позитичну алергічну пробу Бюрне. Які мікроорганізми могли викликати дане захворювання?

A *Збудники бруцельозу

B Збудники туберкульозу

C Збудники сибірки

D Збудники сальмонельозу

E Збудники дифтерії

274.При дослідженні підозрілих м’ясних продуктів (сосиски), що мали характерних гнилісний запах було виділено грамнегативні паличковидні мікроорганізми, рухливі, що добре росли на МПА з ефектом „роїння”. При посіві в конденсаційну воду на поверхні середовища утворювали наліт димчасто-голубого кольору. Який мікроорганізм між спричинити гнилісний розпад даного продукту?

A *Протей

B Кишкова паличка

C Сальмонели

D Холерний вібріон

E Шигели дезентерії

275.В колективі дошкільної установи одночасно виявили декілька дітей з катаральним запаленням слизової оболонки трахеї та бронхів. За клінічними проявами запідозрено коклюшну інфекцію. Яким чином, як правило, передається коклюш?

A * Повітряно-краплинним

B Аліментарним

C Повітряно-пиловим

D Контактним

E Трансмісивним

276.В хірургічному стаціонарі зафіксовано виникнення гнійно-запальних уражень післяопераційних ран одночасно у декількох хворих. При бактеріологічному дослідженні встановлено, що з матеріалу усіх хворих виділено культуру стафілокока. Запідозрено спалах госпітальної інфекції. Які з перерахованих властивостей визначають стафілококів як збудників госпітальних інфекцій?

A * Полірезистентність до антибіотиків

B Виділення екзотоксину

C Виділення ферментів патогенності

D Широке розповсюдження

E Стійкість до фізичних факторів

277.До інфекційного відділення госпіталізували хворого з ознаками загальної слабкості, сильними головними і м’язовими болями, високою температурою, гіперемією обличчя. Встановлено, що тиждень назад хворий відпочивав біля озера. Лікар запідозрив лептоспіроз. Яким чином лептоспіри могли потрапити до організму хворого?

A * З водою

B З повітрям

C З ґрунтом

D З їжею

E Через предмети вжитку

278.Після вживання тістечок, які зберігались протягом доби при кімнатній температурі, у хворого з’явились ознаки гострого кишкового отруєння. З тістечок виділена чиста культура грам позитивних коків, які утворювали зону гемолізу на кров’яному агарі, проявляли лецитиназну активність на жовточно-сольовому агарі, утворювали пігмент при культивуванні на світлі на молочно-сольовому агарі, коагулювали плазму протягом двох годин. Які мікроорганізми спричинили захворювання?

A * Staphylococcus aureus

B Staphylococcus epidermidis

C Staphylococcus saprophyticus

D Salmonella typhimurium

E Salmonella enteritidis

279.В бактеріологічну лабораторію поступив досліджуваний матеріал (промивні води,в’ялена риба домашнього приготування), взятий у хворого з підозрою на ботулізм. На яке поживне середовище слід зробити первинний посів матеріалу?

A * Середовище Кітта-Тароцці

B Цукрово-кров’яний агар

C Цукровий м’ясо-пептонний агар

D Цукровий м’ясо-пептонний бульйон

E Сироватковий агар

280.У юнака 18 років внаслідок ендогенної інфекції виник апендицит. Який з мікроорганізмів, що мешкають у кишечнику можна виключити з числа імовірних збудників цього захворювання?

A *Біфідобактерії

B Бактероїди

C Ентерококи

D Ешеріхії

E Протеї

281.30-річний чоловік хворів на уретрит, потім інфекція поширилася на простату. З метою мікробіологічної діагностики було проведено культуральне дослідження. Ріст збудника вдалося одержати тільки на поживному середовищі із додаванням 10\% сечі. До якої групи мікроорганізмів найбільш імовірно відноситься збудник?

A *Мікоплазми

B Нейссерії

C Хламідії

D Гарднерели

E Стафілококи

282.До інфекційної лікарні доставлено літнього чоловіка, безпритульного. У хворого: висока температура, запаморочення, висип на шкірі. Враховуючи, що хворий страждає також на педікульоз, лікар запідозрив висипний тиф. Який метод

діагностики найдоцільніше використати для підтвердження діагнозу?

A *Серологічний

B Бактеріологічний

C Вірусологічний

D Мікроскопічний

E Алергологічний

283.З блювотних мас хворого на гострий гастроентерит виділені Гр- дуже рухливі мікроорганізми у вигляді злегка зігнутих паличок. Які дослідження дозволять з‘ясувати, чи є виділений мікроорганізм холерним вібріоном?

A *Вивчення антигенних та біохімічних властивостей

B Виявлення ферментів патогенності

C Визначення токсигенності у реакції преципітації

D Визначення чутливості до антибіотиків

E Зараження лабораторних тварин

284.У хлопчик 8 років на голові з‘явилися осередок облисіння. Волосся обламане на висоті 5-8 мм, пеньки волос покриті чохлом із спор гриба. Уражене волосся дає зелене випромінювання при люмінесцентному освітленні у темному приміщенні. Який з патогенних грибів є найбільш імовірною причиною захворювання?

A *Microsporum

B Trichophyton

C Epidermoptyton

D Sporotrichum

E Cladosporium

285.У лабораторію доставлено кров хворого з підозрою на черевний тиф для проведення серологічного дослідження. Реакцію Відаля ставив недостатньо кваліфікований лаборант, який обмежився використанням тільки О та Н діагностикумів з сальмонел тифу. Які ще діагностикуми слід було використати для правильної постановки реакції Відаля?

A *Паратифів А та В

B К та Vі діагностикуми сальмонел тифу

C Холери та дизентерії

D Висипного та поворотного тифу

E Еритроцитарні О та Н діагностикуми

286.У дитини 2,5 років з підозрою на дифтерію зіву взяли мазок із слизової та зробили посів на зсілу кінську сироватку. Яке призначення цього етапу мікробіологічної діагностики?

A *Виділення чистої культури

B Визначення біохімічних властивостей

C Виявлення токсигенності

D Визначення серотипу токсину

E Дослідження антигенних властивостей

287.У бактеріологічній лабораторії досліджуються овочеві консерви, які були причиною захворювання кількох людей на ботулізм. Дотримання яких умов культивування буде найбільш суттєвим для виявлення збудника у досліджуваному матеріалі?

A *Відсутність кисню


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 601; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!