Судово фінансово-економічна експертиза.



 

Судово фінансово-економічна експертиза на основі вивчених документів господарського обліку дозволяє встановити:

1. Фактичні дані про здійснення фінансово-господарських операцій;

2. Економічні показники;

3. Наявність чи відсутність господарських засобів;

4. Способи перекручення бухгалтерської звітності (фальсифікації балансів);

5. Негативні наслідки порушення податкового законодавства;

6. Досліджує балансові взаємозв'язки даних обліку в зв'язку з конкретними обставинами порушення податкового законодавства, які встановлюють:

а)                                  По відображеннях в журналах ордерах;

б)                                  Відомостях та інших реєстрах, де накопичується інформація, в головній книзі реєстрації господарських операцій, а також на балансі підприємства і додатку до балансу, включаючи звіт про фінансові результати і їх використання.

 

Крім цього, ця експертиза(передбачає вирішення питання про правильність укладання договорів, ціноутворення, визначення витрат виробництва.

 

Отримані при цьому відомості дозволяють експертам відповісти на кардинальні питання слідства про те, який розмір податку не сплачено до бюджету.

Перед судовою фінансово-економічною експертизою можуть бути поставлені такі питання:

1. Яка фактична собівартість реалізованої продукції;

2. Чи підлягає оподаткуванню сума, отримана від певної господарської операції;

3. В результаті яких порушень виникло зниження бази оподаткування;

4. Яка сума податків не сплачена до бюджету в результаті допущеного порушення;

5. Чи своєчасно і в повному обсязі проведено підприємством перерахування в бюджет податкових платежів.

Для вирішення цих питань в розпорядження судового експерта повинні бути надані: справжня бухгалтерська звітність, підписана особами, які відповідають за її достовірність і пред'явлена в податковий орган, а також система розрахункових записів. Якщо накопичуючі документи бухгалтерського обліку відсутні, то необхідно представити первинні документи.

Судово-товарознавча експертиза.

 

Досліджує речові докази, зокрема по податковим злочинам, продукцію, для вирішення питань про її якість, сортність і можливу вартість.

Комплексна експертиза.

 

Це експертизи технічні і бухгалтерські по конкретним комп'ютерним програмам на предмет їх відповідності діючим правилам постановки бухгалтерського обліку і звітності.

Експертиза матеріалів, речей і виробів.

Ця експертиза включає в себе:

1. Експертизу волокнистих матеріалів і виробів з них;

2. Експертизу лакофарбових матеріалів і покриттів;

3. Експертизу нафтопродуктів і паливо-мастильних матеріалів;

4. Експертизу виробів із скла, кераміки і силікатних матеріалів;

5. Експертизу металів, сплавів і виробів із них;

6. Експертизу фармацевтичних препаратів і наркотичних речовин;

7. Експертизу отруйних, сильнодіючих та інших хімічних речовин.

 

Вказані експертизи вирішують різноманітні питання ідентифікаційного плану і технологічного процесу.

Всі експертизи призначаються тільки після порушення кримінальної справи.

Аудиторські перевірки

 

Аудиторська перевірка дозволяє встановити достовірність бухгалтерської звітності підприємства і відповідність здійснених ним фінансових чи господарських операцій діючому законодавству.

 

Вона може бути проведена на основі документів, вилучених слідчим в установленому законом порядку.

 

За своїм змістом аудиторські перевірки являють собою незалежну експертизу, яка здійснює аналіз публічної фінансової звітності господарського суб'єкта з метою встановлення її достовірності, повноти, відповідності діючому законодавству і порядку ведення бухгалтерського обліку, складання фінансової звітності та інших видів контрольної роботи.

Недоліком аудиторської перевірки є те, що в ході її проведення використовуються традиційні методи документальної ревізії і фактичного контролю (як при Інвентаризації).

Подібним шляхом не вдається виявити методи і способи фальсифікації бухгалтерських балансів. Аудитор перевіряє документальне підтвердження записів в бухгалтерському обліку з виходом їх на баланс і на звіт.

 

Іншими словами, він перевіряє наявність первинних документів, які фіксують відомості про господарські операції та їх подальше відображення.

 

Коли в документи заносяться неправдиві відомості, аудитор, на відміну від судового експерта, не може визначити недостовірність первинних документів, а тому не може встановити фальсифікацію балансу і тим самим спосіб скоєння податкового злочину. 9. Забезпечення відшкодування збитків, заподіяних податковими злочинами.

 

Одна із важливих задач при розслідуванні податкових злочинів-забезпечення цивільного позову і відшкодування заподіяної державі шкоди.

 

Як зазначалося вище, безпосереднім об'єктом податкових злочинів являються відносини, які виникають з приводу несплати податків.

 

Наслідком злочинного порушення податкового законодавства являються збитки, спричинені державі, яка не отримала в бюджет кошти, що їй належать і які вона повинна була отримати.

 

Так як контроль за дотриманням податкового законодавства покладений на податкові інспекції, то саме вони повинні забезпечувати правильність застосування фінансових санкцій за порушення зобов'язань перед бюджетом і своєчасно стягнути кошти по них.

 

Звідси випливає, що саме податкові служби зобов'язані заявляти цивільні позови, в тому числі і в кримінальному процесі, з метою відшкодування збитків державі. На практиці так частіше всього і буває.

 

З метою забезпечення цивільного позову слідчий зобов'язаний накласти арешт на грошові кошти та майно обвинувачених або інших осіб, у яких знаходиться майно, отримане злочинним шляхом.

 

Порядок зберігання арештованих грошових коштів визначається згідно діючого законодавства.

Якщо мова йде про арешт майна підприємства, то слід мати на увазі, що він може бути накладеним лише в тому випадку, коли обвинувачений є його власником чи співвласником, а також якщо мають місце дані про те, що приховані від податку засоби привласнені цим підприємством.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 196; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!