Інформаційні системи і технології в сфері послуг



Система інформаційних технологій. Поняття інформаційних технологій. Класифікація інформаційних технологій. Вплив інформаційних технологій на розвиток туризму.     

Системи бронювання та резервування. Характеристики комп’ютерних систем бронювання та резервування. Система бронювання Amadeus. Система бронювання TravelPort (Galileo, Worldspan). Система бронювання Sabre. Інші іноземні системи бронювання. Вибір системи бронювання.

Глобальні комп'ютерні мережі. Напрямки використання Інтернету. Характеристика туристичних серверів. Електронна комерція в туризмі.

Мультимедійні технології. Основні відомості про мультимедіа. Електронні каталоги.

Інформаційні системи менеджменту. Класифікація інформаційних систем менеджменту. Пакети управління туристичними фірмами. Програма «Само-Тур». Програмний комплекс «Мастер-Тур». Інші програмні продукти.

Інформаційні технології в системах управління готельним комплексом. Загальна характеристика готельного комплексу. Система Fidelio. Інші програмні продукти. Порівняльна характеристика систем управління готельним комплексом.

Засоби комунікації та зв'язку. Класифікація засобів оргтехніки. Способи передачі інформації. Класифікація каналів зв’язку. Телефонний зв’язок. Комп’ютерна телефонія. Радіотелефонний зв’язок. Системи стільникового радіотелефонного зв’язку. Транкингові радіотелефонні системи. Персональний супутниковий радіозв’язок. Пейджингові системи зв’язку. Відеозв’язок. Факс.

Засоби оргтехніки, що використовуються в туризмі. Копіювально-множні засоби. Сканери. Засоби відображення інформації. Слайдпроектори. Рідкокристалева проекційна панель. Апарати для знищення документів.

Соціологія туризму

 

Соціологія туризму як наукова дисципліна, її виникнення та розвиток. Визначення соціології туризму. Об'єкт і предмет дослідження соціології туризму. Функції соціології туризму. Поняття та категорії соціології туризму. Соціологічні ідеї туризму в сумісних соціально-гуманітарних науках. Становлення соціології туризму: основні теоретичні підходи. Інституалізація соціології туризму.

Туризм як соціокультурний феномен та його інституціональні характеристики. Соціокультурні явища і феномени: сутнісні ознаки. Соціокультурні характеристики туризму. Соціальний інститут туризму: родові ознаки. Туризм як господарчий і культурний соціальний інститут. Соціальний інститут туризму: родові ознаки. Туризм як господарчий і культурний соціальний інститут.

Людина у сфері туризму, особливості її поведінки. Людина як жива біопсихосоціальна система. Турист: визначення і соціально-демографічні характеристики. Людина в туристичній сфері: типи, статуси і ролі. Поведінка людини: соціологічний дискурс. Модель туристичної поведінки.

Туристична діяльність і туристичні господарчі організації. Туристична діяльність: родові ознаки. Структура та функції туристичної діяльності. Класифікація туристичної діяльності. Туристична господарча організація: родові ознаки. Характеристика туристичної господарської організації. Механізми побудови туристичної господарської організації. Типологія туристичних господарчих організацій. Лідерство і менеджмент в туристичних господарчих організаціях.

Туристична група та її соціологічна характеристика. Соціально-групові характеристики туристичних груп. Соціальні статуси і ролі в туристичній групі. Лідерство і керівництво в туристичній групі. Конфлікти в туристичній групі.

Методологія, напрями і технології соціологічних досліджень у сфері туризму. Методологія і напрями соціологічних досліджень у сфері туризму. Методика і техніка соціологічних досліджень у сфері туризму. Соціологічний аналіз та використання його результатів у сфері туризму.

 

ПРАВО (ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТУРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ)

Теоретичні аспекти функціонування галузі туризму як об’єкта правового регулювання. Історія розвитку міжнародного туризму. Вивчення міжнародного туризму в зарубіжній та вітчизняній науці. Сучасна термінологія та понятійний апарат міжнародного туризму.

Правові основи міжнародного туризму. Міжнародно-правове регулювання туристичної діяльності: класифікація нормативних правових актів. Поняття, зміст і особливості туристичних формальностей. Правовий статус міжнародних організацій у сфері туризму.

Всесвітня туристична організація як основний регулятор міжнародного туризму. Історія утворення, особливості статуту та система постійних діючих органів ЮНВТО. Дослідження основних напрямів діяльності ЮНВТО. ЮНВТО як основний регулятор міжнародного туризму. Співробітництво України та ЮНВТО.

Система державного регулювання та правового забезпечення туристичної діяльності. Суть та моделі державного регулювання туристичної діяльності. Нормативно-правова база державного регулювання туристичної діяльності. Функції та методи державного регулювання в галузі туризму. Шляхи удосконалення державного регулювання туристичної діяльності в Україні.

Правові аспекти заснування та функціонування туристичних підприємств. Організаційно-правові форми підприємницької діяльності в сфері туризму. Державна реєстрація туристичної організації та індивідуального підприємця. Правове регулювання кадрового забезпечення діяльності туристичних підприємств.

Цивільно-правове регулювання туристичної діяльності. Правове регулювання договірних відносин туроператора з турагентом і страховою компанією. Правові аспекти взаємодії клієнта та туристичного підприємства. Конфлікти між туристичною фірмою і споживачем туристичних послуг. Юридична відповідальність сторін. Правоохоронні органи як суб'єкт захисту прав туриста і туристичного підприємства.


Література

Географія туризму

1. Безуглий В. В., Козинець С. В. Регіональна економічна і соціальна географія світу: Посібник / В. В. Безуглий. – К., 2003.- 280 с.

2. Бейдик О.О.Рекреаційні ресурси України: Навч.пос./ О. О. Бейдик -К., 2010.- 404 с.

3. Дубович І. А. Країнознавчий словник-довідник / І. А. Дубович. – Л., 2002.

4. Из всемирного наследия ЮНЕСКО. 70 чудес света. - М., 2006. - 392 с.

5. Истомин В. И., Лагутенко Б. Т. Страны мира: справочник туроператора и туриста/ В. И. Лагутенко. – М.,2000.- 410 с.

6. Любіцева О.О., Романчук . Паломництво і релігійний туризм: Навч.пос. / О. О. Любіцева. - К., 2011.- 416 с.

7. Стафійчук В. І., Малиновська О. Ю. Туристичне країнознавство: туристичні ресурси світу: Навч.пос./ В. І. Стафійчук.- К., 2009.- 427 с.

8. Устименко Л.М. Основи туризмознавства: Навч.пос./ Л. М. Устименко – К., 2011.- 345 с.

9. Яценко Б.П., Бабарицька В.К. Країнознаквство: основи теорії. Навч.пос./ Б.П. Яценко - К.: Либідь, 2009. – 312 с.

10. Яценко Б.П., Стафійчук В.І.Політична географія. Навч. пос./ Б.П. Яценко - К,.2007.- 255 с.

ОРГАНІЗАЦІЯ ТУРИЗМУ

Основи туризмознавства

1. Биржаков М. Б. Введение в туризм: Ученик / М. Б. Биржаков.- СПб., 2006.- 512 с.

2. Зорин И. В., Квартальнов В. А. Энциклопедия туризма: Справочник / И. В. Зорин.- М., 2003.-368 с.

3. Ильина Е. Н. Туроперейтинг: организация деятельности: Учебник / Е. Н. Ильина.- М., 2000.- 256 с.

4. Егоренков Л. И. Экология туризма и сервиса: Учеб. пособие / Л. И Егоренков.- М.: Финансы и статистика, 2003. - 208 с.

5. Квартальнов В. А. Туризм: Учебник / В. А. Квартальнов.- М., 2000. - 320 с.

6. Кифяк В. Ф. Організація туристичної діяльності в Україні / В. Ф. Кифяк.- Чернівці.-2003.-312 с.

7. Сенин В. С. Организация международного туризма / В. С. Сенин.- М., 2000.-400 с.

8. Сокол Т. Г. Організація туристичної діяльності в Україні: Навчальний посібник / Т. Г. Сокол.- К., 2001.-200 с.

9. Туристичні ресурси України: Зб. наук. ст. - К., 1996.- 310 с.

10. Устименко Л. М. Основи туризмознавства. Навч. посібник / Л. М. Устименко.- К., 2011.- 345 с.

ОРГАНІЗАЦІЯ ТУРИЗМУ


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 323; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!