КОМПЛЕКСНОГО ДЕРЖАВНОГО ІСПИТУ



З ПСИХОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

НАПРЯМУ ПІДГОТОВКИ 6.030103 «ПРАКТИЧНА ПСИХОЛОГІЯ»

 

Комплексний державний іспит з психологічних дисциплін здійснюється у письмовій формі згідно екзаменаційного білета. Кожен білет державного іспиту містить 5 запитань, які охоплюють програми провідних дисциплін спеціальності «Практична психологія». Усі екзаменаційні завдання, зазначені в екзаменаційному білеті з комплексного державного іспиту є рівнозначними за їх внеском до загальної оцінки за іспит та, відповідно, оцінюються двадцятьма балами кожне. Послідовність відповідей не має значення. У процесі підготовки до іспиту студенту не дозволяється користуватися жодними допоміжними матеріалами: записами, словниками, довідниками, конспектом тощо.

Відповідь студента на державному іспиті оцінюється на закритому обговоренні Державної екзаменаційної комісії та по завершені оголошується.

1. 18-20 балів (A) ставиться за повну, чітку і вірну відповідь на питання, яка свідчить про глибоке проникнення у його суть, його розкриття та містить елемент самостійності у вивченні матеріалу та його критичну оцінку; логічний і аргументований виклад думок.

2. 15-17 балів (B, C)ставиться за правильну, але недостатньо повну чи недостатньо аргументовану відповідь на питання, що показує знання студентом матеріалу, яке не виходить за межі лекційного курсу.

3. 11-14 бали (D, E) ставиться за формально правильну, але недостатньо аргументовану, неточну відповідь, яка, однак, в цілому частково розкриває суть питання.

4. 0-7 балів (Fx, F) ставиться за невірну відповідь на питання, неточне (невірне) розуміння суті понять при відсутності відповідей на додаткові питання.

 

 

Оцінка

в балах

Оцінка

за національною шкалою

Оцінка

за шкалою ECTS

Критерії оцінок

Оцінка Пояснення
90-100 Відмінно A Відмінно (відмінне виконання лише з незначною кількістю помилок) Студент детально знає теоретичний матеріал та матеріал практичних занять, уміє давати визначення основних понять, закономірностей та характеристики психічних явищ, вміє пояснити умови формування та розвитку пізнавальних процесів, фактори формування особистості та індивідуальних її особливостей; володіє вміннями використання методів психології для вивчення психіки дітей і дорослих; вміє організовувати педагогічне спілкування в процесі навчання та виховання учнів, враховуючи вікові та індивідуальні їх особливості, (активізувати розумовий їх розвиток та особистісні якості); розуміє сутність основних положень теорії та вільно їх трактує, оперує науковою термінологією. Він знає зміст базових психологічних понять, вільно орієнтується за ними, вміє описати та проаналізувати будь-яке психічне явище, віднести його до певного компоненту структури психіки, пояснити його взаємозв’язок з іншими компонентами психіки, уміє виконувати ряд досліджень. На запитання викладача по програмі курсу відповідає не вагаючись. Виконав всі види практичних робіт. Опрацював теми для самостійного вивчення.
82–89

Добре

B Дуже добре (вище середнього рівня з кількома помилками) Студент добре засвоїв теоретичний матеріал, володіє основними даними з першоджерел та рекомендованої літератури, аргументовано викладає їх; має практичні навички, висловлює свої міркування з приводу тих чи інших проблем, але припускається певних неточностей і похибок у логіці викладу теоретичного змісту або при аналізі практичного.
75–81 C Добре (в загальному вірне виконання з певною кількістю суттєвих помилок) Все вище вказане студент виконує не повною мірою, однак добре знає теорію й практику, методи досліджень, виконує завдання викладача. При відповідях на запитання інколи вагається, але знаходить вірні рішення. Опрацював теми для самостійного вивчення.
67–74 Задовільно D Задовільно (непогано, але зі значною кількістю недоліків) Знає основні теоретичні положення, вміє складати компонентні та комплексні характеристики, відповідає на більшу частину запитань викладача, виконав практичні завдання, опрацював більшість тем самостійного вивчення.
60–66 E Достатньо (виконання задовольняє мінімальним критеріям) Студент в основному опанував теоретичними знаннями навчальної дисципліни, орієнтується в першоджерелах та рекомендованій літературі, але непереконливо відповідає, плутає поняття, додаткові питання викликають невпевненість або відсутність стабільних знань; відповідаючи на запитання практичного характеру, виявляє неточності у знаннях, не вміє оцінювати факти та явища, пов’язувати їх із майбутньою діяльністю; несамостійний у відповіді та судженнях.
35–59

Незадовільно

FX Незадовільно (з можливістю повторного складання) Студент не опанував навчальний матеріал дисципліни, не знає наукових фактів, визначень, майже не орієнтується в першоджерелах та рекомендованій літературі, відсутні наукове мислення, та сформованість практичних навичок. Не виконані вимоги для оцінки «задовільно».
1–34 F Незадовільно (з обов’язковим повторним курсом) Знання студента з екзаменованої дисципліни практично відсутні, вміння орієнтуватися у навчальному матеріалі несформовані.

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 110; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!