Зміст програми державного іспиту з психологічних дисциплін



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА

 

КАФЕДРА ПРАКТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

декан факультету педагогіки,

психології та соціальної роботи

проф. Зварич І. М.

«6» лютого 2014 р.

 

ПРОГРАМА

КОМПЛЕКСНОГО ДЕРЖАВНОГО ІСПИТУ

З ПСИХОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

 

«Загальна психологія»

«Соціальна психологія»

«Вікова і педагогічна психологія»

«Психодіагностика»

«Методи психотерапевтичної роботи»

 

 

Галузь знань            03.01 – «Соціально-політичні науки»

 

Напрям підготовки               6.030103 - «Практична психологія»

 

Освітньо-кваліфікаційний рівень – бакалавр

 

Чернівці 2014


Пояснювальна записка

 

Робоча програма комплексного державного іспиту включає в себе основні положення нормативних курсів, визначених стандартом підготовки студентів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» напряму 6.030103 – «Практична психологія». Обсяг програмного матеріалу з кожної дисципліни пропорційний кількості кредитів. Комплексний державний іспит перевіряє знання теоретичних основ загальної, соціальної, вікової та педагогічної психології, опанування методами практичної психодіагностики та методами психотерапевтичної роботи.

Основна мета державного іспиту – виявлення теоретичної та практичної підготовки студентів до виконання обов’язків практичного психолога, опанування майбутніми фахівцями досягнень світової цивілізації в галузі психологічної науки, встановлення рівня сформованості у них дослідницьких умінь та навиків, розвиток умінь застосовувати набуті психологічні знання у процесі практичної роботи.

Зміст програми комплексного державного іспиту          охоплює навчальний матеріал з таких дисциплін: загальна психологія, соціальна психологія, вікова та педагогічна психологія, психодіагностика, методи психотерапевтичної роботи. Навчальний матеріал, який включено до змісту програми державного іспиту, базується на класичних психологічних теоріях видатних вітчизняних і зарубіжних учених, сучасних концепціях. Програма охоплює: основи теорії загальної психології та найважливіші теоретичні та практичні питання соціальної психології; практичні завдання, спрямовані на побудову експерименту, аналіз психологічного стану об’єкта, вибору адекватних особистості та ситуації методів психодіагностики.

Студент повинен знати предмет, задачі й міждисциплінарні зв’язки загальної психології, історію її становлення, основні теоретико-методологічні проблеми, фундаментальні психологічні поняття (індивідуально-психологічні властивості особистості, види психічних процесів), прикладні аспекти соціальної психології (фрустрація, конформізм, соціалізація, конфлікт, атракція). Методи психодіагностики, їх різновиди та призначення, різновиди корекційної роботи з урахуванням визначеної проблеми. Коло проблем педагогічної психології; їх значення в науковій та практичній парадигмі; методологічний формат педагогічної психології (методологічні принципи) та методи педагогічної психології; сутність моделювання та постановки виховних задач; етіологія типів дитячого маніпулювання та способи її нейтралізації. Загальну характеристику онтогенезу людської психіки; вікову періодизація психічного розвитку.

Студент повинен вміти: аналізувати проблеми згідно запиту на психодіагностичне обстеження; володіти інструментарієм та технологією його використання з метою діагностування психічних явищ; відбирати необхідні методи дослідження та створювати комплекси методів і конкретних методик для забезпечення об’єктивності й надійності результатів; формувати вибірку досліджуваних у відповідності з вимогами психодіагностики; визначати об’єкт, предмет, мету, гіпотезу, завдання дослідження; відбирати адекватні статистичні та клінічні методи опрацювання результатів дослідження, вміти проводити їх кількісну і якісну інтерпретацію; методологічно та концептуально обґрунтовувати висновки за емпіричними дослідженнями (поставлений діагноз щодо вирішуваної проблеми, розробки програм профілактики й корекції); оформляти наочне наведення показників результатів дослідження; на основі висновків розробляти поради й рекомендації досліджуваним і значущим оточуючим по організації превентивної роботи й корекції окремих психічних явищ.

Зміст програми державного іспиту з психологічних дисциплін

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 118; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!