Апостоли ніби все знали, і пророцтва читали, це ж не були якісь тайні писання. Це можна знайти в книзі Ісаї пророка з 43 по 53 розділи.



Що Місія має постраждати, про це говорили пророки : Слуга Божий буде Син Чоловічий.

       Про це говорив і Даниїл пророк в 7 розділі 13-14 стиха своєї книги: «Це Син Чоловічий, який приходить у славі».

       Дуже часто Христос Себе Сином Чоловічим називає, прямо цитуючи Даниїла. Пригадуєте, як Понтія Пілат Його про це питає на суді: «Чи Ти цар?» А Христос каже: «Так, ти сказав, що Я Цар і від нині побачите Сина Чоловічого, що приходить на хмарах у славі».

З одного боку що Христос хотів сказати? Про Своє славне пришестя у воскресіння. Після тої ганьби Голгофи - славне пришестя у воскреслім тілі. А також друге славне Його пришестя, якого ми ще очікуємо. Тут Христос цитує Даниїла пророка. З одного боку втілює вже це пророцтво у Своєму воскресінні, а з другого боку каже, що треба ще очікувати до повного здійснення у майбутньому.

І коли ми таким чином зіставимо разом все те, що пророки сказали про Месію, починаючи від того де, коли і від кого має народитися, як розпізнати, що це саме Той очікуваний Месія, по яких знаках Його розпізнати. Той, який народиться, буде Син Божий і одночасно Син Людський, а також великим Пророком. Те ж сказав би і Мойсей. Помазаник Месія, а по грецькі Христос. Христос це переклад з грецької від слова «помазаник» або Месія.

Що Він буде робити? Його місія - зціляти, оздоровляти, зціляти недужих, воскрешати померлих.

Що буде далі? Постраждає. Страждання мали свій колосальний сенс - щоб понести на Собі, як Агнець Пасхальний аж до заколення, людські немочі і гріхи. Брати на Себе гріх світу як доповнив Іван Хреститель.

Що буде далі? Тоді побачать люди Його, Сина Чоловічого славу.

В чому слава Сина Чоловічого? В чому слава людини? В перемозі над смертю.

Адже смерть знеславлює людину. Бо вона пов’язана з гріхом. Гріх обмежує, тому смерть як наслідок гріха робить те саме, тільки з фізичного боку людини. І ми знаємо, коли поглянемо на померлу людину, як смерть спотворює риси обличчя і як би ми цю людину не любили, на третій день максимум її ховають. Розклад, тління є зовнішнім виявом того, що гріх є внутрішньо у людини. І тому, коли Христос приходить у воскреслому тілі, у якому більш немає смерті, це ж і є прославленням людини, прихід у славі людини. Потворності гріха не залишилося.

       В чому найбільша слава воскресіння? Що померла смерть. «Христос, - каже апостол Павло, - воскреснувши з мертвих вже більше не помирає». Смерть над ним не має влади. Це перемога над часом. Адже людина, яка була створена Богом, щоб бути господом творіння і господом часу. В наслідок гріхопадіння стала рабом часу, залежною від часу, тобто смертною. Час бере над людиною верх. Перемагає людину, тому в часі зникає, помирає.

В Ісусі Христі людина бере верх над часом. Тому що час іде далі, але Христос воскреслий більше не помирає. Він є Господом часу. Час триває далі, людина в ньому не зникає, бо вона від часу не залежить, тобто немає більше смерті. Ось чому це називається прихід у славі.

Це з саме сказано і у Символі Віри. Ми ж сповідуємо це. Це ж саме очікує і нас. Поки що ми ще свідки неслави смертної в наших тілах. Смерть ще є. Але ми у процесі очікування перемоги над смертю, яка станеться у другому пришесті Христа, коли кожен син чоловічий прийде у славі. Знову відчувши своє тіло, яке через хвороби поступово втрачає, і контроль втрачає над ним, через смерть розлучається з ним.

Але у другому пришесті Христа на знак остаточної перемоги над усіма наслідками гріхопадіння, в тому числі і над смертю, кожна людина, а не тільки Христос, знову отримає тіло, якому час більше не господар.

Оце сенс того, що тоді власно сталося, що мав зробити Месія заради людини і що предсказали пророки, говорячи про Нього. Ці перспективи, які Христос приносить, вибігають далеко за межи того, що людина мріє про якесь своє, невеличке ситуативне щастя на даний момент, в даній ситуації з тими чи іншими людьми.

Це колосальна перспектива, яка дарована людям і це є здійсненням Богом того, про що людина сподівається і мріє, але що своїми силами сама ніколи не зможе досягти - ні перемоги над смертю, над тлінням, ні опануванням всесвіту.

Оце власне те, що за словами пророків ми можемо знайти про Месію і коли ми зведемо всі ті пророцтва разом, вони могли і мали допомогти (і це так і було) людям, які шукали спасіння і Спасителя.

Ці пророцтва мали допомогти розпізнати Спасителя, коли Він прийде. Євангеліст Матвій все своє Євангеліє на цій тезі будує. Тим Месією, котрого всі чекали є Ісус, народжений в Віфліємі, вихований в Назареті від Діви Марії. Ми коли з вами будемо говорити наступного року про Новий Заповіт, ми якраз і звернемо увагу про це в Євангелії від Матфея і як він подає постать Ісуса. Христос подається Матфеєм як здійснення всіх тих пророцтв, які ми сьогодні тут перелічували.

       Питання про друге пришестя.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 197; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!