В Євангелії чуємо як не раз і не два Ісуса називають Пророком.



Коли ми будемо говорити про життя Христа, вивчаючи Новий Заповіт, ми будемо підкреслювати, що пророчого було в Його житті. Тобто це не було просто такі образи і слова у Мойсея. Пророк та й пророк.

Але Ісус дуже конкретні речі по пророчому робив: це і відстоювання правдивого Бога, і соціальна критика, і заклик до покаяння. Христос пророкує Своє пришестя в славі, яка ще має настати.

Адже все це у Христі відбувається: Помазаник, Пророк, Божий Син. Разом з тим у Своєму житті Христос буде і слугою Божою, як казав пророк Ісая. Це є серединка книги пророка Ісаї, де йдеться мова про страждання Месії.

Тобто з одного боку ми чуємо від пророків де народиться Месія, від кого, який Він буде, яка в Нього буде місія.

Разом з тим є несподівані речі, але пророцтва про це кажуть, що Він буде страждати, терпіти. Цікава річ, коли Христос наводив ці пророцтва і застосовував до Себе, учні Його немов би не чули цього. Настільки вони були у полоні своїх ідеальних уявлень, як то має бути.

Навіть був один момент, коли Христос про це сказав, апостол Петро Його відвів вбік і каже: «Що Ти говориш? Ти псуєш свій імідж. Люди про Тебе так добре відгукуються».

       Вони були свідками, як були нагодовані 5 тисяч людей. Всі сіли і можна сказати «на халяву» поїли. Реально поїли. Хто ж від такого царя відмовиться? Євангеліст зауважує, що там були навіть заклики: «Давайте Його проголосимо царем». Це ж супер царство. Сіли, поїли. Це матеріалістичний рай і такий Постачальник, який раптом з’явився. За Нього б 100 % голосувало б, якби були вибори. Міг би дати кожному по машині, по квартирі – всі ідеології забули б, тому що це конкретні речі. Тому, коли Христос казав (по при ці всі славні сторінки Його діяльності, які імпонували людям), що у Його місію, Його помазання, покликання входить і страждання – то це майже не сприймалося.

       Але в Ісаї дуже чітко сказано, що це обов’язково буде в служінні Помазаника Месії. «Цей гріхи наші носить і за нас карається». Тобто бере на Себе те, що належить нам - наші гріхи. «Або, - каже Ісая, - Його ранами ми всі зцілилися».

       В чому буде сенс тих ран, яких завдадуть Помазанику Божому? Ісая разом це називає слугою Божим. Так він називає цю Постать. Ісая в своїх пророцтвах прирівнює цього Помазаника до Агнця, що ведеться на заколення. «Як Агнця на заколення вели його. І як, - каже, - той агнець, проти тих, що його стрижуть німий, так і Він не відкриватиме вуст Своїх. Береться від землі життя Його». Життя Його буде забране.

       Пригадуєте, як потім в руслі Ісая пророка пророкував Іоан Хреститель, вказуючи на Христа: «Ось Агнець Божий, що бере на себе гріх світу». Нічого нового не сказав Іван Хреститель. Він процитував Ісаю пророка.

Що значить агнець? Агнець – Той, що буде заколений.

Це вже пасхальна тема. Заколення цього Агнця, ранами, смертю Його зцілиться рід людський. Спасительний сенс того, що записали. Це вже було сказано у Ісаї пророка. І Христос до цього прив’язував, до слів пророка Ісаї Своє служіння.

       Він казав: « Треба, щоб це сталося». А Петро каже: «Що Ти таке кажеш

       Ісус каже: «Сатано, відійди від Мене, бо ти не знаєш, що людське, а що Боже».

Це б була сатанинська спокуса зійти з хреста. Не здійснити служіння, яке має спасительний потенціал для людства. І тому і цей момент ми знаходимо у пророків. І коли б юдеї, чи апостоли уважніше читали пороків, то по-перше, вони не були б цим здивовані. А по-друге, трошки глибше розуміли заради чого.

       Знаєте, коли це вже сталося, після воскресіння учні, ті, що втікали до Єммаусу, говорили: «Ми сподівалися, що Він славу Ізраїля піднесе». Були очікування навіть кар’єрні: сини Завідеєві. Були кандидати на спікера і прем’єра, якщо Ти будеш президентом. Мама прийшла просити Ісуса, прилаштувати своїх синів праворуч і ліворуч Його. Вже місця займаються. Чисто по-людські. Ще нічого не сталося, а вже місця діляться. Всі людські ті немочі. І при таких кар’єрах Він повинен терпіти, вмерти? Що ви! Все тільки починається! Раз царство, значить влада потрібна. Тут зразу і кандидати. Ми маємо певні якості, ми знаємо, що треба робити. Вся ця каламуть.

А Христос говорив у пророках, що має статися і це їм не дуже подобалось, бо це значить крах кар’єрний. Місце не отримати, посаду не посісти. Нащо тоді ходити з Ісусом? Апостоли з різних мотивів до Ісуса прийшли. Іуда прийшов взагалі фінансові операції провертати. Люди будуть до Ісуса приходити, щось нести, а я буду рахувати. Один динарій Ісусу, два в кишеню, три в умі.

Інший – Симон Зелот. Зелоти це були прихильники індивідуального терору: багато римлян на нашій землі, ми цього не потерпімо. Вони ходили з коротенькими ножиками. Їх за це ще називали сікаліями від назви того ножичка. Вони нападали на одиноких римлян. Тому ті старалися ходити групами. Зелот пристав до Ісуса, бо Ісус мав можливості, а Зелот - зброю і вважав що вони добре спрацюються.

Геніальність Христа у тому, що Він з таких різних людей Своїм спілкуванням і Божественним впливом виховав апостолів. Щоб, як не раз в Біблії сказано, показати, як сила Божа в людській немочі виявляється. Як через тих рибалок, неосвічених, простих, неграмотних можна було створювати Церкву і вести спасіння світу. Це така велика Божа справа.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 179; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!