Як розпізнати, про яку Дитину говорить пророцтво ще в книзі Буття?



Коли побачите дивне народження, яке станеться від Діви. Коли почуєте про це, то здогадаєтеся, що це саме та ситуація.

А що за Дитя це буде, яке від Діви народиться? В ПротоЄвангелії сказано, що це буде просто насіння від жінки, Син від Матері. А в Ісаї сказано, що це Дитина буде мати в собі те нове, що не має жоден із нас. Бо в іменні Еммануїл міститься ця новизна.

       Бог з нами – це те, що пізніше Святі Отці на вселенських соборах назвуть Богочоловіком. В цій Дитині Бог буде разом із людиною. І чого це буде знак спасіння? Людина не спасається в перше чергу із-за того, що вона не з Богом. Це перша і головна причина нещастя людини. В цій Дитині буде якраз те, чого найбільше не достає кожній людині. Тому ім’я Еммануїл говорить нам про сутність цього Дитя. Чим і ким це Дитя буде.       Де ж Воно народитися має? Пророк Міхей в 5 розділі 1 стиху своєї книги окреслює це місце. Ще маємо більшу конкретизацію. 1 А ти, Віфлеєме-Єфрате, хоч малий ти у тисячах Юди, із тебе Мені вийде Той, що буде Владика в Ізраїлі, і віддавна постання Його, від днів віковічних.(Міхея 5:1) Знову ми бачимо дуже конкретно завдяки пророкам окреслюється місце народження Месії.

       В Євангелії від Луки про Благовіщення ми читаємо, що приходить до Назарету до Діви архангел Гавріїл (а Ісая говорив: «Ось Діва в утробі зачне») і каже до Неї привітавшись: «Ось Ти зачнеш у лоні і народиш Сина». Це буквальне повторення Початку 7 розділу пророка Ісаї. Якщо знати Святе Письмо, то це не виглядає як просто випадковий збіг. Бо те, що написано у євангеліста Луки є прямим здійснення того, що як пророцтво записано у пророка Ісаї. Тут вже мова конкретніша.

А яке ім’я цій Діви? – Марія.

Де ця Діва живе? – У Назареті.

       Ісая каже: «Ось Діва в утробі зачне, і Сина породить». Марія з Назарету чує ті ж слова, тільки вже персоніфіковано: «Ось Ти зачнеш у лоні і народиш Сина». Не якась третя особа, бо прийшов час. До Діви звертається Бог: «Ось Ти зачнеш у лоні і народиш Сина і даси Йому ім’я Ісус». Його ім’я Ісус доповнює ім’я Еммануїл. Тому, що якщо ім’я Еммануїл говорить про глибинну сутність цього Дитяти, то ім’я Ісус говорить про Його місію, проте, що Він зробить. З єврейської мови ім’я Ісус перекладається як «Бог є спасіння», а Еммануїл – «Богочоловік». Тобто Богочоловік, або Еммануїл принесе спасіння, тобто буде Ісус. Тут не йдеться за ім’я рек - називання просто, а кожне з імен пояснюють, окреслюють одну з граней цього Дитяти. Знову ж. Ким є це Дитя? І вже не тільки відповідь міститься в словах Ісаї, що це буде Еммануїл, тобто «Бог з нами».

       Псалмоспівець у другому псалмі доповнює, ким є це Дитя. «Ти Мій Син, Я сьогодні Тебе породив.» (Пс.2:7). Тобто цей народжений від Діви Хлопчик водночас є тим Божим Сином, який від Бога народжений нині. Цікавий час. У людей є так: раз народжений, то це було вчора. Але у Бога є завжди нині. Бог так Мойсеєві відкривав Своє ім’я: «Я є Той, що є». У нас є так : вчора ми були, сьогодні ми є, завтра ми можливо будемо. Три часи у кожній мові тому, що ми залежні від часу.

Бог є Господом часу. Для Нього весь наш час є теперішнім. Він є сучасний. Не так, що якщо вчора Він вже щось зробив, то сьогодні цього вже не робить.

І тому Бог родить Свого Сина нині. Ця дія є. І тому це таке важливе доповнення, яке засвідчує, що цей Син від Діви є водночас і Син Божий. Святі Отці тут говорили дуже цікавим стилем. Христос, народжений від Отця без Матері і від Матері без отця. Від Отця без Матері як Бог, а від Матері без отця як чоловік. Каламбур словесний, але він дуже тонко уловлює цей момент Богочоловіка.

Народжений від Бога і одночасно від Діви буде мати помазання Духом Святим. Буде Божим помазаником, що по-єврейськи звучить як Месія.

       Ідея Помазаника родилась ще від перших царів єврейських, яких помазували на царство. І тому їх звали Помазаниками або Месією. Ісуса називали Месією, Сином Давида, Помазаником. Сучасники не раз бачили в Ісусі, як сина Давида, політичного помазаника. Що Він має місію визволити Ізраїль національно, політично від Риму. Коли вони казали: «Ісусе, сину Давидів» за цим стояло політичне очікування. Сам Христос, коли каже про Своє помазання, а Він це говорить відразу, коли вперше в суботу в синагозі презентує Себе, говорить про Себе. І Він вживає слова Ісаї пророка 11 розділ, зачитуючи в синагозі слова: «Дух Святий на Мені. Він помазав Мене». Ось у чому Моя місія: зцілювати хворих, лікувати прокажених, проповідувати рік Господнього змилування.

       І далі євангеліст пише що, коли Ісус це прочитав, згорнув Тору і сів, очі усіх в синагозі були звернуті на Нього. І Ісус сказав: «Сьогодні сповнилися слова цього пророцтва». Окреслив Себе як Месію, Божого помазаника, водночас говорячи у чому полягає Його місія. Не національно-визвольна чи ще якась, а місія помазання Духом Святим, спасіння людей.

       Це теж Ісус цитує Ісаю пророка, який проливає світло на ще одну грань того, що має зробити Еммануїл, коли прийде. Він не тільки буде Помазаником. Він також буде Пророком.        І про це пророче служіння Месії говорить ще Мойсей в 18 розділі 15 стиху книги Второзаконня. « Пророка з-посеред тебе, з братів твоїх, Такого, як я, поставить тобі Господь, Бог твій, Його будете слухати,» (Втор.18:15). Тобто, каже Мойсей, буде другий Мойсей, подібний до мене. Мойсей, заповідає своїм нащадкам: «Коли Він прийде, Його слухайте».


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 209; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!