Пошук і заміна фрагментів тексту
Під час роботи з документом можна організовувати пошук фрагментів тексту за допомогою команди Правка/Найти. Вона відкриває діалогове вікно Найти и заменить (рис.18)з активною вкладинкою Найти, де у полі Найти слід ввести текст, який треба знайти, і натиснути на кнопку Найти далее. Якщо заданий фрагмент знайдено, то він буде виділений і показаний у робочому вікні документа, інакше програма видасть повідомлення про відсутність фрагмента.
Діалогове вікно Знайти й замінити дозволяє без свого закривання заходити у текст документа і повертатися назад для продовження діалогу.
Рис. 18
Для заміни фрагментів тексту використовують вкладинку Заменить (рис.19) діалогового вікна Найти и заменить яка, крім усіх названих вище полів, кнопок та опцій, містить:
Рис. 19
• поле Заменить на, де слід ввести фрагмент тексту для заміни шуканого;
• кнопку Заменить для заміни наступного знайденого фрагмента;
• кнопку Заменить все для заміни всіх фрагментів, що відповідають заданим умовам.
Третю вкладку діалогового вікна Найти и заменить - Перейти - використовують для швидкого переходу на потрібний фрагмент тексту. Для цього у списку Об'єкт переходу вибирають тип об'єкта, до якого слід перейти (рис.20). Перехід здійснюється після натискання на кнопку Перейти,якщо номер або зміщення задано, або кнопок Далее чи Назад,якщо не задано.
Рис. 20
|
|
Перевірка правопису у Word
Тепер для пошуку та виправлення помилок у тексті документа треба виконати команду Сервис/Правописание…,яка відкриває відповідне діалогове вікно (рис.21).
Рис.21
У ньому:
- у полі Нет в словаре буде показано речення з помилковим (відсутнім у словнику) словом, виділеним червоним кольором;
- у списку Вариант ы - пропозиції для заміни виділеного слова;
- у полі Язык словаря - робочий словник (відповідний до заданої мови фрагмента), який можна змінити.
Натискання на кнопки у правій та нижній ділянках діалогового вікна означає таке:
- Пропустить - пропущення поточного входження виділеного слова;
- Пропустить все - пропущення усіх входжень виділеного слова;
- Добавить - додання виділеного слова у словник користувача;
- Заменить - заміна виділеного слова на вибране у списку Вариант;
- Заменить все - заміна усіх входжень виділеного слова на вибране у списку Вариант;
- Автозамена - внесення пари «виділене слово - вибраний варіант» у список автозаміни;
- Вернуть - повернення до попередньої помилки;
- Параметры… - відкривання вкладинки Правописание діалогового вікна Параметры для зміни параметрів перевірки правопису.
Слід зазначити, що вмикання на вкладинці Правописание опції автоматически проверять орфографию дає змогу бачити в тексті ймовірні помилки як слова, підкреслені червоною хвилястою лінією, з можливістю їх виправлення за допомогою контекстного меню, що відкривається правою кнопкою миші.
|
|
Мовні засоби Word дають також можливість скористатися функцією автоматичного перенесення слів. Для цього треба виконати команду Сервис/Язык/Расстановка переносов і ввімкнути опцію Автоматическая расстановка переносов.
Таблиці
У Word засоби роботи з таблицями помітно посилені порівняно з іншими версіями (зокрема з Word'97). Наприклад, у клітинку таблиці можна вставляти іншу таблицю, задавати режим автодобору, змінювати розміри всієї таблиці за допомогою миші тощо. Однак користуватися деякими з них слід обережно: скажімо, таблиця в таблиці може інколи стати джерелом незрозумілих ефектів.
Створення таблиць
Для створення таблиці стандартним способом використовують діалогове вікно Вставка таблицы (рис.22),яке активізується командою Таблица/Вставить/Таблица.
Рис.22
У ньому потрібно:
• у полях Кількість стовпців та Кількість рядківзадати кількість стовпців та рядків;
|
|
• для опції Автодобір ширини стовпціввибрати одне із значень: постійна- визначає сталу та однакову для всіх ширину стовпців, задану у полі ліворуч (Авто надасть усій таблиці ширину сторінки); за вмістом- надає таблиці мінімальної ширини, однак розміри стовпців змінюватимуться залежно від уведеного тексту; за шириною вікна- надає таблиці розміри сторінки, однак ширина стовпців може змінюватися залежно від вмісту;
• за бажанням кнопкою Автоформат… у вікні Автоформат таблицы можнавибрати стиль таблиці (початківцям рекомендовано використовувати стандартний стиль -Сітка таблиці) (рис.23);
Рис. 23
Швидко створити таблицю можна за допомогою кнопки Вставить таблицу панелі Стандартная:для цього потрібно натиснути на неї і, не відпускаючи лівої кнопки миші, вибрати необхідну кількість рядків та стовпців.
Окрім цих стандартних засобів, Word надає користувачам спеціальну можливість намалювати таблицю за допомогою команди Таблица/Нарисовать таблицу.
Змінити зовнішній вигляд розмежувальних ліній виділених клітинок таблиці можна за допомогою звичайних засобів облямування, які надаються командою Формат/Границы и заливка.
|
|
Робота з елементами таблиці
Для виділення клітинок таблиці слід натиснути ліву клавішу миші і, не відпускаючи її, перемістити курсор у потрібне місце. Виділені клітинки можна об'єднувати в одну командою Таблица/Объединить ячейки. Команда Таблица/Разбить ячейки дає змогу розбити виділені або поточну клітинки (рис.24).
Рис. 24
Для виділення цілих рядків або стовпців таблиці, окрім проходження мишею по всіх потрібних клітинках, можна скористатися й іншими способами, наприклад, командами Таблиця/Виділити рядок або Таблиця/Виділити стовпець, які виділяють рядки чи стовпці, що містять виділені клітинки. Команда Таблиця/Виділити таблицю виділяє всю таблицю.
Якщо у таблиці виділено рядки, стовпці або клітинки, то командами Таблиця/Вставити/Рядки вище та Таблиця/Вставити/Рядки нижче можна вставити нові рядки вище або нижче від виділених, причому їх вставляється стільки, скільки було виділено перед виконанням команди. Стовпці вставляють аналогічно командами Таблиця/Вставити/Стовпці зліва та Таблиця/Вставити/Стовпці справа.
Окремі клітинки вставляють у таблицю командою Таблиця/Вставити/ Клітинки після виділення потрібної їх кількості. Ця команда відкриває вікно Додавання клітинок, де треба зазначити спосіб виконання операції (рис.25):
• зі зсувом праворуч - виділені клітинки зсуваються вправо;
• зі зсувом донизу - виділені клітинки зсуваються вниз;
• вставити цілий рядок - буде вставлено рядки перед першою виділеною клітинкою;
• вставити цілий стовпець - буде вставлено стовпці перед першою виділеною клітинкою.
Рис. 25
Виділені рядки або стовпці можна вилучити з документа командами Таблиця/Видалити/Рядки і Таблиця/Видалити/Стовпці відповідно. За допомогою команди Таблиця/Видалити/Таблицю вилучають усю таблицю, причому її навіть не треба виділяти. Для вилучення виділених клітинок призначена команда Таблиця/Видалити/Клітинки, яка відкриває вікно, де потрібно задати спосіб вилучення аналогічно до вставлення.
Для зміни розмірів клітинок таблиці можна змінити безпосередньо в таблиці за допомогою миші, наводячи курсор на розмежувальні лінії і переміщуючи їх на нові місця.
Робота із вмістом таблиці
Текст усередині таблиці вводять, редагують та форматують за допомогою тих самих засобів, що й звичайний текст. Для форматування елементів таблиці можна скористатися, окрім описаних раніше, ще й автоматизованими засобами, які надаються користувачу після виконання команди Таблица/Автоформат таблицы. У вікні, що відкриється (рис.23), слід вибрати один із наявних стилів форматування і натиснути на кнопку ОК.
За допомогою команди Направление текста меню Формат можна змінити орієнтацію тексту у цих клітинках (рис.26).
Рис.26
Для автоматичної нумерації виділених клітинок використовують команду Формат/Список. Клітинки нумеруються зліва направо і зверху вниз.
Рядки таблиці (як і, взагалі кажучи, просто абзаци тексту) можна сортувати командою Таблица/Сорт ировка.Для цього у діалоговому вікні Сортировка (рис.27) слід задати:
Рис. 27
- стовпці, за якими буде відбуватися сортування;
- тип сортованої інформації;
- напрямок сортування (опції за зростанням або за спаданням);
- спосіб сортування.
Щоб вилучити з процесу сортування заголовок таблиці, потрібно задати значення без рядка заголовка опції Список. Кнопка Параметры призначена для задання більш детальних параметрів сортування.
Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 204; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!