Державна реєстрація нормативно-правових актів



Здійснення державної реєстрації нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, а також нормативно-пра­вових актів обласних, районних держадміністрацій, їх управлінь,нідділів та інших структурних підрозділів покладено на органи юстиції Указом Президента України від 3 жовтня 1992 р. "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади", згідно з яким з 1 січня 1993 р. запроваджена державна реєстрація таких актів.

Державна реєстрація нормативно-правових актів процеду­ ра із занесення нормативно-правового акту до державного реєстру та проведення його правової експертизи на відповідність чинному законодавству, насамперед, Конституції.

Судово-експертна діяльність

Для розгляду питань розвитку судової експертизи, що мають міжвідомчий характер, при Мін'юсті створюється Координаційна рада з проблем судової експертизи, науково-консультативна та методична рада з проблем судової експертизи. Ці органи діють відповідно до Закону України від 25 лютого 1994 р. " Про судову експертизу", Положення про науково-консультативну та методич­ну раду з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, затв. наказом Мін'юсту від 13 жовтня 2000 р. № 49/5, та Положення про Координаційну раду з проблем судової експер­тизи при Міністерстві юстиції України, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 1994 р. № 778.

Координаційна рада з проблем судової експертизи створюєть­ ся при Мін 'юсті для розгляду найважливіших питань розвитку судової експертизи, що мають міжвідомчий характер.

Координаційна рада обговорює та розробляє рекомендації з питань: всебічного забезпечення потреб судів, органів дізнання та досудового слідства у судово-експертних Дослідженнях; визначення актуальності і пріоритетності основних напрямів науково-дослідних робіт; обміну науково-технічною інформацією та статистичними даними за профілем діяльності; формування державного реєстру судових експертиз тощо. Вона діє у складі заступника Міністра юстиції, заступників Міїіістра внутрішніх справ і Міністра охорони здоров'я та інших керівників міністерств і відомств, які мають у своїй структурі установи судових експертиз.

Засідання Координаційної ради проводяться за планом роботи, але не рідше одного разу на 3 місяці. За результатом розглянутих на засіданні Координаційної ради питань приймаються рекомендації.

Науково-консультативна та методична рада з проблем су­ дової експертизи (НКМР) консультативно-дорадчий орган Мін 'юсту, що створюється з метою сприяння вдосконаленню науково-дослідної та експертної діяльності науково-дослідних ін­ ститутів судових експертиз та судово-експертних установ, що належать до сфери управління Міністерства.

Напрямами роботи НКМР є наукові дослідження в галузі судової експертизи, експертна практика, підготовка експертних

кадрів. До роботи в НКМР залучаються вчені та фахівці судово-експертних установ, експертних та наукових установ міністерств, інших центральних органів виконавчої влади за їх згодою. До основних завдань НКМР віднесено:

—визначення пріоритетних напрямів наукових досліджень у галузі судової експертизи;

—забезпечення єдиного методологічного підходу у вирішенні питань теорії та практики судових експертиз;

—удосконалення науково-методичних розробок галузі судової експертизи;

—розгляд спірних питань експертної практики;

—створення умов для підвищення кваліфікації кадрів судово-експертних установ.

Правовий статус Міністра юстиції України

Мін'юст очолює Міністр, що призначається на посаду Президен­том України за поданням Прем'єр-міністра України. Міністр несе персональну відповідальність перед Президентом України і Кабіне­том Міністрів України за виконання задач і функцій, покладених на Мін юст. Через Міністра Кабінет Міністрів України спрямовує і коор­динує діяльність Державного комітету України у справах релігій.

Міністр юстиції України посадова особа Міністерства, яка відповідно до Програми діяльності Кабінету Міністрів України та актів Президента України в межах наданих повноважень визна­ чає пріоритети і стратегічні напрями роботи Міністерства та забезпечує реалізацію державної політики у відповідній сфері. Для реалізації функцій, покладених на Мін'юст, Міністр:

1)здійснює загальне керівництво Мін'юстом, управліннями юстиції та іншими структурними підрозділами, спрямовує і ко­ординує здійснення іншими центральними органами виконавчої
влади заходів з питань, віднесених до його компетенції;

2)за власним бажанням чи за дорученням Кабінету Міністрів готує питання на розгляд Кабінету Міністрів та бере участь у їх розгляді;

3) Дорученням Прем'єр-міністра України представляє Каошет Міністрів України у відносинах з іншими органами організаціями в Україні та за її межами;

4) за повноваженнями, наданими актами Президента України, Кабінетом Міністрів України, або за його дорученням — Мініс­терством закордонних справ України, веде переговори і підписує
міжнародні договори;

5) організує роботу колегій Міністерства;

6) є членом Вищої ради юстиції;

7) затверджує положення про структурні підрозділи органів і установ юстиції;

8) Дає Президентові України пропозиції щодо утворення і ліквідації судів загальної юрисдикції, погоджені з Головою ВСУ аоо головою відповідного вищого спеціалізованого суду;

призначає членів кваліфікаційних комісій суддів, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;

9) подає в установленому порядку Прем'єр-міністрові України пропозиції щодо призначення на посади перших заступників та заступників Міністра;

11)приймає рішення щодо утворення, реорганізації та ліквіда­ції територіальних органів Міністерства, затверджує їх положення (статути), призначає на посади та звільняє з посад у встановленому
законодавством порядку їх керівників;

12)здійснює інші повноваження, передбачені законодавс­твом.

Для погодженого вирішення питань, що належать до компе­тенції Міністерства, обговорення найважливіших напрямів його діяльності у Міністерстві утворюється колегія у складі Міністра (голова колегії), його перших заступників та заступників за по­садою, Голови Державного комітету України у справах релігій, керівників урядових органів державного управління, що діють у складі Міністерства, начальників Головного управління юстиції Мін'юсту в АРК, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції, керівників структурних підрозділів центрального апарату Міністерства.


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 312; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!