Завдання 3. Аналіз структури послуг підприємства



Проаналізувати види основних та додаткових послуг підприємства.

Завдання 4. Зважаючи на посилення конкуренції і зміщення переваг клієнтів, які негативно позначилися на результатах господарювання тургівельного підприємства, керівництво вирішило провести маркетингові дослідження, з метою визначення причин зменшення частки ринку та розробки методів та заходів щодо зменшення їх негативного впливу. Необхідно:

- визначити та обґрунтувати доцільний у цьому випадку метод маркетингового дослідження;

- визначити оптимальний метод формування вибірки та розробити анкету опитування.

Завдання 5. Проаналізувати позиціювання туристичного підприємства на регіональному ринку відносно його основних конкурентів.

Завдання 6. Проаналізувати цінову стратегію підприємства та охарактеризувати методи ціноутворення, що застосовуються при цьому.

Завдання 7. Вдосконалення інформування та обслуговування клієнтів. З цією метою необхідно:

- розробити анкету з метою вивчення ставлення покупців до обслуговування у туристичному підприємстві;

- проаналізувати досвід конкурентів та зарубіжний досвід надання послуг у туристичних підприємствах;

- проаналізувати ефективність надання послуг на підприємстві;

- розробити пропозиції щодо покращання обслуговування клієнтів;

- запропонувати заходи стосовно удосконалення рекламних заходів з метою збільшення кількості покупців торгівельного підприємства.

Завдання 8. З метою збільшення клієнтів та розширення каналів збуту ухвалено рішення щодо участі підприємства у Міжнародній туристичній виставці – ярмарки «Крим. Курорти. Туризм». Необхідно Визначити мету участі у виставці. Розрахувати кількість працівників на виставці та їх функції. Визначити критерії розрахунку ефективності проведення виставки.

4.5. Характеристика фінансово-економічної діяльності підприємства

Завдання 1. Проаналізувати обсяг реалізації туристичних послуг підприємства. Обґрунтувати обсяг реалізації на плановий період.

Проаналізувати ступінь виконання плану та динаміку обсягу реалізації, структуру, зміни обсягу реалізації по місяцях року (визначити сезонні коливання у реалізованому попиті на послуги підприємства упродовж року (сезонна хвиля), вплив факторів на зміну обсягів реалізованих послуг.

На основі проведеного аналізу визначити обсяг реалізації послуг в критичних точках: беззбиткової діяльності, мінімальної та нормальної рентабельності.

Завдання 2. Проаналізувати стан та визначити основні напрями розвитку матеріальних ресурсів туристичного підприємства.

Для цього необхідно: на основі наявних джерел інформації сформувати базу даних про склад основних фондів та матеріальних оборотних фондів. Дати оцінку виробничої потужності підприємства.

Проаналізувати наявність та рух основних фондів підприємства відповідно до їх структури залежно від: характеру використання, цільового призначення, участі у операційному процесі, джерел формування; зробити аналіз ефективності використання основних фондів.

Проаналізувати склад і стан матеріальних оборотних фондів та фондів обертання, ефективність використання матеріальних фондів та фондів обертання.

Визначити основні тенденції змін показників, їх вплив на обсяг товарообігу і результати фінансово-господарської діяльності.

Провести дослідження морального та фізичного зносу основних фондів, у разі потреби оцінити вартість, кількість об'єктів, які підлягають зміні.

Завдання 3. Проаналізувати чисельність персоналу торгівельного підприємства, розрахувати явочну і середньооблікову чисельність. Для цього необхідно:

- ознайомитися з джерелами інформації про чисельність та склад персоналу, систему матеріального стимулювання, фонд оплати праці;

 - проаналізувати чисельність і структуру персоналу, кількісний і якісний склад працівників підприємства в цілому і по окремих підрозділах у динаміці, визначити та проаналізувати по кварталах рівень плинності та коефіцієнт сталості кадрів підприємства, зіставити по кварталах коефіцієнти оновлення та вибуття працівників, проаналізувати динаміку показника загального обсягу робочої сили, розрахувати втрати обсягів діяльності у зв’язку з плинністю кадрів, визначити обсяг та структуру (за категоріями працівників) не доукомплектування штатів підприємства, розробити можливі заходи щодо зменшення рівня плинності кадрів, обґрунтувати послідовність та адресність дій керівництва підприємства по запобіганню плинності кадрів.

- скласти контракт найму і оплати праці для (перемого працівника підприємства).

Завдання 4.

Проаналізувати стан і динаміку продуктивності праці, розрахувати продуктивність праці на плановий період в цілому по торгівельному підприємству, у т.ч. по підрозділах. Виявити резерви зростання продуктивності праці на підприємстві. Визначити доцільність зростання продуктивності праці та можливість реалізації цього завдання у взаємозв'язку з фінансово - господарськими результатами діяльності підприємства. З цією мстою: проаналізувати стан і динаміку продуктивності праці, виявити фактори, які визначають рівень і можливість зростання продуктивності праці, розрахувати вплив продуктивності праці на основні результати господарської діяльності підприємства.

Обґрунтувати можливі резерви зростання продуктивності праці на підприємстві, визначити кошторис витрат на залучення виявлених резервів і джерела коштів для їх фінансування Розробити план організаційно-економічних заходів щодо реалізації виявлених резервів. Узгодити їх з іншими функціональними підрозділами підприємства.

Завдання 5.

Проаналізувати форми і системи оплати праці та розрахувати планову потребу торгівельного підприємства в коштах на оплату праці. Оцінити можливість підприємства щодо зростання рівня оплати праці. З цією метою: проаналізувати обсяги і структуру фонду оплати праці (ФОП), динаміку формування та використання коштів на оплату праці, розрахувати вплив окремих показників на ФОП, дати характеристику існуючої системи оплати праці, визначити використання коштів (за допомогою системи показників), що спрямовуються на оплату праці, розробити план з праці підприємства, враховуючи планове зростання виручки та планове скорочення чисельності працівників.

Обґрунтувати пропозиції щодо збалансування потреб і можливостей підприємства з оплати праці окремих категорій працівників підприємства. Розробити пропозиції щодо удосконалення стимулювання праці на підприємстві та узгодити їх з іншими функціональними підрозділами підприємства.

Також зробити висновки щодо раціональності і відповідності використання коштів ФОП чинним на підприємстві положенням з оплати праці та обґрунтувати пропозиції щодо удосконалення поліпшення використання ФОП за окремими напрямами.

Завдання 6.

Проаналізувати чисельність персоналу торгівельного підприємства в цілому та по підрозділах; проаналізувати також систему оплати праці. Розробити план з оплати праці підприємства по підрозділах, розрахувати плановий фонд оплати праці, виходячи з даних, що склалися в передплановому періоді і додаткової інформації, розробити посадовий розклад підприємства, розрахувати необхідну чисельність та склад персоналу на плановий період, розрахувати середнюзаробітну плату працівників.

Запропонувати форму та систему оплати праці для торгівельного підприємства, встановити посадові оклади (враховуючи чинне законодавство), узгодити все вищезазначене з планом про обсяг реалізації тощо.

Завдання 7.

Проаналізувати доходи туристичного підприємства в цілому та по його підрозділах, визначити їх розмір на плановий період. Для цього необхідно:

- ознайомитися з джерелами інформації, порядком накопичення та обліку доходів, сформувати базу даних цих показників;

- проаналізувати джерела, динаміку та структуру доходів підприємства;

- визначити вилив різних факторів на обсяг доходів від основної діяльності та надання додаткових послуг;

- дослідити резерви зростання дохідності діяльності підприємства. Визначити плановий обсяг доходу за джерелами надходження, у тому числі від звичайної та інших видів діяльності;

- розрахувати планову величину та рівень доходів, що необхідні для беззбиткової роботи підприємства, одержання цільової суми прибутку.

Завдання 8.

Проаналізувати витрати туристичного підприємства, визначити плановий розмір поточних витрат. Для цього необхідно:

- ознайомитися з джерелами інформації, порядком накопичення та обліку витрат обігу, сформувати базу даних цих показників;

- провести аналіз динаміки і структури витрат обігу (за статтями калькуляції та економічним змістом), визначити і проаналізувати рівень витрат у цілому по підприємству;

- дати оцінку виконання кошторису поточних витрат (витрат виробництва; обороту, собівартості послуг) у звітному періоді і з минулим періодом у цілому по підприємству, у тому числі по головних, підсобних підрозділах, по окремих статтях витрат;

- проаналізувати структуру собівартості основних і додаткових послуг підприємства;

- розрахувати одиничну собівартість (витратоємкість) або рівень витрат і проаналізувати зміну цього показника в динаміці;

- розрахувати умовну економію (перевитрачання) витрат на підприємстві, виходячи з даних за звітний період, а також додаткової інформації.

- оцінити вплив основних факторів на суму та рівень витрат обігу і підприємства, виявити резерви їх оптимізації.

Завдання 9.

Проаналізувати прибуток туристичного підприємства, спланувати необхідну та можливу величину прибутку. Дляцього необхідно:

- ознайомитися з джерелами інформації, порядком накопичення та обліку прибутку підприємства, сформувати базу даних цих показників;

- проаналізувати динаміку та структуру прибутку, зробити аналіз структури прибутку за напрямами його використання, проаналізувати динаміку показників рентабельності;

- визначити та проаналізувати основні джерела отримання прибутку в цілому по підприємству та його структурних підрозділах;

- зробити кількісну оцінку факторів, що вплинули на розмір у прибутку та рентабельність діяльності підприємства.

Завдання 10.

Проаналізувати систему цін, які застосовуються на торгівельному підприємстві. Для цього необхідно:

- ознайомитися з джерелами інформації, методами встановлення цін на послуги підприємства, сформувати базу даних аналітичних досліджень;

- провести аналіз встановлення цін та прокалькулювати ціни на ряд товарів;

- визначити та оцінити основні фактори, що впливають на рівень цін на торгівельному підприємстві;

- визначити вплив цінового фактора на кінцеві результати господарській діяльності;

- дати обґрунтування цін у сезонний та несезоннтй періоди;

- узагальнити інформацію щодо застосування цінових знижок на підприємстві;

Завдання 11.

Проаналізувати обсяг та склад активів туристичного підприємства. Визначити основні фактори, що обумовили їх формування. Оцінити ефективність використання активів підприємства порівняно з попередніми періодами, підприємствами-аналогами, середньо галузевими значеннями показників ефективності.

Обґрунтувати план розвитку актиній підприємства на майбутній період, використовуючи різні методичні підходи до оцінки необхідного обсягу окремих груп активів.

Завдання 12.

Проаналізувати обсяг та склад дебіторськоїзаборгованості підприємства, швидкість її обертання. Визначити основні фактори, що обумовлюють виникнення різних груп дебіторської заборгованості. Проаналізувати обсягові та якісні показники, що характеризують процес виникнення та погашення дебіторської заборгованості.

Оцінити доцільність відволікання коштів у дебіторську заборгованість з врахуванням економічних інтересів підприємства.

Здійснити експертизу пропозицій відділу маркетингу стосовно розвитку комерційного та споживчого кредиту.

Розрахувати планову потребу у формуванні обігових активів під дебіторську заборгованість (окремо за видами дебіторської заборгованості та в цілому по підприємству).

Завдання 13.

Проаналізувати обсяг та склад грошових активів підприємства, їх достатність для підтримки належного рівня ліквідності та платоспроможності підприємства.

Визначити та дослідити основні фактори, що впливають на можливості та потребу підприємства у формуванні запасів грошових коштів.

Обґрунтувати потребу підприємства у формуванні різних видів запасів грошових коштів на плановий період.

Розробити план заходів зі скорочення розмірів запасів грошових коштів.

Завдання 14.

Проаналізувати обсяг та склад пасивів підприємства. Визначити основні фактори, що обумовили їх формування. Порівняти структуру пасивів підприємства з попередніми періодами, підприємствами-аналогами, середньо галузевим станом, зробити відповідні висновки та розробити рекомендації.

Обґрунтувати план формування різних груп пасивів підприємства на майбутній період, використовуючи різні методи щодо оцінки їх можливого та необхідного обсягу.

Завдання 15.

Проаналізувати джерела формування обігових активів підприємства. Визначити основні фактори, що обумовили політику фінансування обігових активів. Розрахувати та проаналізувати систему показників, що характеризують стан фінансування обігових активів торгівельного підприємства.

Перевірити коректність обґрунтування планової потреби підприємства в обігових активах на майбутній період та обґрунтувати можливі та необхідні джерела коштів для фінансування цієї потреби. Узагальнити проведені розрахунки, склавши баланс обігових коштів підприємства.

Завдання 16.

Проаналізувати обсяг та джерела формування власного капіталу підприємства. Визначити основні фактори, що обумовили наявний стан формування власного капіталу. Розрахувати та проаналізувати систему показників, що характеризують ефективність використання та достатність формування власного капіталу, напрями його використання.

Обґрунтувати пропозиції стосовно можливостей та доцільності збільшення статутного фонду підприємства. При потребі - розробити план організаційно-економічних заходів, необхідних для прийняття рішень з цього приводу.

Завдання 17.

Проаналізувати обсяги та склад короткострокових зобов'язань підприємства. Визначити основні фактори, що обумовили наявний рівень та склад короткострокових зобов'язань. Розрахувати та проаналізувати систему показників, що характеризують фінансову стійкість та незалежність підприємства.

Обґрунтувати можливий обсяг використання позикових ресурсів, у тому числі комерційного кредиту постачальників як джерела формування фінансових ресурсів у плановому періоді. Розробити пропозиції стосовно організації роботи з отримання та погашення комерційного кредиту постачальників.

Завдання 18.

Аналіз і планування матеріальних ресурсів.

У цьому розділі звіту студент-практикант повинен в динаміці за 2(3) роки:

визначити склад матеріальних ресурсів підприємства;

- проаналізувати стан та розвиток матеріально-технічної бази підприємства торгівлі (кількість одиниць, загальна площа, торгівельна площа);

- дати оцінку виробничої потужності підприємства і його структурним підрозділам;

- проаналізувати можливу і планову пропускну спроможність підприємства;

- визначити показники ефективності використання основних фондів підприємства у звітному періоді: фондовіддачу у фактичних та порівняльних цінах, фондомісткість, фондоозброєність праці, прибутковість основних фондів (рентабельність);

Визначити часткові показники ефективності використання основних фондів:

- оборотність одного місця у торговому залі;

- валовий дохід на 1 м2 загальної площі, 1 м2 торгівельної площі;

- товарообіг на 1м2 торговельної площі тощо.

Зробити висновки про основні тенденції змін показників, їх вплив на обсяг господарської діяльності, зменшення рівня витрат, розмір прибутку підприємства.

Дати кількісну оцінку стану оборотних фондів, їх складу у динаміці в абсолютних і відносних показниках (на 1м2 загальної, торгової площі).

Визначити показники ефективності використання оборотних фондів у звітному періоді ( обіговість оборотних фондів, рентабельність оборотних фондів, фондомісткість обороту за оборотними фондами, матеріаломісткість обороту), їх динаміку, вплив на обсяг обороту, рівень поточних витрат, розмір прибутку підприємства.

Показати методику розробки планів потреби у основних та оборотних фондах підприємства.

Завдання 19.

Аналіз і планування трудових ресурсів підприємства та показників плану з праці і заробітної плати.

У процесі аналізу показників з праці необхідно:

- дослідити кількісний та якісний склад працівників підприємства в цілому і по окремих підрозділах у динаміці, показники плинності кадрів та стабільності кадрового складу;

- визначити динаміку продуктивності праці робітників у цілому по підприємству, у тому числі основних категорій робітників по виробничих підрозділах (у натуральних, вартісних, умовних показниках);

- дати оцінку ефективності використання робочого часу робітників і визначити основні причини, що обумовлюють її певний рівень;

- дослідити форми і системи оплати праці, що застосовуються на підприємстві щодо окремих категорій працівників, тарифну сітку з системою посадових окладів і тарифних ставок;

-   визначити динаміку обсягу фонду оплати праці в цілому і його окремих складових частин (фонд основної, додаткової заробітної плати, інші заохочувальні виплати);

- з'ясувати причини зміни в динаміці середньої заробітної плати на одного працівника;

- узагальнити основні види і розміри компенсуючих і стимулюючих надбавок і доплат, що використовуються на підприємстві, джерела їх відшкодування;

визначити систему преміювання, що діє на підприємстві, або розподілу приробітку по підрозділах, бригадах, окремим працівникам;

 джерела формування фонду оплати праці;

- визначити вплив на продуктивність, праці основних факторів (обсяг діяльності, чисельність робітників, рівень їх кваліфікації, рівень механізації тощо);

- зробити висновки щодо відповідності чисельності та структури кадрового складу працівників підприємства до обсягу та асортименту реалізованих послуг;

- проаналізувати ефективність використання фонду оплати праці (на 1 грн реалізованих послуг, на 1 гри прибутку, на одного працюючого);

- надати пропозиції щодо підвищення ефективності використання трудових ресурсів.

Під час планування показників з праці і заробітної плати навести методику планування:

- основних показників плану з праці та заробітної плати працівників;

- рівня продуктивності праці працівників;

- фонду оплати праці;

- середньої заробітної плати та ін.

Навести механізм індексації заробітної плати працівників підприємства на сучасному етапі.

 

4.6. Розробка пропозицій щодо удосконалення діяльності підприємства

Залежно від отриманих теоретичних знань та особистих побажань студент повинен розробити та надати конкретні та обґрунтовані пропозиції щодо удосконалення окремого напряму (напрямів) роботи підприємства або впровадження певного нововведення (інновації).

Пропозиції можуть бути спрямовані як на удосконалення існуючих функціональних напрямів діяльності підприємства (планово-економічна, управління персоналом, маркетингова-комерційна, фінансово-облікова, оперативна та організаційно-технологічна діяльність тощо), так і передбачати принципові нововведення (впровадження нових продуктів, диверсифікація, пере спеціалізація діяльності, здійснення реального чи фінансового інвестування, вихід на зовнішні ринки тощо).

Розробка пропозицій повинна ґрунтуватися на виявлених недоліках організації роботи підприємства, наявних резервах її удосконалення, вивченні вітчизняного та зарубіжного досвіду кращих підприємств аналогічного та споріднених профілів діяльності.

У звіті про виробничу практику результати проведеної роботи викладаються за такою структурою:

- загальна характеристика суті пропозиції (нововведення, що пропонується здійснити).

- обґрунтування доцільності застосування пропозиції (нововведення) та очікувані результати від її реалізації, у тому числі розрахунок економічного ефекту (по можливості).

- стан готовності підприємства до введення пропозиції (нововведення).

- план організаційно-економічних заходів, необхідних для впровадження цієї пропозиції.


Дата добавления: 2018-10-25; просмотров: 184; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!